Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan igazolhatunk meg?...

Hogyan igazolhatunk meg? Kegyelemből, hit által, a jó cselekedetek, bűntelen élet is szükséges?

Figyelt kérdés

Elég ellentmondásosak a tanítások a kereszténységben, és a Bibliát sem teljesen értem.

Pl. Páli levelek


Az ószövetségi zsidók nem tudták megtartani a törvényt, majd Jézus a hegyi beszédben sok tekintetben szigorította azt pl. a paráznaság tekintetében.

aki bűnös vággyal néz asszonyra...

aki elbocsájtottat vesz feleségül, házasságot tör??

ez nem kegyetlenség? nem elég nagy baj szegény nőnek, hogy elbocsájtja a volt férje, ha valaki ezek után el akarja venni, az házasságot tör? tehát még az a bűnös, aki elfogadja így?

nem az az értékesebb férfi, aki el tud fogadni, szeretni egy elbocsátott nőt, esetleg ha gyermeke van az előző férjétől, azt is fiává fogadja? erre nem sokan képesek.


a hegyi beszéd egyéb részeit mindenki megtartja?


Pál apostol leveleit is csapongónak érzem, egyszer azt írja, hogy mérhetetlen, ingyen kegyelem, utána azt írja, hogy sem kapzsik, sem ilyenek, sem olyanok nem örökölhetik Isten országát.

Ha cselekedetekkel önmagában nem vagyunk képesek megigazulni, akkor nem vagyunk képesek hittel ÉS cselekedetekkel sem.

S nem is következetes, más bűnlajstromot ír a rómaiaknak, megint mást a galatáknak, úgy kell összeollózni, hogy mi bűn és mi nem bűn.

Sok vita is van a keresztények között, mert nincs egységes útmutatás.


Nem adja meg egyértelműen az ÚSZ, hogy akkor milyen bűn milyen kategória, üdvösségvesztő-e vagy sem.


Végső soron helyesen kell cselekedni, mert az ÚSZ egyszer hangsúlyozza, hogy mindent elsörpő kegyelem, csak Jézus Krisztus vére árán, az ő váltsága által, majd mégis megfenyeget pokollal, kárhozattal olyan bűnöket, mint zabálás, irigység, kapzsiság, a hegyi beszédben felsorolt abszurdumok. (te pl. kölcsön adsz mindenkinek, aki kér tőled - kíváncsi vagyok, hogy elmennék egy tetszőleges közösségbe, és kölcsön kérnék mindenkitől, vajon adnának-e).


Vagy a Jakab levelében ott van, hogy "valaki vétkezett, de nem halálosat"

De mi a halálos bűn az ÚSZ-ben? Vagy ha minden tiltás halálos akkor mi a nem halálos? Nincs egy BTK jellegű, vagy akár mózesi törvény jellegű útmutatás, csak ködösítés.


Valahol meg ezt írja Pál:

"A törvény nem az igazakért adatott, hanem a törvényszegőkért"


A másik érdekes dolog, meg hogy elvileg nem lehet igaznak lenni törvény által, ugyanakkor az ÚSZ előtt is voltak ún. igazak.


Pl. Ábrahám azzal alkudozott Istennel, hogy hány igaznak kell lennie Szodomában és Gomorában.

Egy keresztény erre azt válaszolná, hogy az egész világon nincs egy igaz sem, csakis Krisztus vére által.


Pedig még is találtatott ott is igaz, Lót és családja.


Vagy Illés életében felment a mennybe, Énok is, akkor ő nekik is igaznak kellett hogy legyenek.


2019. máj. 30. 14:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hívő vagyok, de sokszor úgy érzem, hogy hiába, ha meghalok, úgy is a pokolra jutok, mert valami bűnbe úgy is bele lehet majd kötni, még ha csak a jézusi és páli tanítást nézzük, azok alapján is.
2019. máj. 30. 14:20
 2/22 lilla64 ***** válasza:
A bűntelen élet mindig szükséges.
2019. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Vagy lehet hogy nincs is isten. Vagy egy teljesen másik isten van.
2019. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Csak is Isten kegyelméből, hit és cselekedetek által. Hiszen az Írás is mondja, a hit halott cselekedetek nélkül. Tehát mindkettő fontos.

Az pedig már csak részletkérdés, hogy ki melyikre helyezi a hangsúlyt.

2019. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk van vagy kéttucat féle írás
2019. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Pedig a válasz egyszerű: kegyelemből, hit által, a jó cselekedetek pedig bizonyítják azt, hogy elfogadtad a kegyelmet és a hit változást hozott az életedbe.

Nyilván nem leszel egyik pillanatról a másikra szent, ez egy folyamat, amit megszentelődésnek nevez a Biblia.


Ahogyan Pál apostol is írja: "Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott Krisztus Jézus. Testvéreim, én nem gondolom magamról, hogy már elértem, de egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának Krisztus Jézusban adott jutalmáért." (Fil. 3:12-14)


Üdv. Péter

2019. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Egyszerű embereknek egyszerű válszok.


üdv,

Péter

2019. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

Nincs ellentmondás, csak elsőre nehéz megérteni. Ahogy Péter is írja, úgy van.

Hit által van üdvösséged, megigazulásod, ez kizárólag Krisztus munkájára alapozódik, 100%-osan Krisztusnak köszönhető. Ez a megtérés, szellemi újjászületés. Tehát nem a törvény cselekedete alapján üdvözülsz. És itt kezdődik el az életed végéig tartó megszentelődés, Krisztusivá formálódás, szeretetben felnövekedés kiskorúból nagykorúvá. Ha van hited, akkor ez látszani fog a (szeretet)cselekedeteiden. Ez már gyümölcs, amihez Isten adja az erőt, te meg az elméd és a tested.

Ha hited van, vannak cselekedeteid. Egyszerű példa:

Azt mondom neked, hogy holnap déli 12-kor felrobban a házad. Ha hiszel nekem, meglátszik majd a cselekedeteden, mert holnap déli 12 előtt elhagyod a házad. HA hiszel IStennek, cselekszed a szeretetet. Ennek mikéntjéről ír Pál, vagy akár a Jakab levél is. De a Jakabbal óvatosan, mert az a zsidóknak szól és a törvénnyel hasonlít össze, ez nehogy megzavarjon. Ha valami nem világos, privátban is írhatsz. NEm vagyok egyháztag, nem akarlak semmibe belerángatni, csak a Károli Bibliát használom

2019. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

"De mi a halálos bűn az ÚSZ-ben?"

Ha nemhiszel Jézusban, nem térsz meg, vagy ha újjászülettél, de elhagyod Jézust, azaz újra meghalsz szellemben, mint Ádám. Ezen csak egy újabb jézusi megfeszítés segítene, de ez már nem jön el


Ma már nincs törvény, de ne feledd, nem azért tértél meg, hogy a bűnt cselekedd, hanem, mert meggyűlölted. Ma ez van érvényben mindössze a hívő számára:

"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."

Vezéreljen a lelkiismeret, a Szentlélek, ami megtéréskor kaptál Istentől, mintegy pecsétet.

2019. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

"Az ószövetségi zsidók nem tudták megtartani a törvényt, majd Jézus a hegyi beszédben sok tekintetben szigorította azt pl. a paráznaság tekintetében.


aki bűnös vággyal néz asszonyra..."

Ne szigorít, hanem magyaráz. A bűn benned van, még ha nem is cselekszed, ez ezt hivatott magyarázni, ezért kell belülről megtisztulni. Az igazi hívőben már bűnös kívánság sem lesz a megszentelődés végén

2019. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!