Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit hisztek? Létezik...

Ti mit hisztek? Létezik Isten? Ha igen miben nyilvánul meg számotokra?

Figyelt kérdés
Továbbá hogyan találtátok meg? Igen evidens, hogy ott a biblia, különböző tanítások, egyházak, kultúrák épültek erre. Az interneten számtalan írás van Istenről, de én kíváncsi vagyok a véleményetekre. Persze nem egy vita kezdetét szeretném elindítani, hogy mert a Vatikán meg a szabad kőművesek. A papok így a papok úgy. Erre nem vagyok kíváncsi. Csak Istenre, hogy kinek mi a személyes tapasztalata vagy éppen a csalódása vele kapcsolatban.
2019. jún. 17. 00:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Az embereknek szükség van egy támaszra, egy reményre, amiben hinni tudnak és erőt adnak neki a mindennapjaikban. Na de ezt hol kapják meg? Ezért találták ki "Istent" (mindenki a saját fejében máshogy látja "Istent")

Ui: éljen a tudomány

2019. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Milyen indok alapján teszel vallási kérdést az ezotériába?

Amúgy meg fogsz lepődni: VOLT már ez a kérdés.

Jó párszor.

Ez az isten garantáltan NEM létezik.

2019. jún. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
36%

Az a benyomásom, hogy a nyugati ember istenképe teljesen torz és egy felhőkön ülő, ősz szakállú supermant képzel el, miközben még a Biblia sem ezt mondja. Így aztán nem csoda, hogy az előttem szóló válaszolók is mesének tartják.


Nekem az kellett a megértéshez, hogy filozófiai koncepciónak vegyem.

2019. jún. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Én nem hiszek benne.

Szerintem azért találták ki, hogy irànyìtsàk vele az embereket. Illetve egyfajta lelki támasz is volt. A múlt század elején pl a nagymamám elvesztette háborúban az apját és nagyapjàt. A gyerekei nyújtottak neki vigaszt, de azok közül 1 volt egy halva született és ketten gyerekként meghaltak (egy olyan vírusban, amire ma már van oltás és nem is ismerjük csak névről).

Nem lehetett egyszerű a korábbi századokban sem feldolgozni a járványok és a háborúk pusztításàt. Mennyivel könnyebb azt hinni, hogy az elhunyt szeretteid a mennyországban vannak és újra fogtok találkozni.

Mennyivel fájóbb a valóság, hogy nincs élet a halál után, kész, vége, ennyi.

Isten sok mindenben segíthet, ha hiszel benne. Úgyhogy én megértem, azokat is, akik a mai napig is hívők.

Szerintem kitalàciò és racionálisan végig gondolva nem létezhet.

2019. jún. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy létezik.
2019. jún. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%

Igen hiszem, tudom, hogy létezik.

Személyes kérdéseket tettem fel magamnak, Istennel kapcsolatban. Az alap, hogy kell lennie az életnek forrása, létrehozója, mint alap megvolt.

Az ember mit várhat el Tőle? Ahogy egy szerető szülő, vezetést nyújt a gyermekének, Hiszen tapasztalata van, és segíti a gyermeket a fejlődés útján, tanácsot ad, stb, Istentől is ugyan ezt elvárjuk, és Ő meg is teszi.

Nem hagyta magára a teremtményeit gyermekeit.

A következő kérdés, hogyan teszi ezt?

Ha egy szülő távoli országba utazik, hagy némi útmutatást levél formájában, hiszen még ekkor sem felejti el a gyermekét.

Ugyan így Istenünk is, javaslatokat, vezetést nyúj az élet minden területén. Ezt nevezzük Bibliának.

Ebben tapasztolatokat olvasunk, mikor ment valakinek jól az élete, és mikor nem. A jó példák utánzásra méltóak, a rossz példák pedig tanulságosak, hogy elkerüljük.


A kezdetekor leírta, hogy miként kezdte az életet megosztani másokkal, és hol romlott el. Bemutatkozik, elmondja a kéréseit, érzéseit, gondolatait, terveit.

Tájékoztat, hogyan fogja helyrehozni a kárt, amit az első gyermekei elrontottak, és azt is, hogy a leszármazottak miként részesülhetnek ebben.


A Biblia minden embernek íródott, nemtől, kortól, nemzeti hovatartozástól függetlenül. Hiszen az egység a legerősebb kötél, ha szeretnénk gördülékenyen egymás mellett élni. Ezt az egységet szeretné helyreállítani, ami már folyamatban van, a kezdetek óta. Akik figyelnek, nyitott szemmel járnak, és kérik Isten szerető támogatását, azok felismerik az idők jeleit, és kitartanak a nehézségek ellenére is.


Személy szerint sok sok nehézséget éltem át, és jelenleg is vannak problémák, az élet különböző területein, mint egészségi gondok, anyagi gondok, stb.

De Jézus és az Atyja ígérete alapján tapasztalom, hogy segít ezeket elviselni, hordozni, ami jobb mint egyedül elviselni, cipelni. Sosem csalódtam benne, mindig a megfelelő módon és időben, megoldódik egy egy probléma, ami nem jelenti azt, hogy nem lesz másik.


Az ellenség sem alszik.

2019. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Jozan paraszti esszel nem tudok hinni semmilyen istenben.

Az egesz vilagon hosszannezve semmi sem utal ra hogy letezne.

2019. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%
A Létező évezredek során kinyilatkozztatta magát emberek millióinak. Legnagyobb kinyilatkoztatása az volt amikor emberré lett Isten. Sokan ezt a tényt megprobálják különféle módon meghazudtolni de ettöl még tény marad és nem változtat semmit az igazságon. Azok az emberek akik kijelentik hogy nincs Isten azt ahoz a halhoz hasonlitom, amelyik letagadja a tengert.
2019. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 pelgrim ***** válasza:
49%
Én vagyok, kell tehát hogy Isten legyen, én ugyanis a leg-előbbrehaladt fejleményeinek, (nem teremtményeinek) az embereknek egyike vagyok itt a Földön. Isten léte nekem mindig is kéznél fogható volt. Kis gyerek koromban egy bácsinak képzeltem, ma tudom, hogy Isten nem egy valaki, hogy egy személynél, egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalasabb, bölcsebb, stb. Személyes tapasztalatom a saját életem. Ez nekem Isten kinyilatkoztatása, ez közelebb van hozzám mint bármely szentírás.
2019. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Azok az emberek akik kijelentik hogy nincs Isten azt ahoz a halhoz hasonlitom, amelyik letagadja a tengert.

Ez egy elegge pocsek hasonlat lett.

A tenger letezese teny, lathato, erezheto, bele tudsz merulni, tudomanyosan kimutathato, stb. Letezeset tagadni csak sulyos mentalis problemaval elkepzelheto.

Ellenben isten csak hit, hiaba dobalozunk itt bibliai "bizonyitekokkal".

2019. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!