Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi a szenvedés...

Jehova tanúi a szenvedés teóriájában, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vettem a "fáradtságot" és végig néztem a nyári kongresszusok bemutató kis filmjét. És nem értem én ezt a dolgot. Hogyan lehet ennyire tévesen látni a világot, ahogyan látják, és ezt miért kell felhasználni, öncélú propagandához?


A videó készből áll. Az egyik része, hogy elmondja, a világ állítólag mennyire szörnyű, mennyi szenvedés, háborúság, gyötrelem van. Tele negatív, pesszimista, és egyértelműen téves információkkal, aki tanult történelmet tudja, ez az időszaka a világnak, vidámpark néhány korábbi időszakhoz képest. Tehát van ez a része, amely egyértelműen téves, pesszimista, és bizonyíthatóan hazugság.


Ott van a másik része, hogy az egocentrikus, öncélú propaganda, miszerint a "szörnyű, gyötrelmes" világban, mégis csak van még szeretet, és jóság, és természetesen ez mögött elsődlegesen a tanúk állnak, ők még hordozzák, és közvetítik azt.


Nehéz ezek után mit mondani...


Ennyi téves állítást, félreértelmezést, és magamutogatást, ego simogatást, mint, ami a kisfilmben van még nem láttam.


2019. jún. 22. 10:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A videó két részből áll*
2019. jún. 22. 10:16
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mert ez mlm alapokra épül és annak feltétele az, hogy az értékesíteni kívánt árucikket és a forgalmazót a megmentő szerepébe rakja. Szimpla pszichológia.
2019. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A szcientológiának is ez az alapfelállása. Kitöltetnek veled egy papaírt,ami alapján te természetesen csak egy testi/lelki beteg,sérült lehetsz és a megoldás ki másnál van,ha nem náluk. Ugyanaz a lemez,egyik se hozott újat eddig.
2019. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

"állítólag mennyire szörnyű, mennyi szenvedés, háborúság, gyötrelem van. Tele negatív, pesszimista, és egyértelműen téves információkkal,"


Vajon Jézus, és az írások, melyik időszakra utalnak előre?

Mert a próféciának valamikor teljesednie kell. Isten szava az egyik "propaganda", amit azért íratott le, hogy Isten embere be tudja azonosítani az időket, és folyamatosan felkészült legyen. Ahogy a Farizeusok sem ismerték fel a Bibliai idők jeleit, vagy akár a Noé idejében élők nagy része sem, most is sajnos ez a helyzet. Már az apostolok idejében is több mint egy millió ember halt meg, mert nem hallgattak Jézus, és az írások figyelmeztető szavára. Nagyon kevés ember, többnyire a keresztények menekültek meg, akik a hegyekbe mentek, Jézus figyelmeztető szavára.


egyébként pedig hidd el, hogy Nem a Tanúk az egyetlen emberek, akik ugyan ezt gondolják, napjainkról.

Szerinted mikor fog megtörténni, vagy miért nem látható számodra, a valóság?

2019. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Talán annyit még, hogy Én még nem láttam a filmet, mivel nekünk később lesz a kongresszus. S ezért akik még nem voltak, azok ebben a kicsinynek tűnő dologban is példát mutatnak abban, hogy türelemmel várnak.
2019. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

"a másik része, hogy az egocentrikus, öncélú propaganda, miszerint a "szörnyű, gyötrelmes" világban, mégis csak van még szeretet, és jóság, és természetesen ez mögött elsődlegesen a tanúk állnak,"


Mint említettem, a filmet nem láttam, így érdemben csak ahhoz tudok hozzá szólni, amit már ismerek. Amint lesz lehetőségem megnézni, akkor majd ha érdekel, megírom az egyéni meglátásomat ezzel kapcsolatban.

Azonban annyi biztos, hogy mint egységes keresztény népről van szó, és nem egy minden helyen élő ilyen olyan imádathoz tartozókról, akik között biztos, hogy vannak békeszerető emberek, és tennének a maguk módján.

A kérdés az, hogy ahova egy-egy ember tartozik, biztos, hogy a hovatartozásának minden tagja így él-e egységesen?

2019. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 jdfGabrella ***** válasza:
Ha a világban minden szép és jó lenne nem lenne minek örülni.
2019. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most már megtudtuk azt is, hogy a kíváncsiság is bűnös dolog és aki kibirja, az a példamutató. Nem is értem hogy tudunk ennyire bűnösen élni...
2019. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:

Szia

Én e hét végén voltan kongresszuson.

A "teória", amelyről írsz(kérdezel), a sajátod, és semmi köze ahhoz, amit ott 3 napig láttam, tanultam a szeretetről :-)

Azt sem értem, melyik filmről írsz(kérdezel), mert több tucatot láttam a három nap alatt.

A "...hogyan tovább?"-ról tanultunk, tudjuk mi lesz a "...hogyan tovább?", de mivel te nem vagy tanú, tégedet miért foglalkoztat ez a kérdés?. Ha mégis, akkor menj oda a guruló állvány mellet álló testvérhez/testvérnőhöz, tedd fel nekik (alár) ezt a kérdést, és választ kaphatsz rá. Itt, az oldal nem alkalmas erre, mivel nem rövid az a téma sem, amiről ott tanultunk három napig - ha tényleg érdekel a válasz a kérdésedre.

2019. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"AZ ÉLETBEN CSAK A TETT SZÁMÍT A DUMA AZ SEMMIT!"


Ha ez tényleg így van akkor te mit dumálsz itt? Teljesen felesleges tegyél már valamit ami számít is mert a duma az nem ilyen!

2019. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!