Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik, ha valaki konfirm...

Mi történik, ha valaki konfirmálásnál nem tud válaszolni a pap által feltett kérdésekre (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Néztem egy videót, ahol a gyerekek konfirmáltak. A lelkész az elején feltett kérdéseket, mint, pl "Mi a konfirmáció?". Minden gyereknek jutott egy kérdés és a mikrofont körbeadva kellett válaszolniuk.


Mindenki helyesen válaszolt a kérdésre.


De; mi történik, ha egy gyerek nem mer megszólalni (lámpaláz) vagy egyszerűen csak olyan ideges, hogy elfelejti, amit tanult?


Vagy ezeket a kérdéseket előre megmondják, hogy kinek mit kell majd mondania? Ez esetben mi van, ha a gyerek annyit mond, hogy "Nem tudom"?


A lelkész azt mondja, hogy nincs semmi baj vagy a gyereknek újból konfirmálnia kell majd?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 4. 14:58
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Konfirmálni azt engedik, aki tudja a válaszokat. Ha lámpaláz vagy bármi miatt belesül, akkor a lelkész kisegíti gondolom.
2019. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Adtam zöld kezet.
2019. júl. 4. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan így van!

Nincs olyan sok kérdés, ez egy könnyű vizsga. Amúgy ezt tanulják már régóta.

Ennek régebben volt nagyobb jelentősége, mert akkor tényleg egy szándékot fejezett ki, hogy valaki csatlakozni szeretne az egyházhoz.

Ma már inkább formaság.

2019. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Szia,


A konfirmáció nem egy vizsga, hanem egy hitvallás. Itt nem lehet megbukni.


Üdv. Péter

2019. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!