Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik isten?

Szerintetek létezik isten?

Figyelt kérdés

Az a feltevés, hogy mindenki isten gyermeke és mindenkinek a tettei határozzák meg, hogy a mennybe vagy a pokolra jutnak. Viszont isten, hogy tudna majdnem 8 milliárd emberre figyelni. Az állatokkal pedig mi a helyzet.

Ha rájuk nem vonatkoznak ezek akkor mi az értelműk. Nem is azokra az állatokra gondolok amiket megeszük így szolgálva az emberiséget, hanem a szúnyogokra, legyekre, hangyákra stb... Ha pedig rájuk is vonatkoznak ezek akkor ők is a mennybe juthatnak?

A másik kérdésem az az, hogy isten, hogy teremtődött? Egyszer csak lett? Viszont a bolygónk sokkal idősebb, mint az emberiség akkor isten miért várt ennyi időt, hogy megteremthesse az emberiséget.

A menny pedig hol van?

Ha is isten van akkor nincs reinkarnáció?

Szerintem istent azért találták ki, hogy az embereknek legyen életcéljuk és, hogy tartsunk össze, segítsük egymást.

Ezeket a kérdéseket azoknak tettem fel akik hisznek istenbe és én is megértsem, hogy miről van szó.


2019. júl. 19. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
1000 alkalommal tették már fel ezt a kérdést. Keress rá
2019. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 jdfGabrella ***** válasza:
68%
Nem
2019. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
42%

Igyekszem az összes kérdésre válaszolni. :)

Isten két fontos tulajdonsága, hogy mindenható és öröktől fogva létezik. A mindenhatóság azt is jelenti, hogy képes egyszerre akárhányfelé figyelni, tehát neki nem okoz problémát, hogy az összes emberre figyeljen. Mivel öröktől fogva létezik, tulajdonképpen már azelőtt volt Isten, hogy az idő létezett volna. Emellett az is fontos, hogy neki nem volt arra szüksége, hogy valaki megteremtse, ha így lett volna, nem is nevezhetnénk Istennek.

Hogy miért várt ennyi időt az ember teremtéséig? Ezt szerintem csak ő tudja. Annyi biztos, hogy ami a mi szemünkben sok idő, az az örökkévalósághoz képest semmi.

Az állatokkal kapcsolatban: az emberek és az állatok között alapvető különbség, hogy az embereknek van lelkük, az állatoknak nincs, így az állatok nem juthatnak a mennybe vagy a pokolba. A szúnyogok látszólag tényleg haszontalanok, de ha belegondolunk, pont ők szerepelhetnek a tápláléklánc elején, aminek végén olyan állat van, amit megeszünk, ezért rájuk is szükség van.

A menny nem feltétlenül fizikai helyet, jelöl, sokkal inkább egy állapotot. Ez örökké tart, ahogy a pokol is, nem születünk újjá a halál után, tehát nincs reinkarnáció.

2019. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Az egy dolog, hogy le van írva egy könyvben, de eddig senki sem észlelte, csak a felnőttektől hallják a gyerekek és el is hiszik. Jézus előtt nem is volt kereszténység és a legtöbb ember több istenben hitt.
2019. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen
2019. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

#3 Én nem értem, a Magyar ember, miért nem képes a mondandója elejére rakni, hogy "ez a személyes véleményem". Úgy beszélsz, mintha a tökéletes igazság birtokában tennél kijelentéseket, pedig csak egy zsidó-keresztény média által vagy butítva, és tanítva. Az, hogy szerinted nincs reinkarnáció, vagy, hogy egy állatnak nincs lelke az is csak a te, és társaid véleménye, ettől még nem lesz igazabb, mint bármely veletek ellentétes véleményem levő személy állítása.



A kérdésre válaszolva, szerintem létezik Isten, de annak semmi köze, a Bibliában gyerekek, nők, férfiak mészárlására engedélyt adó "Istenhez".

2019. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

* Isten, nagybetűvel, ha a bibliai alakról beszélsz


Szerintem nem létezik.


Mindenhatónak írják le, vagyis nem lenne számára ez probléma. A Mikulás is egy este alatt kiszállítja az összes ajándékot, nem?


A hangya kérdezhetné, hogy nekünk mi értelmünk. Lehet, nekik Hangya Istenük van.


Na, ezt egy hívő se fogja tudni megmagyarázni neked.


Szerintem az egy abszolút más világ lenne, mint kb egy zsebdimenzió vagy alternatív sík.


A kereszténység szerint tudtommal nincs reinkarnáció.


Ez is egy ok, másfelől magyarázatot adhatott arra, amit nem értettek.

2019. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges és káros a metafizikai spekuláció a nirvána elérése érdekében, szóval a kérdés tárgytalan számomra.
2019. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pelgrim ***** válasza:

Ezt a kérdést már nagyon sokszor feltették és rengeteg válasz is érkezett, ám legyen.

Szerintem igen, Isten létezik, de nem mint egy személy, nem mint egy jóságos középkori földesúr, nem egy valaki aki tetteidet nyomon követi, aki sorsodat irányitja, aki az egyik embert megjutalmazza, a másikat megbűnteti mert valami nagyon rosszat tett. Nem egy ilyen isten nem létezik.

Szerintem közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha ihlet lenne, az Eredeti Ihlet, melynek fejleménye minden ami csak létezik. Isten az Eredeti Ihlet, mindennek Kezdete és Forrása, a Vezérlő Alapelv mindenben, tehát bennünk emberekben is.

Szerintem a menny és pokol nem földrajzi helyek, hanem az (ön-)tudat – vagy amit a vallások léleknek neveznek – szélsőséges állapotai melyekből már a jelen életünkben kaphatunk némi kóstolót. A kérdésnek tehát, hogy a menny hol van, nincs értelme.

Ismét véleményem szerint az állatok amennyiben egy bizonyos öntudattal rendelkeznek elérhetnek egy bizonyos lelkiállapotot.

A kérdésedre, hogy Isten hogy teremtődött, nincs kielégítő válaszom, elfogadom tehát amit a vallások tanítanak hogy örokké létezett.

Isten nem teremtette az az emberiséget, Isten mindenné, az emberiséggé vált, fejlődött, az ihletre ugyanis a kinyilatkozás, a közlés, a fejlődés jellemző. Az Eredeti Ihlet tehát mindenné fejlődött, és jelen van minden fejleményében mint a Vezérlő Alapelv, és ez valójában Isten mindenhatósága, az, hogy mindenre kihat, nem az hogy bármit megtehet mint egy valaki.

De Isten válhat nekünk személyessé, mint ahogy Názáreti Jézusnak személyessé vált, aki őt Mennyei Atyának nevezte és úgy is szólította, tudva, hogy a saját isteni kilétével van dolga.

Isten léte nem zárja ki a reinkarnációt. A reinkarnáció egy nagyszerű lehetőség a szellemi fejlődésre, A halál majdnem mindent tönkre tesz, de a lélek vagy a tudat nem halandó, benne rejlik az ígéret, hogy egykor eléri azt az állapotot, amit a vallások mennynek neveznek.

2019. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az állatoknak,valószínűleg örök élet jár azután, amint feltámadnak mivel csak az emberek és az angyalok képesek a bűn elkövetésére és ameddig olyanok voltunk,mint az állatok addig nem voltunk bűnösök és örök életet kaptunk volna(akkor nem ettek húst)és mivel a bűn zsoldja a halál és mi uralkodunk az állatok felett,ezért velünk kellett jöjjenek és segíteni és ez a világ megkívánja a kemény fizikai munkához az erőt,ezért sok húst kell ennünk,de nem lenne értelme őket a halálra teremteni,ezért valószínűleg feltámadnak...Ő meg mindig létezett,nem feltétlen kellett valamit csinálnia,mivel Ő nem testi.Tehát úgy tudnám leírni legjobban a Létezését,hogy Ő az életnek,a békének és minden ami jó a Megszemélyesülése,tehát ezt fizikailag nem tudom el mondani.Ő türelmes és ettől nem élünk se kevesebbet,se többet attól még,hogy Várt.Ez olyan,mintha elhatároznád,hogy írsz egy levelet,de még ráérsz később és vársz vele.A menny pedig nem egy hely,hanem egy állapot amibe kevesen jutnak közülünk,mert a többség az új földön fog élni örökké.Mindenki reinkarnálódott Jézus önfeláldozása miatt és még egyszer felfogunk támadni a végítéletre.
2019. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!