Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok állnak...

Milyen bizonyítékok állnak rendelkezésünkre a 21. században Isten létezését illetően?

Figyelt kérdés
2019. aug. 15. 09:20
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%

A világról való tudatlanság szüli a vallásokat a vallásos embereket és istent.

Megfigyelhető hogy a vallásos embereknek valamiről nincs fogalmuk akkor azt az istennel meg a vallásukkal helyettesítik miközben már rég van rá magyarázat amit ők nem értenek.

2019. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Milyen bizonyítékokra gondolsz?
2019. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Olyanra, ami bizonyítja Isten létezését.
2019. aug. 15. 16:18
 14/40 anonim ***** válasza:

#13

De számodra mi lenne a bizonyíték? Tudsz esetleg olyat mondani, ami bizonyíték lenne neked?

2019. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Legyen olyan bizonyíték, amely egyértelműen alátámasztja a létezését.


Ott van például a Kozmikus Mikrohullámú Háttérsugárzás, amely alátámasztja, hogy Ősrobbanás történt. Szóval ilyen egyértelmű dologra gondoltam.

2019. aug. 15. 18:50
 16/40 anonim ***** válasza:
85%

14

"De számodra mi lenne a bizonyíték? Tudsz esetleg olyat mondani, ami bizonyíték lenne neked?"


Ugyan nem tőlem kérdezted, de van rá egy kész válaszom, hát leírom. A válasz az, hogy nem tudom. Fogalmam sincs minek kellene történnie, hogy meggyőzzön arról, van isten.

Viszont egy mindentudó istennek tudnia kell, hogy mivel tudna meggyőzni a saját létezéséről, és mivel mindenható, ezt meg is tudná tenni. Mégsem teszi.

Ebből arra következtetek, hogy isten vagy nem létezik, vagy marhára nem érdekli, hogy hiszünk-e benne vagy sem.

2019. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
51%

#14


"Viszont egy mindentudó istennek tudnia kell, hogy mivel tudna meggyőzni a saját létezéséről, és mivel mindenható, ezt meg is tudná tenni. Mégsem teszi."


Akkor igen, ha te egy "dróton rángatható bábu lennél", de mi van akkor, ha mégsem vagy ez, hanem egy önállóan, saját felelősséggel és szabadsággal rendelkező lény vagy?

2019. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

#15


Nos, ha van Isten, akkor szerintem a számára még mindig nem lenne egyértelműen megállapítható, hogy pontosan mit is akarsz?

Mi lenne az az egyértelmű bizonyíték, amivel tudná neked bizonyítani azt, hogy Ő létezik, és hogy szeret Téged!

2019. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Balogh Vajk ***** válasza:
Választhatóak?
2019. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

17

"ha te egy "dróton rángatható bábu lennél", de mi van akkor, ha mégsem vagy ez, hanem egy önállóan, saját felelősséggel és szabadsággal rendelkező lény vagy?"


Akkor az van, hogy isten se nem mindenható (nem tud engem irányítani), se nem mindentudó (nem tudja hogyan győzhetne meg a saját létezéséről). :)

Ezek szerint ő egy elég korlátolt isten. Még én is meg tudok győzni másokat a saját létezésemről, pedig nem vagyok isten.

2019. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!