Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a pokol?

Létezik a pokol?

Figyelt kérdés
Nem hiszek istenben (bár vallásos családban nevelkedtem), de a pokoltól szorongok. Hogy lehet ennek véget vetni? Szerintem tudat alatt nagyon belém ültették.

2019. jún. 15. 15:56
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2019. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
67%
Én jelenleg úgy érzem, hogy létezik és épp a pokolban vagyok. Bár, ha lenne klímám akkor lehet hogy az véget vetne neki.
2019. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
28%

Ha létezik, akkor sem lehet kínzóhely, hanem inkább nyughely.

Ne ettől tarts, hanem inkább az ítélettől.

2019. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
56%
3as jól mondja, a görögben az a szó, amit tévesen elterjesztettek pokolkent, a sírt jelenti.
2019. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
63%
nemrég lettél ateista? vallásosan nevelt ateistáknál gyakran előjön, hogy a pokoltól szoronganak, függetlenül attól, hogy nem hisznek. youtubeon vannak videók, amik segíthetnek
2019. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 jdfGabrella ***** válasza:
26%
Most nem tudok linkelni, de néz meg a Nicelife igazság a pokolrol című videóját!
2019. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Laylah ***** válasza:
66%
Mindenki a saját mennyországát/poklát építi, azonban nem a halála után kerül oda, hanem életében.
2019. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
61%
nem
2019. jún. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
21%
A sumérban pekhel=fekhely.
2019. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
61%

Én kényszerbetegként azt mondom, hogy létezik - a mentális betegségemmel megjártam egyfajta poklot...

A vasvillával szurkálós ördögös pokol nem létezik, ettől egészen biztosan nem kell félned. A kétségekkel és félelemmel, rettegéssel, szégyennel teli pokol hitem szerint létezik, de félned ettől sem kell, hiszen minden eszközöd megvan rá, hogy elkerüld. Nem kerülsz pokolra csak azért, mert nem hiszel a Megváltóban, mert a hitet nem lehet "elvárni", az vagy kifejlődik az emberben, vagy nem, és van, akiben nem, ilyesmiért pedig nem lehet büntetni. (Elismerem, az utolsó mondatom teológiailag vitatható, de én így gondolom.) Feltételezem, igyekszel legjobb tudásod szerint jó emberként élni. Jobb egy ilyen ember, mint egy álszent és képmutató vallásos.

2019. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!