Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények honnan veszik,...

A keresztények honnan veszik, hogy a Biblia Isten kinyilatkoztatása?

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 21:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/103 A kérdező kommentje:

"Ha elolvasod az Ószövetséget, Isten mindig többet akart, mint amit az adott kor erkölcse elvárt."


Elolvastam, de nekem ez egyáltalán nem jött át. Példák?


"Ha te azt várod el a Bibliától, hogy majd pontokba szedve leírja neked, hogy mit szabad és mit nem, hogy miről mit kell gondolnod, és minden kérdésedre konkrét választ ad, akkor csalódni fogsz."


Nem én várom el, hanem a keresztények túlnyomó többsége kezeli erkölcsi kézikönyvként a Bibliát. Én pont arra akarok rámutatni, hogy nem az. Emberek írták a saját egyéni hitüknek és erkölcsüknek megfelelően. Ezért sem értem miért kell isten kinyilatkoztatásának bemagyarázni. Ennyi erővel az Emberi és polgári jogok nyilatkozata is lehetne isten kinyilatkoztatása.

2019. aug. 20. 13:00
 102/103 tgt ***** válasza:

Kérdező:

Igazából szerintem nem olyan fontos, hogy úgy lásd, vagy bárki úgy lássa a Biblia üzenetét, ahogy én. Ha számodra erkölcsileg nem megfelelő a Biblia, akkor ez a te viszonyulásod hozzá, és akkor ez teljesen rendben van. Nem hiszek abban, hogy mindenkinek Bibliát kéne olvasnia, és azt se gondolom, hogy mindenki jobb ember lesz, ha olvassa, vagyis azt látom, hogy van, akinek kifejezetten árt, és jobb lenne, ha Rejtő Jenőt olvasna inkább.

A Biblia biztosan nem erkölcsi kézikönyv, sajnos ezt leginkább a fundamentalista keresztények terjesztik, akik annyira szó szerint vesznek mindent, hogy szerintük a gyereket helyes megverni, mert ez is benne van a Bibliában. Amit én gondolok, hogy a bibliai szövegek nagyon erősek, olyanok, mint a gyógyszer, gyógyíthatnak és árthatnak is, attól függ, hogyan viszonyulunk hozzájuk.

Az én módszerem, hogy mindenféle előítélet és elvárás nélkül érdemes elkezdeni az elejétől olvasni. Közben nem kell azzal foglalkozni, hogy ez valóban megtörtént-e, vagy csak fantázia, a teremtés vagy evolúció kérdésben sem akkor kell állást foglalni, csak engedni kell, hogy a történet hasson. És ha fenn tudjuk tartani a nyitottságunkat, akkor előbb-utóbb bevonódunk a történetbe, és sokminden érthető és tiszta lesz, és mi is a Biblia szereplőivé válunk. Szerintem, ha a Biblia isteni kinyilatkoztatás, akkor ilyen módon az. Aki pedig bibliai idézetekkel dobálózva szégyenít, vagy bánt meg másokat, az nem sokat értett meg belőle.

Az invitálásodtól pedig kitérnék, miszerint hozzak példákat, hogy a bibliai erkölcs magasabb volt a koránál. Azért nem hozok példákat, mert egy olyan kört indítana el, hogy én bizonygatok valamit, te pedig megcáfolod, és a végén mind a ketten vesztesnek éreznénk magunkat.

Az üdvösséghez pedig nincs szükség a Biblia olvasására, úgyhogy ha valakit taszít a régi szöveg, akkor ne erőltesse.

2019. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/103 anonim válasza:
mese habbal
2019. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!