Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is érezte már, hogy...

Más is érezte már, hogy boldogabb, mióta otthagyta a kereszténységet?

Figyelt kérdés

Határozottan jobban érzem magam. Tudok örülni az életnek, és úgy érzem, hogy egy rakás lehetőség megnyílt előttem.


Nem kell állandóan azt hallgatnom, hogy a világ Sátán kezében van, meg hogy mennyire bűnös vagyok. Csinálhatom, amit akarok, és ez így jól van.


Kár, hogy ezt a döntés nem hoztam meg korábban, a huszas éveim eleje elment erre a baromságra.


2019. aug. 1. 10:49
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Kinek hogy, remélem azért ez az új nagy szabadosság nem azt jelenti, hogy a tízparancsból a utolsó hetet gátlástalanul megszeged.
2019. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Abszolút hidegen hagy a 10 parancsolat, meg az egész Biblia is.


Richard Dawkins már bebizonyította, hogy ahhoz, hogy jó legyünk nem kell vallás. Anélkül is lehet tisztességes életet élni, hogy bronzkori emberek szövegeit olvasnám.

2019. aug. 1. 11:01
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Úgy látszik, hogy a friss megtérők olykor ugyanazon vonásokat mutatják, függetlenül attól, hogy ateizmusba térnek meg, vagy valamelyik vallásba.
2019. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
43%

"Richard Dawkins már bebizonyította, hogy ahhoz, hogy jó legyünk nem kell vallás. Anélkül is lehet tisztességes életet élni, hogy bronzkori emberek szövegeit olvasnám."


felesleges volt bizonyítania (mondjuk jó sokat keresett rajtatok:D), mert a kereszténységnek nem ez a lényege:)


Amúgy ehhez is Dawkins kellett, magatoktól semmi nem megy? Gondolkodás, mint olyan, az smafu?

2019. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
80%
Furcsa dolog ez. Ádám és Éva boldogabbak lettek, mikor rájöttek, hogy meztelenek? A gyerekek boldogabbak lesznek, mikor megtudják, hogy nem a Nyuszi, a Mikulás és a Jézuska hozza az ajándékokat? Az igazán hívő keresztények általában boldogok, mert azt gondolják, van egy mennyei atyjuk, aki feltétel nélkül szereti őket, mennyei édesanyjuk (Szűz Mária) is segíti őket. És akármilyen rohadt az élet, ez csak egy jelentéktelen pillanat az örök boldogsághoz képest, ami majd a földi halál után következik.
2019. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
18%

"mennyei édesanyjuk (Szűz Mária) "

Ők a katolikusok. Kereszténység=/=katolicizmus

2019. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

"Az igazán hívő keresztények általában boldogok, mert azt gondolják, van egy mennyei atyjuk, aki feltétel nélkül szereti őket, mennyei édesanyjuk (Szűz Mária) is segíti őket."


Pontosan erről van szó. A hívő keresztények nem nőttek még fel, nekik szükségük van egy apafigurára, aki kézben tartja az életüket, megnyugtatja őket a tudat, hogy valaki vigyáz rájuk. Ez igencsak gyerekes viselkedés. Egy felnőtt embernek nincs szüksége ilyen gyerekmesére, mivel jól tudja, hogy ő irányítja az életét, csak rajta múlnak a dolgok. A kereszténységből az is ábrándított ki, amikor megismertem olyan embereket, akik teljes mértékben Isten nélkül alakítottak ki olyan életet, amiért a keresztények szoktak imádkozni.

2019. aug. 1. 11:27
 8/45 anonim válasza:
22%
Én nem követek egy vallást sem, hülyeségnek tartom mindet, felesleges nyűg. Van elég szabály az életben így is, nem kellenek újak. Nekem senki ne szabja meg mikor kivel keféljek vagy mit mondhatok, gondolhatok, érezhetek. Ez a vallás dolog egy mesterségesen felhízlalt üzletág lett, semmi egyéb. A kedvencem amikor papok okoskodnak a családról, gyerekről, holott nekik se családjuk, se gyerekük. Sajnos sok a buta, korlátolt ember, akiket bevezetnek a susnyásba. Ez az én véleményem, gyomorforgató az egész.
2019. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
A 32%-ost meg a 68%-ost inkább megkérem, hogy ne írjon ide. vettem az adást, a burkolt iróniát, gúnyolódást (ez a keresztények VALÓDI természete, ami kiábrándító), de ez a kérdés inkább azoknak szól, akik hasonló életutat jártak be, mint én.
2019. aug. 1. 11:29
 10/45 A kérdező kommentje:

"Nekem senki ne szabja meg mikor kivel keféljek vagy mit mondhatok, gondolhatok, érezhetek."


Nekem megszabták, hogy kivel, mikor keféljek. Ebbe az átkozott kereszténységbe egyébként akkor kerültem be, amikor volt barátnőm. Jöttek is a bűntudatkeltő tanításokkal, hogy ha kefélünk, az bűn. Ennek egyébként az lett az eredménye, hogy amikor feküdtünk egymás mellett az ágyban, nem mertünk semmit csinálni, tiszta ciki volt. A barátnőm el is hagyott, mert nem bírta tovább ezt a feszültséget, szóval erre az esztelenségre ráment a párkapcsolatom is.


Ha nincs a kereszténység, nem lett volna olyan sok baj, mert alapból rendben volt a kapcsolatunk.

2019. aug. 1. 11:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!