Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt koztetek barki,...

Van itt koztetek barki, akinek muszlim ferje van? Hogyan mukodik ez jogilag? Hol lenne celszeru osszehazasodnunk vagy esetleg celszeru lenne hazassagi szerzodest kotni, ami engem biztositana be?

Figyelt kérdés

Picit tanacstalan vagyok ebben a temaban igy nagyon szepen megkoszonnem a segitsegeteket.

A parom felig indiai felig ausztralia angliai szuletesu de egyenlore nem angol allampolgar,aki Dubaiban el es dolgozik. Kozel 2 eve vagyunk egyutt en angliaban elek. Muszlim vallasu de nem gyakorolja szigoruan. Imadkozik rendszeresen nem fogyaszt alkoholt es sertest sem. A csaladjaban nem viselnek abayat es tolem sem varna el hazassag utan sem valamint azt sem, hogy atterjek a muszlim vallasra ha nem szeretnek. Nagyon szeretem ot de ugy erzem a vallast nem szeretnem felvenni, tehat kereszteny maradnek utana is. Azt mondta valasszak orszagot a hazassagunk helyszinekent es ott kelunk majd egybe de kikototte, angliat nem szeretne es a muszlim paphoz ragaszkodna. A kapcsoaltunk elejen emlitette hogy az egyik baratjanak mindene rament a hazassagara a no mindenet elvitte. Ez egy picit aggodalommal tolt el es talan picit kiszolgaltatva erzem magam. Azt szeretnem kerdezni, ha osszehazasodunk milyen torvenyek vonatkoznak majd ram es a hazassagunkra? Az epp adott orszag torvenyei, ahol egybe kelunk? Vagy valamelyest a muszlim torvenyek? Magyaroszagon ugye minden felezodik hazassag utan ha nem irnak hazassagi szerzodest elotte de mas orszagokban, vallasokban? Felreertes ne essen nem szeretnem kihasznalni ot de azt a szituaciot sem szeretnem ha 20ev hazassag utan en lennek az, aki mindenet elvesziti ha egy esetleges valasra kerulne a sor. Koszonom szepen a segitsegeteket, velemenyteket!



#iszlám #Muszlim ferj #muszlim hazassag
2019. jún. 22. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem muszlim férjem van. Nekünk csak rendes, polgári esküvőnk volt, így ugyanazok a törvények vonatkoznak mindenre, mint másnál, a vallás ebben nem játszik szerepet. Mi Dániában házasodtunk, majd itthon honosíttattuk a házassági anyakönyvit. 7 éve vagyunk házasok, a férjem azóta már magyar állampolgár.

A vallásból adódó " törvények" akkor számítanak, ha nikah, azaz vallási esküvő történik. Ez a törvény előtt nem elismert, tehát ha hivatalos formát is szeretnél, a polgári esküvő elengedhetetlen.

Ha csak nikah van és a férjed mondjuk el akarna válni, elég neki háromszor kimondani, hogy elválok tőled, és a házasság érvénytelen lesz. ( ahogy írtam, mondjuk törvényileg amúgy is az)

Neked szükséged lesz egy ún. vali-ra, akivel a férjed egyezséget köt a továbbiakat illetően. Próbáljátok belevenni pl., hogy a férjed nem fog második feleséget hozni a házasságba. Persze nem tudom, ez neked mennyire fontos. Érdeklődj mindenről egy imámtól én azt tanácsolom.

2019. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzá tenném, hogy én róm. katolikus vallású vagyok és nem is óhajtok ezen változtatni. Mondjuk tőlem a férjem nem is kérte soha. Annyiban alkalmazkodom, hogy nem eszünk disznót és nem tartunk otthon alkoholt. De amúgy sem szeretem.🙂

Első voltam.

2019. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

"Felreertes ne essen nem szeretnem kihasznalni ot de azt a szituaciot sem szeretnem ha 20ev hazassag utan en lennek az, aki mindenet elvesziti ha egy esetleges valasra kerulne a sor. Koszonom szepen a segitsegeteket, velemenyteket!"


Tudod mi a gáz?


Elad mindent, el sem válik, majd hazautazik.

Te meg, nőként, pereld már be egy kecskeb...bűvölő országban! >:)


Mit akarsz egy ilyentől?

2019. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Akinek muszlim férje van, az meg is érdemli.
2019. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Akinek muszlim férje van, az hogy internetezhet?
2019. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem minden muszlim bunkó ám!
2019. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Elfogytak a fehérek?
2019. jún. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha már most felvetődnek ezek a kérdések, illetve be akarod biztosítani a dolgokat, akkor nagyon gondold át, hogy egybekelsz-e vele.


Én azt javaslom, hogy NE tedd!


Ha azonos kultúrkörből kerülne ki a párod, ugyanígy aggódnál? Azért csak számít a kultúrkör, vallás, stb. a hétköznapokban is. Egy muszlim számára pedig TELJESEN MINDEGY, melyik országban él, a saját törvényei szerint zajlanak a hétköznapjai. Szerinted miért nem illeszkednek be az adott kultúrába?


Ha nem veszi komolyan a vallását, akkor miért ragaszkodik épp az egyházi, muszlim esküvőhöz? Mert az neki jogokat ad... Vigyázz, ne hagyd magad megtéveszteni csúsztatásokkal.


Mindezt úgy mondom, hogy a családunkban volt példa ilyen jellegű házasságra és nagyon nem lett jó vége a magyar szempontjából. Pedig még Magyarországon is éltek házasságkötés után is. :(

2019. jún. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Annak az országnak a törvényei vonatkoznak rátok, amelyikben éltek. Hogy az iszlám szerint milyennek kéne lenni a házasságnak, az sajnos másodlagos, mert ha rosszindulatú az egyik fél, akkor nem tartja be úgysem, kényszerítő erő meg nincs.

---

Külön köszönet a szokásos válaszolóknak, akik megint csak annyit tudnak írni tök figyelmen kívül hagyva a kérdést, hogy "ne menj muszlimhoz".

2019. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!