Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy...

Hol írja a Biblia, hogy állandóan számon kell kérni a múlt hibáit?

Figyelt kérdés
A kérdést edgár (meg az összes számtalan regisztrációja) miatt írom ki, mivel unitárius és jehovista szimpatizáns lévén képes naponta katolikus ellenes kérdéseket írni, legtöbb jó pár száz éves bűn, ami már nincs. Úgy csinál, mintha ő teljesen bűntelen ember lenne és Istennek képzeli magát, mikor ítélkezik. Mivel saját magát imádja, ezért gondolom van valami bibliai alapja ennek a viselkedésnek. De hol?
2019. júl. 12. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
1 korintus 4.9. „Mózes számom kéri az üldözötteken azt...“ itt
2019. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biblia az a könyv amit 1001+ felekezet vall magáénak és mindegyik sajátos értelmezést ad neki. Keress egy olyat amelyik nem kéri számon biztos találsz olyat.
2019. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Korintus 4:9 Úgy gondolom, Isten nekünk, apostoloknak az utolsó helyet adta. Mindenki szeme láttára odaállított bennünket, mint akiket már halálra ítéltek. Így az egész világ bennünket néz — az angyalok is, meg az emberek is.


Itt nincs ilyen. Fuss neki mégegyszer.

2019. júl. 12. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Sehol! Mivel Jezus azt mondta, hogy nem azért jött, hogy elítélje a világot, hanem hogy megmentse. Isten megbocsátja a bűnöket, ha megbánjuk és eltörli azokat, azaz többé nem emlegeti fel neked. Max a gonosz.
2019. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4# plusz egyetlen egy valaki ítélhet meg bárkit, az pedig Jézus. Edgár magát vagy Mózesnek képzeli, ami téveszme, vagy Istennek, ami viszont már Istenkáromlás. Vagy ez, vagy az. Ha Mózesnek, akkor be kell tartania mellé az összes zsidó szabályt is. :)
2019. júl. 12. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Edgarral sokkal nagyobb gondok vannak, mint pusztán a sajátos hitbeli meggyőződése. Sokan írnak le neki példázatokat, tényeket, eldöntendő kérdéseket, amikre, mintha nem tudna válaszolni, mintha nem értené őket. Volt, hogy leírtak neki egy választ arról, hogy a viselkedésével milyen negatívan hat másokra, erre ő meg ettől teljesen eltérő választ írt, valamiféle torz istenkép formájában. Valószínűleg elég súlyos személyiség zavara van, amikhez bőven párosul többféle egyéb gond is. Amikor valaki nem tud egy eldöntendő kérdésre válaszolni, vagy a kérdések logikai mentetét nem érti meg, amik egyszerűen, és a témát nem érintő torz válaszokat ad, akkor ott nagyon súlyos agyi problémák lehetnek. Hasonlóan viselkednek a Jehova tanúi is, náluk is észrevehetőek hasonló viselkedési formák, főleg, az eldöntendő kérdések, a tényszerű, logikus kérdések válaszadásánál, viszont náluk sokkal inkább a vezető testület agymanipulációja, Edgarnal meg valószínűleg egyéb egészségügyi probléma is közrejátszik.
2019. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

nem foglalkozom az edgárral kapcsolatos problémáiddal, mert róla másat ír a Biblia.

De ha a kérdésed az emberek által elkövetett bűnökre vonatkozik, akkor azzal, kapcsolatban nagyon sok jó, számunkra vígasztaló dolgot ír a Biblia, amint azt már említették az előttem írók is. Pl.

Máté 26:28 "mert ez jelképezi a véremet, »a szövetség vérét«, amely ki lesz ontva azért, hogy sokak bűnét megbocsássák."

Pál apostol szavakba öntötte, mennyire hálás Istennek azért, hogy „a Krisztus Jézus kifizette váltság” által szabaddá válhat. Még azt is hozzáfűzte, hogy Isten „megbocsátotta azokat a bűnöket, amelyek a múltban történtek, amikor kimutatta béketűrését” a Róma 3:21–26 szerint.

2019. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Edgár egy elmebeteg,sokszor értelmezhetetlen az írása,mert vagy túl kretén a helyesíráshoz,vagy egyszerűen annyira habzik a szája,hogy csak úgy püfföli a klaviatúrát. Csak,hogy vázoljam az elmeállapotát: szerinte én egy inkvizíciót támogató ember vagyok,ami egyben azt is jelenti,hogy akkor kapásból gyilkos vagyok. Aztán,ami végképp becsukta nálam a kaput,hogy leromázott,mert szerinte "olyan a stílusom". Ez egyrészt kamu,másrészt rasszizmus (a nagy keresztény ugye,khm,khm...) Ez csak pár gyöngyszem volt,az előző regisztrációmon is rendesen elhordott mindennek,de azt töröltem és sajnos nem készítettem képernyőfotót. Ne foglalkozz vele,olyan egyszerű,mint a raklapszög. Most mindjárt felbukkan és dühében szépen igazolja mindazt,amit leírtam.
2019. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!