Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet embereket ennyire...

Hogy lehet embereket ennyire félrevezetni?

Figyelt kérdés

Most néztem bele egy kérdésbe és ott találtam a keresztény szó definícióját egy tanú által, ezt írja:

Akkor tud valaki keresztény életet élni Jézus példája alapján, ha az életét átolvassa, elmélkedik rajta és igyekszik alkalmazni a mindennapi életében, hiszen ettől lesz valaki Keresztény, az az Krisztust utánzó, vagy követő.


Nem. Nem attól lesz valaki keresztény, hogy megpróbál utánozni valakit. Nem, nem az utánzást nevezik követésnek. Nem, a Biblia egyáltalán nem mutatja be Jézus földi életének és viselkedésének még a töredékét sem, valószínűleg szándékosan, hisz követni kellene, nem utánozni.

Hogy fordulhat elő, hogy emberek ennyire vakok? Követés helyett elfogadnak egy nem ihletett (tehát nem Isten vezetése alatt álló) szervezet szubjektív Biblia értelmezését és még a nyilvánvaló tévedéseket is simán elhiszik. Döbbenet.


2019. jún. 21. 05:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%

Jézus azt mondta aki követni akarja vegye fel a saját keresztjét, a megtérés a bűnök elhagyását is jelenti. Ebben a formában utánozni is kell, amiket mondott azt tartotta be ő is. Az álkeresztények dumája az hogy nem kell olyannak lenni mint ő. Te mit értesz követés alatt? Mert kísérni nem tudod más korban élt. Utánozni a tetteit nem tudod amiket véghez vitt, de magát a jellemét és szeretetét igen. Ezt tanította mindig hogy szeressünk mindenkit és segítsünk másokon, ha te ezt meg se próbálod "leutánozni" akkor baj van. Szerintem erre gondolt a tanú. Jól írta hogy igyekszik alkalmazni valaki.

Ő maga mondta hogy vigyázzunk hogy senkinek ne fizessünk rosszért rosszal, ez is egy példa amiben utánozni kell. Én azt látom hogy az emberek többsége a jóért is rosszal fizet. Kifejthetnéd mitől lesz valaki keresztény, mert szerintem attól se hogy templomba jár.


Üdv, egy független hívő 😊

2019. jún. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az élő Istent tudom követni, hisz attól élő, mert él, függetlenül attól, hogy emberileg teljesen más korban élt.


De akkor lovagoljunk kicsit a szavakon, hogy értsd: mondott valamit, ez tény. De honnan tudja bárki is, hogy ő maga mit és hogyan tett? Le van írva? Nincs. Tehát lehetetlen utánozni, amit te írtál az a hit, hogy hiszem, hogy így kell tenni, ahogy ő mondja, mert az jó nekem és másnak is, ezt jelenti a szeretet. De azt bizony sehol sem mondta, hogy csak és kizárólag az lesz keresztény, aki leutánozza azt, amit tett, különben akkor zsinagógába kellene járni minden szombaton. Ezt nél viccnek szánom, teljesen komoly.

Utánozni akarja valaki? Akkor 12 éves lesszíves elmenni tanítani és minden szombaton pedig aabbatot tartani. Akkor kezdjük az alapoknál, mert ezeket pontosan tudjuk, hogy megtette. Ez az utánzás.

2019. jún. 21. 06:06
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

"Hogy lehet embereket ennyire félrevezetni?"


(1Péter 2:21) 21 Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait.

(Máté 16:24) 24 Akkor Jézus ezt mondta a tanítványainak: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem.

(János 13:15) 15 Mert elétek adtam a példát, hogy amint én tettem veletek, ti is úgy tegyetek.

(1János 2:5, 6) . . .. 6 Aki azt mondja, hogy egységben marad vele, maga is köteles továbbra is úgy járni, ahogyan ő járt.


Vajon miért félrevezető? Hiszen az írás Istentől ihletett, és ezek alapján kell élni.

Azt pedig hogy más korban élt, plusz még tökéletes is volt velünk ellentétben, nem akadálya annak, hogy a tőlünk telhető módon éljük a tanításait, életének példáját. A Biblia versek magukért beszélnek, az pedig Ihletett. S ha nekem vagy egy tanúnak nem, de a Bibliában leírtakat hinni kell.

(2Timóteusz 3:16, 17) 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, 17 hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.

2019. jún. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
7%

"zsinagógába kellene járni minden szombaton."


Ahogy az előttem szóló írta, más korban éltek, és még nem alakult meg a keresztény gyülekezet. Azonban ahogy megalakult, a keresztények, gyermekestül, rendszeresen részt vettek az összejöveteleken.

Ezen nem változtatott, Jehova az Izraeliták idejében is ezt várta el, és az új szövetségben is ez a minta.

(5Mózes 31:12) 12 Gyűjtsd egybe a népet, a férfiakat és a nőket, a kicsinyeket és jövevényedet, aki kapuidon belül van, hogy figyeljenek és tanuljanak, ugyanis félniük kell Jehovát, a ti Isteneteket, és ügyelniük kell, hogy megtartsák e törvény minden szavát.

(Héberek 10:25) 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

2019. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%

Egyetlen vallás, vagy felekezet sem ihletett, mert Isten szava az, és ebből kell tanulni, és ez alapján élni.

Jézus pedig ihletés alatt kijelentette:

(Máté 24:45) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik eledelüket a kellő időben?


Ennek a csoportnak van kinevezése, hogy egy egységes minden nemzetben levőket oktasson, és vezessen, az Ihletett írások alapján. S mivel egységről és egyféle tanításról van szó, nem lehet megosztott, és felekezet vallások sokfélesége.

Ezért ez alapján kell minden személynek megállapítania, hogy melyik az.

2019. jún. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 MessorKing18 ***** válasza:
0%

Nekem egyszerű a dolog.

Be happy be satanist.

A sátánizmus nem mond hogy kövess bárkit is. Az van benne amilyen akarsz. Ez egy kicsit így erős de lényegében igen, ésszerű keretek között.Van 7 tenet amiket tartunk(nem kötelező) de a többit mind te találod ki. A szokásokat, mert mindenki a saját módján él , dolgozik és szolgálja a sátánt.

A 7 tenet akit érdekel.

One should strive to act with compassion and empathy toward all creatures in accordance with reason.

The struggle for justice is an ongoing and necessary pursuit that should prevail over laws and institutions.

One’s body is inviolable, subject to one’s own will alone.

The freedoms of others should be respected, including the freedom to offend. To willfully and unjustly encroach upon the freedoms of another is to forgo one's own.

Beliefs should conform to one's best scientific understanding of the world. One should take care never to distort scientific facts to fit one's beliefs.

People are fallible. If one makes a mistake, one should do one's best to rectify it and resolve any harm that might have been caused.

Every tenet is a guiding principle designed to inspire nobility in action and thought. The spirit of compassion, wisdom, and justice should always prevail over the written or spoken word.


Ez a saját véleményem volt, de javítson ki bármely barát ha tévedek, hisz ettől tanulunk.


Ave Satanas Ave Domini Inferni

2019. jún. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

Mint írtam a cselekedeteit nem tudod utánozni de látom ez neked nagyon kimaradt. De nem tudom nálad mit jelent a követés, 2000 éve nem létezett ez a szó hogy utánozz, azt mondták gyere kövess, tegyél úgy mint én (hasonlóan).

Én nem azt írtam hogy azt tedd amit ő mert az lehetetlen, nyomában sem vagyunk krisztusnak, rajta kívül meg egy két emberen akit elragadtak mindenki bűnös. Azt utánozd ahogyan cselekedett, nem azt amit. Alázattal, szeretettel, teljes szívvel lélekkel. Segíts másokon és adakozz. Ilyen alapvető dolgokat nem képesek megtenni "keresztény" emberek, itt azért tudnak panaszkodni hogy a másik gyülekezetnél milyen téves tanok vannak..meg mekkora probléma ha valaki úgy akar tenni mint Jézus, akkor hogyan tegyen? Mint egy bűnöző vagy gyilkos? A te követésed kimerül abban hogy ismered Jézus nevét meg néhány példázatát, de azt már nem tennéd amire megkérte az embereket. Fel kéne fognod hogy még a Jehova tanúi is eljárnak istent tisztelni és ugyanazt követik akit te, sosem értettem ezt az egymásra dobálózást mikor egy a cél. Még Jézus is megemlítette hogy vannak más juhai is amik nem ebből az akolból valók, nem hogy szeretni de még tisztelni se tudják egymást emberek. Jézus pedig nem isten hanem a fia, maga mondta hogy az atya nagyobb nála és más nevében jött, küldték. Az isten tudománya rejtve van az ember elől, ezt Jób könyvéből világosan meg lehet érteni. Mielőtt leírnád hogy azt mondta hogy annyi ideig veletek voltam és nem ismertetek fel.. Arra maga kér bocsánatot az úrtól, azt mondja hogy csak azért mondta hogy higyjenek. Neked fogalmad sincs mi a hit, a hit a nem látott dolgokról való meggyőződés és hallás által van. Azt meg mindenki nagyon jól tudja mi a jó magának és másnak is, csak senki nem fogja fel hogy ítélet alá kerülnek az emberek és akik hisznek azoknak sincs garancia, a hit cselekedet és szeretet nélkül mit sem ér. Ahogy olvasom te kételkedsz, nem bízol az úrban. Amiről te beszélsz arról tudnod kéne hogy neked attól csak jobb lesz. Hinned abban kell hogy létezik Isten és van örök élet, mert azt még nem tapasztaltad ezért kell elhinni, ez nem egyenlő azzal hogy az neked jár azt ki kell érdemelni. Jézus azért jött hogy az örök életet hirdesse, figyelmeztesse az embereket és példát mutasson hogy milyennek kell lennünk meg közbenjárjon, nélküle talán egy ima se találna meghallgatásra.


Ne haragudj ha sértő lett nem akartam de ez az én szemszögem.

2019. jún. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nemcsak sértő, de érthetetlen is vagy, de nem baj, engem nem érint. Ezt írod:

"Ilyen alapvető dolgokat nem képesek megtenni "keresztény" emberek, "


Honnan tudod? Ismersz engem, vagy a gyülekezetemet? Adakozz. Rendben. Teszem. Jézus tette? Le van írva bárhol? Nem. Feltételeket szabsz, hogy szerinted ki a keresztény, egyik szavad üti a másikat. Ki tanít? A Lélek. Már aki elismeri. Jehova tanúi valami egész mást imádnak, aminek semmi köze Krisztushoz. Ők utánozni próbálnak, és kimagyarázni, ahogy láthattuk. Jézus említette bárhol, hogy szubjektív Biblia magyarázatokat kell csendben az utcán kirakni és állni mellette? Tette ezt valaha? Soha.

2019. jún. 21. 08:11
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
A
2019. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%
A templomban ugyanúgy magyarázatokat szülnek, félre ne érts nem vagyok jehova tanúja. A feltételeket nem én szabom, én egy senki vagyok. Csak tudtodra adtam hogy van az a keskeny szoros út amire ezek a feltételek. Nem rád céloztam általánosítottam, nem csak te támadod itt a tanúkat mások is.. Ez milyen szeretet teljes hozzá állás? Hogy másokról alkotunk rossz véleményt miközben közelebb jár az igazsághoz mint te, pontosan ezt írta: "Keresztény, az az Krisztust utánzó, vagy követő." még oda is írta hogy követő de belekötsz, nem látod a fától az erdőt kislány.
2019. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!