Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember miért nem képes úgy...

Az ember miért nem képes úgy szeretni, mint Isten? Miért csak egy Istenre van szükség?

Figyelt kérdés
Isten miért teremtett olyan lényeket, akik nem képesek az igazságra és a szeretetre, csak töredéknyire?

2019. jún. 12. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%

Azért, mert nem létezik feltétel nélküli szeretet.

MINDEN normális ember szeretete feltételes.

A minimum feltétel az, hogy az én génjeimet vigyed tovább, és tanuld meg az én normáimat.

Teljesen feltétel nélkül csak egy elmebeteg tud szeretni (esetleg).


Isten pedig egy elképzelt, idealizált lény.

Nem tudjuk, hogy létezik-e. A világunk alapján nincsen ilyen.

2019. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Képes lenne. Sajnos azok akik önzőek, azoknak le kellene vetni ezt a tulajdonságot, empátiát elsajátítani, és a gyakorlatban alkalmazni.

Vannak a tökéletlenségük ellenére is olyanok, akik feltétel nélkül szeretnek, mert igyekszenek ezt elsajátítani.

"Miért csak egy Istenre van szükség?"

Ez nem szükséglet. Az életnek van egy forrása, és Ő egy személy.

2019. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Majd képessé válik rá.

Nem mindegy mennyi ha egy egyseg?

Nem biztos hogy olyanokat teremtett. Annyi minden történhetett amiről úgysem tudunk semmit.

2019. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Mert Isten egy ideál, társadalombeli szerepénél fogva mindig is az volt, egy elérhetetlen délibáb akihez a vallásos emberek igyekeznek felérni.


Látom vallásos vagy így használok egy bibliai hasonlatot: Isten az emberek számára olyan szerepet tölt be ideális esetben mint a hullócsillag volt a 3 királyok számára: iránymutatást ad nekik, de nem elvárás hogy őt magát elérjék. Főleg hogy a hullócsillag minden csak csillag nem, de a 3 királyok mit tudták ezt...

2019. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Isten bármikor gonosz lehet, mert szabad akarata van.
2019. jún. 12. 22:42
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Sok értelme van olyan szeretetnek, melyet nem érzünk, csak egyesek papolnak róla. Persze sok gyerek szerint a plüssmackó is viszont szeret. De az embernek fel kell nőnie. Szeresd az élőt, és az talán viszont szeret téged. Isten a gyávák menedéke.
2019. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége. Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám.


(Máté 10,34-37)


vagy


"Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom.


(Lukács 14,26)"


vagy


"Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott.


(1 Kor. 16,22)"


Szép kis szeretet mondhatom. Én nem szeretem azokat, akik fenyegetőznek, zsarolnak, és arra kérnek, hogy utáljam a szeretteimet.

2019. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
Bocsánat, mit kérnek, utasítanak!
2019. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Isten bármikor gonosz lehet, mert szabad akarata van."

Ez nem lehetséges. Ugyan is:(1János 4:8) . . .mert az Isten szeretet.

Ez a vers nem arról beszél, hogy Isten rendelkezik ezzel a tulajdonsággal, hanem hogy Ő maga a szeretet. Ez indította arra, hogy életet hozzon létre.

Az ember az, aki visszaélt, illetve visszaél a szabad akaratával, és az erkölcsi korlátokat sem hajlandó betartani, amit Isten felállított. Pedig ez az, ami által az ember most nem így élne.

2019. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

" Én nem szeretem azokat, akik fenyegetőznek, zsarolnak, és arra kérnek, hogy utáljam a szeretteimet."


Téves értelmezésed van. Isten nem mondta, hogy utáld a szeretteidet, hiszen ez a vers azt írja:

(1Timóteusz 5:8) 8 Bizonyos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, és kiváltképp a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.

(Efézus 6:2) 2 „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel:


Jézus soha nem azt értette ez alatt, hogy a vérszerinti rokonaidat utálnod kell. Hanem azt, hogy első sorban, a minden élők forrását kell szeretni, és hiszen az életet Tőle kaptuk, valamint a Törvényei megóvnak a helytelenségektől.

Gondolj bele, ha az egyik családtagod fellázad az élet adód ellen, és Te azzal, hogy mellé állsz, magad is lázadóvá válsz. Döntened kell, a vér szerinti rokonod mellé állsz Isten ellen, vagy Isten mellé.

Az életet választod, vagy a halált?

2019. jún. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!