Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhető, hogy valójában...

Elképzelhető, hogy valójában már meghaltam és ez a hely már a pokol?

Figyelt kérdés

Az életemet egyáltalán nem lehet életnek nevezni.

Totális kudarc az egész,minden területen.Ki nem állhatom amit csinálok,soha nem volt barátnőm,évek óta nincsenek barátaim,nem szeret senki,nem kellek senkinek,a kutya se szól hozzám és az idő előrehaladtával egyre rosszabb lesz minden.Az utóbbi 1 év már csak vegetálás és szenvedés volt.Már erős halálvágyam van.

Belegondoltam mi van akkor ha ez valójában a pokol.Az emberek körülöttem lehet,hogy csak illúziók.Mondjuk semmi emlékem nincsen az életemről


2019. jún. 15. 14:23
1 2 3 4 5
 31/45 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo #29

onmagadban is helyt kell allnod, de nem vagy onmagad attol még hogy nem baratkoznak veled a korulotted levok, valakik szoszerint onmaguk vannak!

mit tennel ekkor? ongyilkos lennel? miert?

es ha ezzel elesnel a kesobbi varatlan baratsagoktol?

#27

tudod miert hagyott el?

mik a rossz tulajdonsagaid stb.? probalsz harcolni ellenuk?


#30 Zitus

szerintem ez elege toled szokatlan rideg valasz volt ami eleg ellentetes #26 os valaszoddal

igaz elotte adtal tanacsokat is de ugylatszik Kerdezo "massziv" szemelyiseg

vagyis amit #30 elejen irsz arrol van szo, nem kepes masok segitseget elfogadni

de lehet azert mert nem megfeleloek szamara

#Kerdezo rengeteg ilyen kerdes van gyakorin mint tied, rosszabbak is

keresgelj tehat es hatha ott olyan hozzaszolasra akadsz ami szamodra legmegfelelobb


es par meglatasom:

tulzottan a baratsagok a fontosak szamodra, de ugylatom egyiranyura vagysz, vagyis önzö vagy, a baratsag ketiranyu dolog, legalabbis a valodi igaz baratsag errol szol

nem arrol hogy mindenki teged dicser, magasztal, hanem neha megbant, kritizal, elvar

igazan mely baratsagok nem paszivak es erzelemmentesek, ugyanigy masoknak is szukseguk van az onzesukre

ezt persze minimalizalni lehet de ehhez ilyen baratokra kell lelned, es ugyanigy neked is minimalizalnod erdemes onzesedet

mert miert tartod helyesnek ha masokat csak kihasznalnal?


Igy elobb adj, hogy te is kaphass, hasznaltasd ki magad, miert problema ez? mar most pokolnak tartod eleted, akkor hogy lehet rosszabb? lehet? akkor ez megis jobb, tehat jo...

ekozben raakadhatszo lyan baratokra akik viszonozzak baratsagod es nem csak kiaknazando lehetoseget latnak benned.


Xy4

2019. aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 KZitus ***** válasza:

31-es


Kedves Közveszélyes Kontár

Nem tudom, látom miért nevezed "szokatlan rideg"-nek azt, ha kérdéseket teszek fel a kérdezőnek? Ha jobban megértem a "miérteket", akkor konkrétabb segítséget lehet adni, illetve talán olyan tanácsot, ötletet ami a számára elfogadható.

Segítséget kért, és én azt látom, aki írt, az a maga módján segíteni akart. Miért jó az, ha megkérdőjelezed mások indítékát?

Pl. vajon miért?:" Ki nem állhatom amit csinálok..."??

vajon miért?:"soha nem volt barátnőm,..."

vajon miért?:"évek óta nincsenek barátaim,..."

vajon miért?:"nem szeret senki,nem kellek senkinek"......ha ezekre a kérdésekre tudnánk a választ, sokkal konkrétabb lehetne a segítség, vagy tanács....de így csak találgatni lehet...

2019. aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

“vajon miért?:" Ki nem állhatom amit csinálok..."??”

Mert az álmaimat nem sikerült megvalósítani és olyan pályát választottam végül,ami egyáltalán nem érdekel és nem akarom csinálni.


“vajon miért?:"soha nem volt barátnőm,..."”

Mert egy vesztes selejt vagyok.A kutyának sem kellek.


“vajon miért?:"évek óta nincsenek barátaim,..."”

Mert akik voltak a barátaim,azok folyamatosan szivattak,megaláztak és csicskáztattak,belerángattak olyan dolgokba amiket nem akartam és mindig hülyét csináltak belőlem mások elött.Őket otthagytam,nem barátkozom velük többé.Ez már több mint 3 éve volt,azóta már egyedül vagyok.

vajon miért?:"nem szeret senki,nem kellek senkinek"......”

Mert soha nem voltak normális barátaim.Az összes ilyen gyökér volt,vagy kihasználtak és otthagytak amikor már nem kellettem vagy pedig folyamatosan szivattak és kínoztak.Nem bízhattam meg soha senkiben.Lányokkal meg már 2015 januárja óta nem beszéltem(Ha nem számítjuk bele pl a pénztárost a boltban)

2019. aug. 21. 12:14
 34/45 anonim ***** válasza:

Különben mond valamit a kérdező!

Tényleg ilyen szivattyú a világ, ahogy írja. Tényleg könnyű pályát téveszteni, nincs pénzed, elkerülnek a nők és barátok...

Én is sokszor észreveszem.

Lehet Orbán Viktornak ez az ország a földi paradicsom, de másnak pont az ellenkezője.

2019. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 KZitus ***** válasza:

33

Köszönöm, hogy leírtad amit gondolsz, a válszokat a kérdésekre.

nem tudom hány éves vagy. Nem lehetne ujból nekilátni felépíteni az életedet? Mivel idősebb vagy már, ne hagyatkozz a 4-5 évvel ezelőtti csalódásaidra.

lehet a diplomáddal más irányba orientálódni? vagy más valamit tanulni? Az egyik ismerősöm mire megszerezte a földrajz-szakos tanári doplomáját, a gyakorlat latt eldöntötte, soha nem lesz tanár, nem neki való. Most gazdasági informatikát tanul, mert ezzel a diplomáéval több irányú szakembrré válhat. Ez csak egy példa.

Nem tudom miért nem volt barátnőd? lehet félénk vagy, esetleg olyan lányokkal volt ismrettséged, akiknek a gondolkodása távol állt a tiédtől. talán hasonló gondolkodáú lányokkal lenne érdemes ismerkedni, barátkozni, aztán lehet érzelmi kapcsolat is kialakulna....

"Mert egy vesztes selejt vagyok.A kutyának sem kellek." - ameddig ezt gondolod magadról, mit vársz másoktól? Tanuld meg magadat szeretni, és akkor másokat is tudsz majd, és mások os szeretni fognak.

Barátok. Hát ez kemény dió, mert tényleg nehéz manapság valódi barátra találni, de nem lehetetlen, csak dolgoznod kell ezen is. megéri, hidd el...és válogatni.

Az, hogy nem kellel senkinek, nem lehet igaz, csak még nem találtad meg. Hidd el ezt senkinek sem könnyű megtalálni, de nem lehetetlen.

Mivel ide írtál a vallási rovtba, gondoltam megírom neked mi Isten véleménye rólad:„értékes vagy a szememben, tiszteletre méltónak tartalak és szeretlek” Ézsaiás 43:4.

Már csak az kellene, hogy te is értékeld többre mgdat, és akkor minden a helyére kerül :-)

2019. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

#35

Az a baj, ha elmegy az ember a pszichológushoz, ugyanezt a sületlenségeket mondja. Nem az emberrel van a baj, hanem a világgal, ami körülveszi.

Át kell élni annak az embernek az életét és a körülményeket, amit szintén nem ő választott, hanem beleszületett. De ezt senki nem teszi meg.

2019. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 KZitus ***** válasza:

36-os


Egyet értek veled, valóban nem az emberrel van a baj, inkább a világgal. De a világot megváltoztatni nem tudod, viszont a saját gondolataidat tudod befolyásolni, ami segít másként látni magadat, a helyzetedet, a körülmáényeidet és a világot is! Ez az egyetlen dolog, amivel elviselhetővé (Uram bocsá boldoggá) teheted az életed, mások nem teszik meg helyetted! Másokat nem irányíthatsz, nem befolyásolhatsz, de magadat igen. Ehhez kell olykor az embernek segítség. És ha a pszichológus az aki segíthet, hát hozzá kell fordulni.

Én engedtem, hogy Isten a Bibliában leírtakkal irányítsa, befolyásolja a gondolkodásomat - már amennyire erre képes vagyok emberi gyarlóságom miatt -, és ez teljesen megváltoztatta az életről a véleményemet, másban látom az életem célját.


"Át kell élni annak az embernek az életét és a körülményeket, amit szintén nem ő választott, hanem beleszületett. De ezt senki nem teszi meg." - talán nem kell végig élni az összes szerencsétlenséget ahoz, hogy empátiát érezzünk, és a magunk módján, körülményeinkhez képest segítő kezet nyújtsunk egy embertársunknak, ha elfogadja, vagy megpróbálja elfogadni.

Egy bizonyos! Bármije legyen, vagy ne legyen egy embernek(körülményeitől függetlenül), Istennek minden féle képpen nagyon nagyon értékes. Hogy miért? Hát erre ad választ a Biblia.

2019. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

21 vagyok,lassan 22

Hogy epítsem újra az életem?Hagyjam itt ezt a sulit meg kezdjek bele egy másik alapszakba 22 évesen?

Barátokat meg hogy lehet szerezni?

2019. aug. 23. 22:34
 39/45 A kérdező kommentje:

Nagyon várom már a Halált

Tudom hogy ez a legszebb dolog ami valaha történhet velem.Ő majd megszabadít minden fájdalomtól :)

2019. aug. 25. 12:38
 40/45 KZitus ***** válasza:

Föl nem foghatom, hogyan nem látod 22 évesen az élet szépségét?????

Nem tudom mit tanulsz, de bármikor bármit újra lehet kezdeni az életünk során, csak kell hozzá a megfelelő motiváció. Neked ez hiányzik. Annyi de annyi szépsége van az életnek, ha nem találtad eddig meg, akkor MOST fedezd fel a világot magadnak, amely számodra is csodás dolgokat tartogat :-)

Lehet a környezet amelyben élsz, az van rád ennyire negatív hatással?

Megkérdezhetem milyen szakon tanulsz?

2019. aug. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!