Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van Isten, miért hagyja,...

Ha van Isten, miért hagyja, hogy annyi terhet viseljen egy ember, amibe belerokkan, tökremegy?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 19:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
31%
Te lennél az Isten, nem jót szórakoznal a sok idiótan?
2019. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
47%
Elvileg Isten nem ad nagyobb terhet, mint amit el tud viselni az ember. Vagy megforditva, a terhek mellé erőt is ad, hogy azokat elviseld. Amúgy meg tényleg van, hogy beleroppan az ember a terhekbe, de ilyet sosem láttam igazi hivő emberek esetében. Továbbá nem tudom a választ, és nem tudhatom mindig, hogy Isten mit miért tesz vagy enged megtörténni.
2019. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Csak ha az ember annyira tönkremegy, hogy hatalmas embergyűlölet, mindenféle fóbiák és szorongások erősödnek / jönnek ki rajta, az élete sok területen csorbát szenved... Nos, erre nem mondanám, hogy csak akkora terhet kaptam, amit még elviselek.


Jelenleg még csak mentálhigiénés szakemberhez járok, de attól tartok, a psichiátert se úszom meg, gyógyszerekkel. Különben szétverem a lakást vagy valakit az utcán.


Amúgy se vagyok se emberszerető, se türelmes, se mentálisan egészséges, de fenti dolgok nem feltétlen jöttek volna elő.

Ez olyan, minthogy sok fizikális betegségre való hajlamot öröklünk, aztán bizonyos környezeti tényezők, életmód kihozhtja magát a betegséget.


Én hajlamot örököltem (amúgy tényleg, -örököltem- is, két irányból) idegroncsnak lenni és az elmúlt 3 év ki is hozta belőlem.


Ma például a számítógép egerét hajítottam el 1,5 óra sírás után, eltaláltam egy amúgy vékony szárú szobanövényt, ami 3 helyen megsérült és "vérzett" - fehér dolog jött ki belőle.


Amúgy nem a keresztény Istenben hiszek - sőt -, de úgy gondolom, valószínűleg van valami feljebbvaló.

Viszont fel nem fogom, miért hagy dolgokat bekövetkezni? Főleg, ha az illető ember így vagy úgy beleroppan.

2019. júl. 15. 20:01
 4/39 anonim válasza:
17%
Nem foglalkozik a dologgal sajnos. Ha belerokkantál arról te tehetsz, mint a megoldásért is te vagy a felelős. Bocs de ez van
2019. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
23%
Mert isten egy pszichopata állat. Más szenvedésére tekeri ki a répát.
2019. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem örülök, hogy ilyen vacak életed van, sajnálom, hogy ide jutottál, és nagyon remélem, mihamarabb kilábalsz e mélypontról, és egészséges életed lesz.


feltűnt, hogy az Isten szó nem is szerepelt a fenti 3 sorban? Mit gondolsz, miért nem? Figyelek rád, kíváncsi vagyok a tippjeidre, kedves Kérdező.

2019. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Mármint a Tiédben?
2019. júl. 15. 21:06
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mármint az enyémben.


Szerinted miért nem szerepeltettem alanyként, tárgyként, határózóként, semmiként sem Istent?

2019. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzetbe kerültem. Sokáig nem hittem, hogy jobb lehet, de most már úgy érzem, hogy lehet, hogy jobb lesz, hogy túlélem ezt a nehéz időszakot. Meg kell küzdenem érte, nehéz lesz. Feladni nem lehet, minden menekülési útvonal zárva van.
2019. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs.



Viszont ha tényleg van, segíthetne, mert van, amihez emberi erő már nem elég. Vagy igen, megoldhatatlan a probléma és csoda kell, vagy mindent és még annál is többet megtettél, de még mindig nemcsak rajtad múlik.

2019. júl. 15. 21:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!