Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bizonyosodhatok meg...

Hogyan bizonyosodhatok meg arról, hogy a gyülekezetet vezető hiteles ember?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Meg kell vizsgálni, hogy Ige szerint tanít-e!


[link]

2019. júl. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Meg kell vizsgálni, hogy Ige szerint tanít-e!"


Jó, de ez a külsőség, de vajon a privát szférája, az milyen, az életemet bízom rá, a pénzemet adom Neki, lehet egy jó "színész", "adja a jó külsőt", "adja prófétát", de vajon milyen a belülről, honnan lehet tudni, hogy Istenek is tetszik....

2019. júl. 21. 08:46
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a gyülekezet vezető prédikálja az igét, és Isten megerősíti, bizonyságot tesz mellette az égből, akkor az a keresztény vezető hiteles ember.


idézet a Bibliából:


"Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, amelyek követik vala. Ámen!"

2019. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez a legfontosabb, hogy a prédikált ige megerősítést nyerjen Istentől. Ezen felül vannak még olyan dolgok, amelyek könnyen ellenőrizhetők:


Idézet a Bibliából:

"

2

Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

3

Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;

4

Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;

5

(Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)

6

Ne legyen új ember, nehogy felfuvalkodván, az ördög kárhozatába essék.

7

Szükséges pedig, hogy jó bizonysága is legyen a kívülvalóktól; hogy gyalázatba és az ördög tőribe ne essék.

"



Egyedül élő, pedofil botrányokkal kísért ember a Biblia alapján nem alkalmas keresztény vezetőnek, ez csak a hamis egyházban szokás.

2019. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod nem is baj. Ahogy a gyülekezet vezetõje sem tudhatja, hogy a hívek mennyire hiteles emberek...

Szerintem ez lényegtelen, tudjuk, hogy mindenki bűnös. Nem azért van a gyülekezet, hogy az emberek bűnével foglalkozzunk, hanem hogy felhozzuk a jót belõlük. Ez a pásztorokra/papokra is vonatkozik.

2019. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fontos a keresztény vezető hitelessége, ez csak a hamis egyházban lényegtelen, így ott kialakulnak a papi szemináriumokban homoszexuális klikkek:


[link]

"

A katolikus egyházon belüli szexuális visszaélések gyökereiről elmélkedett legújabb munkájában XVI. Benedek egykori pápa - írta az EFE spanyol hírügynökség.


A dokumentum egy részében XVI. Benedek a történelmi helyzetet elemezte. Arra hivatkozott, hogy az 1960-as évektől kezdődően a szexualitásra vonatkozó korábbi társadalmi korlátok semmivé lettek, az egyház pedig képtelen volt megfelelő választ adni a változásokra.


Német példákra utalva a volt pápa arról is beszámolt, hogy több papneveldében homoszexuális csoportok létesültek, amelyek többé-kevésbé nyíltan működtek.

"


Vigano érsek szerint homoszexuális hálózatok alakultak ki a római katolikus kléruson belül. Ezek a tisztátalan vágyakkal rendelkező emberek a Biblia szerint alkalmatlanok a keresztény gyülekezetek vezetésére, persze a hamis egyházban ez is jó, a hét dombon ülő szajhát tisztátalan indulatokkal vezérelt emberek vezetik.

2019. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Az egyik(van más is) bibliai elvárás a gyülekezet vezetőjétől:

A felvigyázó azért legyen feddhetetlen, egyfeleségű férj, aki mértékletes a szokásaiban, józan elméjű, rendszerető, vendégszerető, tanításra képesített, nem részeges veszekedő, nem verekedő, hanem ésszerű, nem kötekedő, nem pénzszerető; olyasvalaki, aki jól igazgatja a saját háznépét, és akinek gyermekei alárendeltségben vannak, teljes komolysággal (valóban, ha valaki nem tudja, hogyan igazgassa a saját háznépét, akkor hogyan fogja gondját viselni az Isten gyülekezetének?); nem újonnan megtért, nehogy felfuvalkodjon a büszkeségtől, és az Ördögre kimondott ítélet alá kerüljön. ... Mert egy felvigyázó mint Isten sáfára legyen vádtól mentes, nem önfejű, nem haragra hajló, nem részeges veszekedő, nem verekedő, nem tisztességtelen nyereséget hajhászó, hanem vendégszerető, jóságot szerető, józan elméjű, igazságos, lojális, önuralmat gyakorló, aki tanítási művészetét tekintve szilárdan tartja magát a megbízható szóhoz, hogy arra is képes legyen, hogy buzdítson az egészséges tanítással, és arra is, hogy megfeddje az ellentmondókat” Titusz 1:5–9.

2019. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj tőle egy időpontot, amikor hosszabb időt elbeszélgethetsz vele, és kérd meg, hogy beszéljen arról, hogyan él (hogyan telnek mostanában a napjai), és hogyan szolgálja a gyülekezetet. A vezetőnek elsősorban jó példával kell elöljárni (1Pét 5:2-3), ezért én az "elöljáró" szót jobban szeretem, mint a "vezető" szót. A vezető szóról mindig az jut eszembe, hogy vezetni állatokat és vakokat kell. Ha az elöljáró szavai (pl. prédikációi) nem tükrözik az életét, tehát mást prédikál, mint ahogyan él, akkor azt képmutatásnak nevezik.

Mivel a Biblia azt mondja, hogy "Bízzatok vezetőitekben és hallgassatok rájuk..." (Zsid 13:17), egy ilyen beszélgetésben szerintem nem jó, ha eleve gyanúval mész oda, és a beszédmódoddal érezteted, hogy bizalmatlan vagy. Viszont, az, hogy bízzunk bennük, nem jelenti azt, hogy naivnak kell lennünk, és ne leygünk óvatosak. Én, amikor megrendült a bizalmam az egyházunkat vezető lelkészében, beszéltem vele, és amikor meggyőződtem, hogy megbízható, azt kértem tőle, hogy a prédfikációi során osszon meg többet az életében történő dolgokról a felületes szintnél mélyebbre menve, mert nálam az okozta a bizalmatlanságot, hogy csak felületes dolgokat tudtam róla. Pl. hogy szervez különféle programokat az egyháznak, jár különféle egyházi konferenciákra, felkészül és prédikál, tanulmányozza a Bibliát emberekkel. Ezek önmagukban felületes dolgok, mert a farizeusok is tettek ilyeneket Jézus idejében: pl. ők szervezték az ószövetségi áldozatok bemutatását és az ünnepeket, buzgón "képezték" magukat, hogy zsidó hitre térítsenek embereket stb. Jézus mégis nagyon elégedetlen volt velük, és leleplezte őket:

"Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bejárjátok a tengert és a szárazföldet, hogy egyetlen pogányt zsidó hitre térítsetek, és ha ez megtörtént, akkor a gyehenna fiává teszitek, kétszerte inkább magatoknál." (Mt 23:15)

Az én esetemben kiderült a beszélgetésünk során, hogy a lelkészem megbízható, és én voltam túl gyanakvó és negatív vele szemben. Remélem, veled is ez fog történni.

Az már egy nehezebb kérdés, hogy mit lehet tenni, ha kiderül az elöljáródról, hogy képmutató. Talán a legjobb irány megpróbálni "kimenteni" minél több tagját a gyülekezetnek a karmai közül...

üdv

Stefán

2019. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért írtam a "kimenteni" szót idézőjelben, mert nem okvetlenóül arról van szó, hogy a gyülekezet elhagyására kell buzdítani a tagokat, ha a vezető képmutató. Van hova mennetek? Ugyanis a hívők gyülekezete Isten tervében létfontosságú, nem lehet keresztényként élni gyülekezet nélkül.

A probléma ugyanaz, mint ami a gyereknevelésnél szokott előfordulni, ti. a gyerekek is sokkal inkább a szüleik magatartását utánozzák, mint a szavaikra hallgatnak, ha a szülők szavai nem tükrözik az életüket. (Nem mindig ez a helyzet, de gyakori.) Ugyanez a baj a képmutató vezetővel: szépeket mond, de nem csinálja, és a gyülekezet tagjai hajlamosabbak az életvitelét imitálni, mint a szavaira hallgatni. A "kimentés" fő irányvonala tehát szerintem az, hogy megpróbálni megvédeni ettől a képmutató (nagy szavak, kis tettek) viselkedésformától a tagokat. Jézus pl. ezt mondta egy hasonoló helyzetben: "Akkor Jézus így szólt a sokasághoz és a tanítványaihoz: Az írástudók és a farizeusok Mózes törvényhozó székében ülnek. Mindazt tehát, amit mondanak, tegyétek meg és tartsátok meg, de cselekedeteiket ne kövessétek, mert nem teszik, amit mondanak." (Mt 23:1-3)

Ha ez a helyzet áll fenn, végül is imában kell Istenhez folyamodni, hogy ha eljön az ideje, és lejár Isten türelme, akár más gyülekezethez lehessen csatlakozni, ahol normálisabbak a viszonyok.

üdv

Stefán

2019. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha Isten jelekkel nem erősíti meg egy keresztény vezető szolgálatát, akkor felesleges időpontot kérni, hogy elmondja hogyan él. Még ha igyekszik is becsületesen élni, azt tanácsolom, hogy keress olyan keresztény lelkészt, akinek Isten megerősíti a szolgálatát természetfeletti módon. Pl. ha betegért imádkozik, akkor a beteg meggyógyul (ha nem is mind, mint Jézusnál, de vannak akik meggyógyulnak). Vagy démont űz egy emberből, akkor az megszabadul, stb.

Ezeknél azt fogod találni, hogy egy felesége van, gyermekeit szépen neveli, és nem borozó, nem verekedő. :)

Sem a gyülekezet előtt, sem a magánéletében.


Ma már nagyon sok megélhetési pap és lelkész van, akik sohasem tértek meg rendesen Istenhez, és Isten sem erősíti meg a szolgálatukat. Az emberek ehhez szoktak hozzá, hogy csodák nincsenek, csak rendes ember legyen.

Vannak csodák, vannak olyan keresztény lelkészek, akiket Isten megerősít a szolgálatukban, most 2019-ben is. Ehhez persze az Úrnak letett élet kell, engedelmesség, nem sok ilyen van, de vannak, ilyet keress. Ne elégedj meg egy a maga módján becsületes megélhetési pappal/lelkésszel!

2019. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!