Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátán műve az, hogy ilyen...

A sátán műve az, hogy ilyen irányba tereli a természettudományos kutatásokat, ezáltal félrevezetve az embereket Istentől?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ez Thot műve, aki vissza akarja vezetni az emberiséget az egyetlen igazsághoz, a valóban létező egyiptomi istenekhez.
2019. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Vagy Isten műve, hogy minél jobban megismerjük az általa létrehozott világot.
2019. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Vicces ez a kérdés, de jó xD


Nos, szerintem egy fundamentalista ezt nem írná le, de IGEN, biztosan így gondolja.


Nézd csak, ez az adventista kiadvány mit ír:


"A tudomány teljes egészében emberi vállalkozás, az emberi elme pedig felfogásában véges, hajlamos ellenszegülni az isteni tekintélynek. Sátán hatása is erősen érezhető a természetben, tehát a megfigyelhető dolgok közül sok nem illik Istennek ahhoz az önkinyilatkoztatásához, amit a Bibliában adott."


Forrás: [link]


Eszerint tehát a szerző véleménye az, hogy a tudomány megfigyelései azért olyanok amilyenek, mert Sátán ügyködik, ezért nem passzolnak a megfigyelések a Bibliával.

2019. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Talán még annyit egyébként, hogy a fenti idézet egy, a Szentírást szó szerint értelmező vallási irányzat véleménye.


Modernebb keresztényeknél már nem okoz gondot a tudományokat összeegyeztetni a hitélettel, ugyanis a teremtéstörténetet nem szó szerint, hanem szimbolikusan értelmezik.

2019. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
A tények hogyan lehetnek félrevezetőek? A tényeket kézzel tudod fogni, empirikusan érzékelni. Ebben mi a félrevezető? Ennyire kétségbe vagytok esve?
2019. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Megvilágítanád számomra, hogy milyen irányba vannak terelve a tudományos kutatások? Amíg ezt nem tudom, nem tudok válaszolni sem.


Köszi előre is!

2019. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ozmium42 ***** válasza:
77%
Egyszer kiakasztottam két Jehova tanúját, amikor próbáltam kiszedni belőlük, hogy mégis pontosan mit is csinál konkrétan Sátán, amikor "terelget". Mert erről soha a büdös életben egy szó sem esik, meg nem is kerek tőle a sztori, hogy szabad akarat is van, de közben terelgetés is van, de közben nincs is megmagyarázva, mit és hogyan terelget a Sátán. Az emberek neuronjain zongorázik, beszél hozzájuk, vagy a műszereket elállítgatja? Mégis mire kell gondolni?
2019. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
persze az övé. a fogtündérrel fogott össze, együtt szövögetik a terveiket a flying spagetti monster ellen
2019. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom megérteni azt amikor elítélnek egy alapvető én semleges dolgot. A tudomány alapvetően jó dolog. Az emberi természet része, hogy kíváncsiak vagyunk és megszeretném érteni a világot amiben élünk, felfedezni. Az ismeretek alapjàn valami újat, valami jobbat létrehozni, javítani, fejleszteni a meglévőt. Az, hogy valaki/valakik ezt rosszra használják attól a tudomány még nem lessz rossz.
2019. márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Sátánnak lehetősége van beleszólni abba, merre menjen a kutatás, akkor:

* Akadályozza a kutatást

* Azt sugallja, hogy az eredményeket pusztításra használjuk

* Téves irányba terel, nehogy rátaláljunk például egy hatékony gyógyszerre

* Igazolna áltudományokat, hogy azzal fedezze az ördögei működését.

2019. márc. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!