Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire fontos az, hogy...

Mennyire fontos az, hogy valakinek több párja legyen hazassagig?

Figyelt kérdés

Benne van a pakliban, hogy elhagy az, akinek én vagyok az első, arra hivatkozva, hogy hianyerzete van, mert mással is ki akarja próbálni rajtam kívül?

Keresztény vagyok, meg nem volt senkim, felek, hogy ha olyannal jövök össze, akinek szintén nem volt sok barátnője, akkor idő után tovabblep.

Magamtól is félek, hogy nálam is bekovetkezik ez az érzés.

Keresztények mit gondoltok? Valóban jó ötlet az, ha az ember 1 kapcsolat után ugrik házasságba, egyéb tapasztalat nélkül? Aki nem keresztény annak tudom, hogy ez hülyeség... De most annak a véleményére vagyok kíváncsi, aki ugyancsak komoly hívő, az hogy vélekedik erről?


2019. júl. 19. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha kitartasz a hited mellett akkor nem lehet gond.

Viszont általában elkezdenek az emberek távolodni Istentől és akkor vége....

Kevés olyat ismerek, aki kitartott.

2019. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Nem keresztényként válaszolok, remélem nem baj.

Elõször is, az, hogy jársz valakivel, nem jelenti azt, hogy le is kell feküdnöd vele. Úgy tudom, hogy több embert megismerni még nem bûn. De szerintem ebben kérd nyugodtan a pap/lelkész segítségét.

Másodszor. Javíts ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy a keresztény házassàg alapja Isten szeretete. Akármi is történik köztetek a férjeddel, az Istenbe vetett hitetek és Isten szeretete mindig közös pont marad. Ahogy az is, hogy mind a ketten igyekeztek Istennek tetszõ életet élni. Amikor épp bajotok van egymással, netán más után kezdtek vágyakozni, akkor is hisztek abban, hogy Isten a megfelelö társat rendelte mellétek. Ez a hit segít felülkerekedni a pillanatnyi vágyon.

De tényleg az lenne a legjobb, ha ezt meg tudnád beszélni a lelki vezetöddel, vagy magàval Istennel.

2019. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem jó ötlet, ha "beleugrasz" egy házasságba. Az igazi kereszténység Krisztus tanítása alapján nem fogadja el a válást, tehát alaposan meg kell fontolnod, hogy kivel kötöd magad össze egy életre. Hogy hányadik barát vagy barátnő az igazi, azt senki tudja neked megmondani, lehet az első és lehet a sokadik is.
2019. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A házasság egy őskori intézmény, egyszerűen a mai korba a neveltetés miatt nem működőképes.


A nagyszüleim 60+ évig voltak házasok. A mamám akkor is kitartott a papám mellett amikor az alkoholizált, a papám a mamám mellett amikor nagyon beteg volt. Rengeteg veszekedés, szegénység és számos más nehézség mellett kitartottak egymás mellett.


Ma az emberek az első nagyobb nehézségbe ütközve elválnak.

2019. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szp72 ***** válasza:

Sokan ajánlják és én magam is jónak tartom, a laza ismerkedést, amikor sok fiú sok lány ismerkedik hol ezzel hol azzal, közös programok, csoportos vagy személyes beszélgetések, tehát úgymond nem kettesben járnak együtt, hanem többen, persze nem szexuális ismerkedésről beszélek. Végül ezekből a vegyes ismerkedésből tisztázódnak ki a páros kapcsolatok.


Az ilyen ismerkedések persze csak akkor működnek jól, ha valaki nem túl szerelmes, mert a szerelem eleve leszűkíti az érdeklődést. Persze szerelmesen is lehet ismerkedni, majd kiábrándulni, vagy éppen a másik ábrándul ki s így fájdalmas a szakítás.


Valószínűleg nem vagytok nagyon szerelmesek, mert az igazán szerelmeseket pont nem érdekli, hogy létezik más is a világon. Az még csak olaj a tűzre, ha ez tényleg első szerelem.


Ha ez a helyzet, akkor szerintem érdemes várni, egy kicsit jegelni a kapcsolatot, körülnézni, ismerkedni, s csak úgy dönteni.


Ha kölcsönös a szerelem, s úgy tűnik jól kijöttök egymással, s egyéb akadály sincs, felesleges tovább keresgélni. Minek? Nem lehet mindenkit megismerni és persze senki se tökéletes. Minél tökéletesebbre vágysz, annál nehezebben teljesül, főleg ha figyelembe veszed, hogy te sem vagy tökéletes.


Az persze a legfontosabb, ha már döntöttél, akkor teljes szívvel döntsél, s ne utólag kezdj el azon agyalni, hogy nem a legjobb választás volt.

2019. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

"Benne van a pakliban, hogy elhagy az, akinek én vagyok az első, arra hivatkozva, hogy hianyerzete van, mert mással is ki akarja próbálni rajtam kívül?"

Ennek elég nagy az esélye!

Ezért érdemes kapcsolatokat kialakítani, de nem túl sokat.

2-3 kapcsolat elég ahhoz, hogy ez ne következzen be.


Az elég nagy probléma, ha 40 évesen hagy ott valaki.

Most még igen jó esélyed van új párt találni.

40 évesen már a családalapítás nőknek nem az igazi.

2019. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 jdfGabrella ***** válasza:
Nem fontos.
2019. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha komolyan veszed a kereszténységet, akkor nem fontos, hogy több párod legyen házasság előtt.

Párkapcsolatban is lehet szűznek maradni, nem a szexre kell alapoznotok kapcsolatotokat.

2019. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
60%
Egy kis kitekintés. Mélyen istenhívö környezetben élek. Nagyon erös az emberek Istenbe vetett hite. Mégis képesek józanul, két lábbal a földön állva megélni a hitüket. Nem ragaszkodnak idejét múlt, értelmetlenné vált dogmákhoz.
2019. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, a házasság nem dogma, hanem szent dolog, Isten alapította.

Szerencsés vagy, ha tisztán és szűzen tudsz házasságot kötni az igazival. :)

2020. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!