Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Élet szava (WOL) szekta?

Az Élet szava (WOL) szekta?

Figyelt kérdés
A csajom oda akár menni tanulni.a honlap fura. Féltem.tapasztalatok?a korábbi válaszok kamunak tűntek.tapasztalat???

2019. jún. 24. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Mit tanítanak ott?
2019. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Honlapjuk alapján szektának tűnnek, de nem veszélyesnek, destruktívnak. Tanulni biztos nem mennék oda, mert nem oktatnak teológiát kurzusaik alapján, csak egy kis bibliaismeretet és értelmetlen tárgyakat. Lényegében csak bibliaértelmezést tanítanak és térítést.
2019. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Elolvastam az oldalt, semmi szektásat nem láttam benne.
2019. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Voltam ott kb 15 éve, soha többet. Agymosás megy nyári tábornak álcázva. A vezetők a kastélyban laknak, ami munka van azt meg önkéntesekkel meg minimálbéres falubeliekkel csináltatják.
2019. jún. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Bibliáról/ból tanulnak. Neves amerikai teológiák előadói jönnek tanítani főleg. Minden angol és magyar nyelven folyik. Van nyilt nap is, amikor meg lehet nézni. Hagyományos történelmi egyházakhoz képest sokkal nyitottabb, vidámabb, és gondolkozóbb csapat. Az amerikai dél baptista hagyományokhoz hasonló konzervatív banda, ha ez jelent neked valamit. A tábor annak idején nagyon jó volt, most nem tudom milyen, mert nem voltam egy ideje. Keresztény tábor, tehát van biblia óra reggel és este, meg imádkozás kaja előtt/után, akinek ez agymosás, azzal nem tudok mit kezdeni. Bármilyen keresztény táborban van ilyen. én voltam katolikus és református, de Baptista táborban is, de ez mindenhol ott van, és nem rossz. A vezetők azért laknak(tak) a kastélyban, mert állandóan ott vannak, értsd ez a munkájuk, de szertintem sokan már a faluban laknak, nem ott. Önkéntesek és minimálbéresek: igen, ha pusztán adományokból (és tábori díjból) kell fenntartanod egy ekkora gépezetet, akkor valóban örülsz, ha valaki önként segít neked. A minimálbéres falusiakkal kapcsolatban nem tudom, hogy még így van-e, de szerintem nem ők az egyetlen minimálbéresek a faluban, megyében stb. A táborban és iskolában rendgeteg ember ismeri meg Istent sokkal jobban, megalapozza a kersztény életét és nem utolsó sorban olyan kapcsolatokra tesz szert, amire enélkül nem lenne reális esélye. Akit érdekel a Bibliaiskola, vagy a tábor, annak szívesen írok még privátban, ha megkerestek. 4 nyarat voltam ott a táborban tanácsadóként, és elvégeztem az iskolát is (jegyezzem meg ingyen, mert valaki kifizette helyettem, aki a mai napig nem tudom ki volt)
2020. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az Élet Szava nem szekta. Én már 8 éve járok oda táborozni, meg önkénteskedni. Igen, az önkétességbe beletartozik, hogy mi végzünk bizonyos munkákat, de azért megyünk oda, mert ezt ÖNKÉNTESEN vállaltuk. Amúgy nagyon király a közösség, sok új barátra tehetsz szert. Agymosásnak tűnhet, ha elutasítod a kereszténységet. Ha viszont nem is érdekel a keresztény része, attól még lehet élvezni. Jönnek oda úgy is gyerekek, hogy nem térnek meg, viszont egy naggyon király táborban vettek részt és sok sok új jó élménnyel mennek haza.
2021. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Minden évben elmegyek oda a táborba. Semmi veszélyes nincs benne, sőt. A legjobb tábor amit ismerek, életre szóló barátságok alakulnak ki ott, és a legfontosabb, hogy Istenről tanítanak. Ha valaki ezek után is azt hiszi, hogy szekta, elmondom a programokat: Felkelés után szobatakarítás, aztán egy/másfél óra (amire jelentkeztél), utána bibliaóra, aztán szabadfoglalkozás. Utána egy választható program, és még egy bibliaóra. Nagyszerű programok vannak, nagyon kreatívak a szervezők. Fontos része még a tábornak, hogy két csapatra oszolnak a táborozók, akik végig pontokért versenyeznek, a végén a nyertes csapat nyereményt kap. Tudnék még írni, de nem akarom lelőni az összes poént. Összegezve, ez csak egy keresztény közösség, nincs mitől félned. Ha vannak kérdések, szívesen felelek bármire.
2023. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
↑ még elfelejtettem írni, hogy természetesen étkezés is van ami árát tartalmazza a tábor összege (és nagyon finom) de egyébként vannak videók ezekről a táborokról, ami összefoglalja ezeket, csak nézz meg egyet
2023. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!