Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A iszlám vallás szerint...

A iszlám vallás szerint Salamon király az iszlám prófétája volt?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam a Karamanid dinasztiáról és a zászlójukon Salamon pecsétje/Salamon gyűrűje (Dávid csillag) látható a zászlójukon, de ők muzulmánok és nem zsidók voltak. Ezek szerint a hexagram nem csak zsidó de iszlám jelképként is használatos, gondolom.

2019. júl. 9. 22:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

,,Pontosan ugyanannyira iszlám, mint amennyire keresztény jelkép..."


Itt van egy középkori anatóliai muzulmám állam zászlaján a hexagram: [link]

2019. júl. 11. 16:41
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyes muszlim államok valóban használták ezt a szimbólumot de ez nem iszlám jelkép. Ha már itt tartunk a félhold sem. Az iszlám vallás nem fogad el semmilyen szimbólumot.
2019. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
# 12 Miért a Shahada nem szimbólum? Tudom, hogy az egy mondat de kalligráfiával ábrázolják mint például Szaúd-Arábia zászlaján. Úgy tudtam, hogy a dolgok ábrázolását (például képpel) nem fogadja ez az iszlám.
2019. júl. 12. 09:29
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem szimbólum. Akkor sem ha kalligráfiával ábrázolják. A Dávid csillag és a félhold viszont szimbólumok, de ezek jóval Mohamed próféta után alakultak ki.
2019. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
# 14 Értem. Köszönöm.
2019. júl. 12. 12:47
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen Salamon próféta az iszlám szerint.

"És Dávidnak megadtuk Salamont örökösként,milyen kitűnő szolga! Bizony ő Allahhoz fordult bűnbánattal"

38:30


ÉS azt mondta (Salamon) Bizony előnyben részesítettem a jó dolgok szeretetét az Uramtól való megemlékezés helyett

38: 32

És bizony próbára tettük Salamont,és egy lelketlen testet helyeztünk a trónjára. (Egy olyan király lett belőle aki nem fél Istentől és nem követi a parancsait)

38:34


Ezután azt mondta: Uram bocsáss meg nekem,és adj nekem olyan királyságot amilyen nem lesz utánam senkinek,bizony Allah te vagy az aki ad!

És alárendeltük neki a szelet hogy gyengén fújjon a parancsára,ahová parancsolta. A sátánokat,és minden építőt.

Allah azt mondta: Ez az én ajándékom,adj hát belőle másoknak (fordítsd jóra) vagy tartsd vissza(fordítsd rosszra) És bizony közelsége volt hozzánk,és jó helye a visszatérésre.

38:35-40


Ha elolvasod a Saad szúrát abban benne vannak a legfontosabb próféták és történeteik.

Ha tudsz angolul akkor ez a cikk részletesebben foglalkozik Salamonnal a Korán szerint: [link]

2019. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!