Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt nem találjátok gonosznak?

Ezt nem találjátok gonosznak?

Figyelt kérdés
Én mindig jónak, igazságosnak láttam az egyházat. Mindig azt láttam, hogy a nők ugyanúgy számítanak. Egészen addig amíg el nem jutottam a bibliában Pál leveleiig. Akkor szinte összetörtem. Engem sosem az zavart, hogy azt mondják, hogy a keresztény nők inkább maradjanak otthon karrier helyett. Erre úgy gondoltam, hogy ez normális, és még jobb is. Hanem amikor Pál leveleiben megpillantottam a fátyol, alárendelt, csendes, dicsőség szavakat, abba szinte belerokkantam. Hogy mondhatott Pál ilyet? Hogy lehetnék én valakinek a dicsősége? Én is keresztény ember vagyok. Nem a férjemnek, hanem Istennek akarok a dicsősége lenni. Igenis beszélni akarok. Nem akarok fátylat hordani, a férfiak fogják magukat vissza. Nem vagyok senkinek a tulajdona. Semmilyen mértékű szeretet nem érheti el nálam azt, hogy valakinek alárendeljem magam Istenen kívül. Nem érdekel, hogy Isten követi-e a férfi vagy nem, de én akkor is képtelen vagyok erre. Nem én döntöttem úgy, hogy nőnek születek, szóval képtelen vagyok csak azért engedelmeskedni egy férfinak, mert ezt dobta a gép! Én mindig butaságnak tartottam a feminizmust, de ez mélységesen felháborított. Keresztény nők, ti ezt hogy tudtátok feldolgozni és elfogadni? Én erre képtelen vagyok, mert nő létemre igenis nagyon büszke és önfejű vagyok. És ti, keresztény férfiak, hogy tudtok erről úgy beszélni, mintha ez valami igazságos és nagyon jó dolog lenne? Ráadásul Pál ellent mond saját magának, mivel máskor meg azt írja, hogy nincs többé sem nő, sem férfi. Ez szerintem igazán igazságtalan. Nem vagyok alsóbbrendű. A férfiaknak is van hajuk, és az Isten dicsősége, szóval azt nem kell, sőt tilos elfedni, a nőnek meg el kell fedni, mert az a saját, és a férje dicsősége?

2017. aug. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
38%
Újabb ok, amiért sem én, sem a családom, se a barátaim nem vagyunk vallásosak. Szerencsére.
2017. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
97%
2000 évvel ezelőtti kultúra. In illo tempore ezek a gondolatok, valamint Jézus vélekedése például a rabszolgákról kifejezetten haladó volt. Nyugodtan lobogtasd a hajad, ez ma nem számít bűnnek.
2017. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 Molyember ***** válasza:
52%
Ez van. Nem te lennél az első, aki csak részben veszi komolyan a Bibliát.
2017. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
66%

Lázadás a köbön. Köbgyök. Pál meglehetősen ellentmondásos és ráadásul egy olyan korban írta le, amely erősen patriachális volt. Talán inkább olvasd az evangéliumokat. Az édes Jézus, a szelíd kegyes Krisztus és a lányok, nők párbeszédei közelebb lesznek a büszkeségedhez. Tradícionális értelmezésben a férfi uralom, a nő hatalom- ketten együtt -eggyé válva a nászban - végtelen erő.

Sehol nem látsz a tradíciókban, az evangéliumokban "alsóbbrendűséget" csak azt, hogy MÁS a Nő és más a Férfi - hál'Istennek! ez a mai napig így van. Yin-yang. Az a világvége lesz, amikor nem lehet megkülönböztetni a női és a férfi princípiumot és az embert, a nem embertől.

József Attila:

"Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,

de mi férfiak férfiak maradjunk

és nők a nők - szabadok, kedvesek

- s mind ember, mert az egyre kevesebb...

Foglalj helyet. Kezdd el a mesét szépen.

Mi hallgatunk és lesz, aki csak éppen

néz téged, mert örül, hogy lát ma itt

fehérek közt egy európait."

[link]

2017. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
40%
En lány vagyok, és en is nagyon dühös lettem, amikor ezt olvastam. De be kell látni, hogy az egy más kor volt. Viszont ha az Evangéliumokat olvasod, rájöhetsz, hogy Jézus a legnagyobb feminista. :)
2017. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 Molyember ***** válasza:
54%
Most akkor vannak olyan részei a Bibliának, aniket nem kell komolyan venni, mert az "más kor volt"? Tehát az Istentől ihletett Biblia bizonyos részei elavultak? Ki dönti el, hogy melyek ezek?
2017. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
51%
Húha itt a kérdés is érdekes, de a válaszok is. Azt ugye tudja minden háborgó, beleértve téged is kérdező, hogy a Biblia nem svéd asztal, ahonnan kimazsolázod azt, ami neked ízlik, a többit meg félre dobod. "büszke, és önfejű vagyok" Ezzel a mondatoddal elárultad, hogy függetlenül attól, hogy nő vagy, egyáltalán nem érted Isten szavát, ez a két jelző, semmilyen módon nem fér bele egy Krisztust követő jellemében. A keresztények elfogadják, hogy a teljes írás, Istentől ihletett. Az a kijelentés is érdekes, hogy Pál ellent mond magának, azt azért nem árt tisztázni, hogy Pál az egyik legnagyobb apostol volt, aki nagyon közel állt Istenhez, Jézushoz, hiszen a megtérése is mondhatni, sokkalta radikálisabb változás volt, mint a többi apostol életében. Pál apostol semmi olyat nem mondott, ami ne lenne Isten akaratával meg egyező, ha téged Kérdező mégis zavar ez a dolog, akkor vagy el kell hagynod a kereszténységet, és keresni más vallást, vagy csak úgy, ahogyan több ezer felekezet, egyénileg értelmezed a Bibliát, mazsolázol, és éled az éled úgy, hogy a saját kényed, kedvére értelmezed az igeszakaszokat, amik persze szembe mennek a Bibliával, de legalább lehetsz önfejű, és büszke nő továbbra is.
2017. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
24%

6-bak egy hasonlat: van egy munkád, van egy főnököd, aki ad a munkádhoz egy szakmai segédletet. A segédletben ezer képlet, ezer adat. Az egészet beépíted a munkádban? Vagy te magad kiválasztod, amire a munkádhoz szükséged van.

Ettől a segédlet nem sérül, pont ugyanannyi igaz és hasznos képletet tartalmaz, mint mielőtt te kivetted a szükséges dolgokat.


A főnöknek sem esel neki, hogy miért nem csak azt adata neked, ami neked kell -ezért esetleg lapátra tesz-, de igazából nem azért, hanem mert te egy szabad, gondolkodó ember vagy, aki meg akar oldani egy problémát, nem egy betanított munkás, akinek mindent előírnak.


Hát így van ez az összes szakrális irattal (a Bibliával is, a szútrákkal is, Lao Ce könyvével is), ez minden vallásra vonatkozik! - egy segédkönyv az útonjáráshoz.


A sajátút (a szanszkrit svadharma ) minden ember életében a legfontosabb. Megtalálni, haladni rajta, a mestert(főnök) kiválasztani, a segédletét elfogadni (ezek a szakrális iratok, de van ahol ez ott keletkezik pl egy koan formájában) A 'sajátút' megtalálása (szakmatanulás) nagyon nehéz - de ha rátalál az ember, hatalmas erőt ad, hogy sejti/hiszi elővételezett bizonyossággal, hogy mi a dolga!


Anélkül csak bolyong, kallódik az ember, esetleg a sok álmegoldáshoz nyúl (alkohol, drog), vagy rááll egy útra, ami nem az ő természete szerint való, nem a svadharma (szó szerint saját-tan). Teszi ezt pl. azért, mert azzal hamar sokat keres, vagy elismerést arat, vagy elkábítja magát dorggal gyógyszarral. De ez végső fokon nem jó.

Mondják a keleti meseterek, saját úton még elbukni is jobb, mint más úton más útján valamire vinni.

2017. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
35%

Nem, egyáltalán nem gonosz.


Isten létre hozta a család intézményét, amiben van egy elrendezés, de nem azt jelenti, hogy bármelyik félnek is a hátrányára lenne.

Isten a Férfit nevezte ki a család vezetésére, ami nem jelenti azt, hogy ez a gyermekek, vagy a feleség elnyomására utalna.

Egy autóban sem lehet két kormány,


Én keresztény házasságban élek, és egyáltalán nem érzem magam elnyomva, a férjem szeretettel vezeti a családot.

Mindent megbeszélünk, meghallgat, és ezek alapján hozza meg a fontos döntéseket.

Vannak olyan dolgok, amiben szabad kezet kapva egy Nő is dönthet, mert vannak dolgok amiben egy asszony jobban ért.


Sajnos félre érted a Főség elvét, Krisztus jó példát mutatott az asszonyoknak is, hiszen Ő is alárendelte magát Atyja akaratának, készséggel.

2017. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%

És az a rész megvan Szent Páltól, hogy a férfiak úgy szeressék a feleségüket, ahogy Krisztus szereti az Egyházat? Ha kell az életét adja érte... Ma erre melyik férfi képes? (remélem minél több!)

Erről a hajas dologról meg annyit, hogy ma már ezt sajnos nem tudjuk normálisan értelmezni. Viszont Szent Pál korában és azon a területen kibontott hajjal elsősorban a prostik jártak. Szóval ez az intés ma úgy szólna, hogy nők: ne tangás fürdőruhába járjatok templomba.

2017. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!