Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn az ami jólesik, ha...

Miért bűn az ami jólesik, ha azzal másnak nem ártunk? (pl. :szeretkezés)

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat gondolkoztam ezen, és mivel a Google sem tudott megfelelő választ adni, ezért muszáj már megkérdeznem. Főképpen azt nem értem, hogy miért bűn például a szex, és az önkielégítés. Én azt értem, hogy Isten azért teremtette ezt jóleső érzésnek, hogy a házas ember jóp járjon, de miérd bűn az, ha magamnak csinálom. Az evés is jól esik, mégsem tiltja semmi. A másik, hogy adni öröm, adni jó, ezt hirdeti mindenki. Akkor a másiknak örömet adni, örömet okozni, miért akkora bűn? Mármint, nem az egyéjszakás kalandokra gondolok, hanem két emberre, akik igazán szeretik egymást, tehát rendesen a szeretkezésre. Illetve persze arra is ha csak úgy kölcsönösen kényeztetik egymást valamilyen módon. Csak én látom ezt úgy hogy ez nem rossz (sőt)? A hittantanárunk még valamikor azt mondta amikor a Bibliából olvastunk, és az a rész jött, hogy a Földet be kell népesíteni, hogy na ez az, amiért a szex bűn, hiszen Isten akarata ellen cselekszünk. De ha így lenne, akkor az is bűn lenne ha nem csinálnánk semmit...

Valaki legyen szíves segíteni megérteni ezt!


Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak, és kérlek ne essetek nekem ezért a kérdésért!



2019. jún. 18. 23:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
14%
A rövidtávú örömök hosszútávon bánatot okozhatnak. Ezért nem csak azt kell nézni, hogy egy cselekedet rövidtávon elvileg nem árt senkinek . Egy bűn lehet hogy csak évek múlva üt vissza. Tipikusan ilyen a paráználkodás is.
2019. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%

Egyetértek az előzővel.


"Hogy a fenébe maradna meg a nőben a spermium??"-kérded.

Nem maga a spermium marad meg a nőben, ezt senki nem mondta, hanem annak az információ-tartalma, lenyomata. A légy esetében sem biztos, hogy a hímivarsejtek bent maradnak a nőstényben, de a telegónia kísérletekkel bizonyított módon működik: ha nagy testű volt az első szerető, akkor az utód is nagy lesz, ha kicsi, akkor pedig kicsi, függetlenül a biológiai apa méretétől.


Volt egy per egy házaspár között: egy fehér nőnek fekete férje volt, a férfi meghalt, a nő megözvegyült, majd újra férjhez ment, immáron egy fehér férfihez. Az utolsó esküvő óta több, mint 9 hónap eltelt, majd terhes lett a nő az új férjétől. Amikor megszületett a baba, akkor jött a meglepetés: fekete lett a gyermek. Az új férj beperelte a nőt házasságtörésért, és válni akart. A nő állította, hogy nem csalta meg a férjét. Elvégeztek genetikai vizsgálatokat, majd a bíróság meghozta a döntését: telegóniára hivatkozva a nőnek adott igazat.

Ez egy megtörtént eset, de nem az egyetlen. A magyarázatot nem tudjuk pontosan (nem a sperma marad benne, az biztos), hullám-genetikának hívják az elméletet, amely magyarázza a jelenséget.

A lényeg: ha a nődnek volt egy egzotikus pasija előtted, elveszed feleségül: előfordulhat, hogy neked is lesz egy egzotikus gyermeked! Állítólag a telegónia miatt a sokat kavart nőknek kevésbé egészséges gyermekeik születnek, mert különböző ellentétes parancsok vannak az apa DNS-ében és a valamilyen módon eltárolt (hullám-genetika) korábbi szeretők DNS lenyomatában.

NE gondold azt, hogy biológiából mindent értesz, mert általánosban odafigyeltél biosz órán! Van sok minden amit nem mondtak el! Az emberi test nagyon bonyolult, sok mindent az orvosok sem értenek. Te itt a gyakorin ne akarj okosabb lenni egy orvosnál, aki minimum 15 évet tanult, és sok mindent nem ért, a tudomány jelenlegi szinten nem tud minden jelenséget megmagyarázni.

Állattenyésztők is ismerik a telegónia jelenségét, ha egy kancát egy pöttyös lóval összeengedik, akkor nem lepődnek meg, ha több év múlva megjelenik pár pöttyös kiscsikó, egy másik apukától.


Részlet egy egyetemi biológia jegyzetből:

"Azt, hogy hogyan működnek az enzimek, nem tudjuk. Azt tudjuk, hogyan épünek fel..."

2019. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
A telegónia elmélet igazságtartalma megkérdőjelezhető.
2019. jún. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már értem, és még... el is fogadom. És bocsánatot kérek. De a 4-es válaszoló tipikusan olyan embernek tűnt, aki bevesz minden ilyen hülyeségnek hangzó valamit, mert azért lássuk be elég abszurd kijelentés, hogy bárkivel lefekszek, az hatással lehet a leendő gyerekem tulajdonságaira, de ha ígyvan, akkor így van. Épp a múltkor csodálkoztam el, hogy a meleg víz gyorsabban lehül mint a hideg... ez is hülyeségnek hangzik de így van. (Próbáltam is)


Csak azt sem szeretem amikor az ember feltesz egy kérdés és így rádront, mintha egy hülye lennél, hogy “hmm, és ha ezt mondom, hmm? Na akkor mi van???” stílusban, amit én a válaszban próbáltam kicsit utánozni is, ha már így akkor én úgy, pedig ritkán csinálok ilyet, de na, főleg hogy tök baromságnak tűnt amit írt.


11-es válaszoló: Miben más az, ha lefekszek a férjemmel és védekezek, mint az hogyha úgy teszem ezt, hogy nem? Ebben a kérdésben szerintem nagyon halvány határok vannak, de nem győzőm hangsúlyozni: emberek!! Nem arra vagyok kíváncsi hogy a fűvel fával lefekvés bűn-e. Arra, hogyha ezt valaki olyannal csinálom akit szeretek, vagy aki esetleg már a férjem, akkor az miért számít bűnnek? Egyébként azt is kérdeztem hogy az önkielégítés miért bűn. Ha normálisan csinálja az ember, akkor tanul belőle, és segíthet a párjának. Arról nem beszélve hogy egy csomó pozitív hatása van, de mindegy. Annyira leragadtunk ennél a legyes dolognál, pedig a szexnek, és az örömszerzésnek számtalan módja van, amihez nem kell behatolás sem. Az miért baj hogyha a szerelmünknek (kihangsúlyozom még egymilliószor hogy ez alatt nem az 1-2 hetes, pár hónapos kapcsolatot értem, hanem egy komolyabbat) jó érzést, örömet, gyönyört szerzünk, azzal ha valamit csinálunk? Igen, minden szexuális élmény sokáig kihat az emberre, ez tény. De könyörgöm, ha azzal csinálok valami olyat amit úgy is lehetne hogy esetleg teherbe esek, pedig nem akarok, és az az illető az a személy akivel az életem le akarom élni, akkor árulja el valaki hogy mi a bűn ebben! Mostmár feladtam hogy a többi kérdésemre választ kapjak, mert ezt az utóbbi mondatot tudtam megfogalmazni úgy hogy talán senki nem érti félre, talán senki nem forgatja ki. És én értem azt az újraházasodott nő esetét is, ő is bűnt követett akkor el? Ha a férjével csinálta? Vagy akkor mit csináljunk, legyünk életünk végéig szüzek, vagy mi?? Felejtsétek el a legyes dolgot! Csak írjátok le nyomós érvekkel, hogy szerintetek ha bűn, akkor miért. És nehogy az elveitek írjátok. Hanem a gyakorlatot. Mármint senki ne írja azt nekem, hogy a házaspároknak csak akkor szabad ágyba bújniuk, amikor gyereket szeretnének, maximum akkor ha ő is ezt teszi a párjával. Az álszenteskedést nem szeretem. És azt ne mondja senki, hogy akkor a világon minden létező ember ezzel bűnt követ el. Ezzel ami egy normális házad embernek az élete része. Ezzel, ami egy kapcsolatból egy idő után elengedhetetlen, hiszen a szerelem a szeretet, a barátság és a szexualitás keveredése. Vagy akkor kössem össze az életem egy baráttal, akivel csak akkor közösülök, (még a szó is illúzióromboló, mennyivel szebb a szeretkezés) amikor gyereket akarok? Annak meg mi értelme lenne? Akkor Isten miért teremtette a szerelmet, ezta csodálatos érzést??


Bocsánat hogy mindig ilyen sokat írok, és lehet feleslegesen, de elég erős véleményem van ezzrl kapcsolatban, de azért remélem valaki (tiszta lappal indulva) megérteti velem, hogy ez az egyházunkban miért került a bűnök közé.

2019. jún. 19. 08:42
 15/23 anonim ***** válasza:
15%

"Főképpen azt nem értem, hogy miért bűn például a szex, és az önkielégítés."

Próbálj úgy gondolkozni, h nem minden bűn. A kereszténység arra is felhívja a figyelmet, ami azért káros, mert pszichés torzuláshoz vezet. A kereszténység inkább erről szól.

2019. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
13%

"miérd bűn az, ha magamnak csinálom"

Kérdés az, hogy hogy jutottál el odáig egy házasságban, hogy önkielégítésre vágysz. Ez már alapjaiban pszichés torzulás

2019. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem a hivatalos esküvő szentesíti a házasságot. Ha valakivel nem vagy összeházasodva, de hűek vagytok egymáshoz, az Isten előtt házasságnak számít. Azon belül minden megengedett, ami mindkét félnek örömet szerez. A maszturbálás önmagában nem bűn, ha közben az illető nem tekint kívánsággal idegen nőre/férfira.
2019. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

15: köszi, ez nagyon jó, erre még nem gondoltam. Szóval akkor ha normális keretek között végzem, nem leszek “szexfüggő”, a másiknak csak és kizárólag jót akarok, és ügyelek arra hogy ilyen pszichés torzulás ne következzen be amit mondtál, akkor nem bűn? Vagy úgy értelmezzem ezt a bűn dolgot, ahogy például a hiúságot, és az olyan bűnöket. amik nagyobb bűnhöz vezethetnek? De ha én tényleg nem azért paráználkodom, hogy később másoknak ártsak? Jó ezt most elég hülyén fogalmaztam meg, de azért remélem érthető😅


16: ki mondta hogy házasságban élek? Ki mondta hogy csinálom? (“Ha”) Itt most általánosságban és feltételes módokban beszélek. “Ez már önmagában pszichés torzulás” ezaz. Íteljünk el minden embert, aki mondjuk házasságban valamiért erre vágyik. Mert lehet hogy van olyan, de ezzel sincs baj, legalábbis szerintem mert a szex mindenkinek más. A vágyai mindenkinek másak. Arról is lehetne beszélni, hogyha a párok együtt végeznek önkielégítést. Ilyenről is hallottam már, mert ez mindkettejüknek megfelel. De már nagyon eltértem megint.


17: Köszönöm neked is a normális választ. És én is így gondolom, mármint a házasságos részét, és arról is lehetne sokat beszélgetni, de talán egy másik kérdésben😄

2019. jún. 19. 09:23
 19/23 KZitus ***** válasza:
32%

Szia


"...nem értem, hogy miért bűn például a szex, és az önkielégítés." - a szex nem bűn, inkább Istentől kapott ajándél, amellyel lehet élni, és vosszaélni. Jól írod, "Isten azért teremtette ezt jóleső érzésnek, hogy a házas ember jóp járjon,..." De ha ezt nem házasságon belül teszed, akkor CSAK rövid távon okoz örömet. Mivel Isten teremtette az embert, és ő adta meg az embernek ezt az örömteli érzést is, nyílván Ő tudja a legjobban, miképpen tudja az ember ezt HOSSZÚ távon úgy élvezni, ahogyan az számára a leg kielégítőbb, nem okoz semmi féle fájdalmat(sem lelki, sem fizikai), és Ádám, Éva még ma is örömüket találnák benne - ha élnének. Hiszen ezt Isten nem a fiatal korú embereknek adta, hanem örökké tartó örömforrásnak az ember számára, ami fűszerezi, élvezetessé teszi két ember kapcsolatát.

Próbáld meg ezt nem a saját, inkább Isten szemszögéből nézni: vajon miért korlátozta csak a házasságon belülre? Ennek rengeteg oka van, hosszú lenne itt íni róla....

önkielégítés...."...de miérd bűn az, ha magamnak csinálom. Az evés is jól esik, mégsem tiltja semmi." - hát az evéssel i vissza lehet élni, ami rengeteg betegséghez, sőt (lassú) halálhoz vezethet. Úgy hogy jó a példád.

Aki önkielégítést végez, annak torz képe alakul ki a szexualitásról, és önzővé válik. Ez akkor nyílvánul meg a leginkább, amikor a társával szeretne harmonikus szexuális kapcsolatot. Persze általában ekkor sem magában látja a hibát. Isten sokszor tanácsot ad, és csak akkor érezzük igazán miért hasznos az a tanács, amikor gyakoroljuk, és megtapasztaljuk. Így van ez az önkielégítéssel is. Mivel nagyon sokan gyakorolják, persze azt mondják nincsen ebben semmi rosz, és nem bűn. Ezzel szmben Isten ezt tanácsot adja mindenkinek? „Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a (helytelen) nemi vágyakozás . . . dolgában” Kolosszé 3:5.

Olvastál valha arról a Bibliában hogyan lehet magadat a számodra leginkább megfelelő módon kielégíteni? Vajon mit szólhho Isten, amikor éppen.... hiszen éppen semmibe veszed azt a szervedet, amelyet teljesen másik célra kaptál Tőle ajándékba.

"Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is. Aki a testével összhangban vet, romlást fog aratni a testéből, aki viszont a szellemmel összhangban vet, örök életet fog aratni a szellemből." Galata 6:7,8

Most mennem kell, pedig még lett volna pár dolog amiről szerettem volna íni neked....

2019. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

15-ös és 16-os vagyok :)


"Mert lehet hogy van olyan, de ezzel sincs baj, legalábbis szerintem mert a szex mindenkinek más. A vágyai mindenkinek másak. Arról is lehetne beszélni, hogyha a párok együtt végeznek önkielégítést. Ilyenről is hallottam már, mert ez mindkettejüknek megfelel. De már nagyon eltértem megint."


Régebben ezeket (helyesen) pszichés torzulásoknak tartották. Ezeket a dolgokat nem lehet józan paraszti ésszel kilogikázni, pláne tapasztalat nélkül (esetleg a fiatal kor miatt sem). Ha pl. huszonévesen már mindenféle trükköket be kell vetni a pároknak, akkor az később még több problémát és aberrációt fog okozni.

Én a helyedben inkább a keresztény pszichológiában keresném a választ. Ezek sem azért szakmák, nem azért tanulják őket egyetemeken, mert itt a GYAK-on ki lehet logikázni a dolgokat


Bocs, azt hittem, h házas vagy.

2019. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!