Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok állnak...

Milyen bizonyítékok állnak rendelkezésünkre a 21. században Isten létezését illetően?

Figyelt kérdés
2019. aug. 15. 09:20
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"dróton rángatható bábu lennél"

KIVÉVE akkor, ha ÉN KÉREM, hogy győzzön meg!

De hiába kérem... tehát maradnak az eredeti feltevések:

- nincs,

- nem érdekli,

- nem mindenható.

2019. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

#20


"Még én is meg tudok győzni másokat a saját létezésemről, pedig nem vagyok isten."


Na ezt kétlem, nem tudod bizonyítani, mivel nincs is bizonyítékod, ui. honnan tudhatnám, hogy nem csak egy program robot vagy? Akit megtanítottak csetelni, és arra programoztak, hogy mindig kételkedjen, "hogy mi a bizonyíték Isten létezésére"? Hmm!?

2019. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

#21



"dróton rángatható bábu lennél"


KIVÉVE akkor, ha ÉN KÉREM, hogy győzzön meg!


De hiába kérem... tehát maradnak az eredeti feltevések:


- nincs,


- nem érdekli,


- nem mindenható.



Értem, de még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi volna számodra az a bizonyíték, ami meg tudna győzni, hogy létezik az Isten?

2019. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

22

"Na ezt kétlem, nem tudod bizonyítani, mivel nincs is bizonyítékod, ui. honnan tudhatnám, hogy nem csak egy program robot vagy?"


Nincs bizonyítékom a saját létezésemre? :D

Add meg a címed, elmegyek hozzád és bemutatkozom. Ez elég bizonyíték lenne? Ha isten csak feleennyire bizonyítaná a létét, senki sem kételkedne benne.

2019. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Ja, és nem programoztak, csak sikerült elsajátítanom a kritikus gondolkodás képességét, ezért nem hiszek el valamit csak mert le van írva.
2019. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi volna számodra az a bizonyíték"

Ahogy írták: ezzel nem kötöm meg az ő kezét.

Azzal bizonyít, amivel csak akar.

Természetesen olyannal, ami működik is.

Ez neki nem probléma.

2019. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

#26



"még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi volna számodra az a bizonyíték"


Ahogy írták: ezzel nem kötöm meg az ő kezét.


Azzal bizonyít, amivel csak akar.


Természetesen olyannal, ami működik is.


Ez neki nem probléma.



Nem egészen, mert ha bizonyítani szeretné neked a létezését, akkor olyan bizonyítékról lehet szó, amit Te is elfogadsz. Tehát megint csak ott tartunk, hogy milyen bizonyíték lenne a számodra az, ami elfogatható lenne Isten létezésére vonatkozóan?

2019. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugye te most szórakozol?

Szerinted egy végtelen isten, aki mellesleg mindent tud rólam is - képtelen olyan bizonyítékot találni, amit elfogadok?


Nem szeretem, ha valaki hülyét játszik.

2019. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Ugye te most szórakozol?


Szerinted egy végtelen isten, aki mellesleg mindent tud rólam is - képtelen olyan bizonyítékot találni, amit elfogadok?


Nem szeretem, ha valaki hülyét játszik.



Nem erről van szó, hanem arról, hogy neked szabadságodban áll-e az, hogy bármilyen bizonyítékot megkérdőjelezhessél? Mert tételezzük fel, hogy igen, akkor előbb meg kellene tudnod mondani azt, hogy milyen bizonyíték volna az, ami megtudna győzni Isten létezéséről!

2019. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"neked szabadságodban áll-e az, hogy bármilyen bizonyítékot megkérdőjelezhessél?"

Nem, természetesen.

Bizonyíték az, ami bizonyító erejű. Ezt megkérdőjelezni csak egy erősebb bizonyítékkal lehet.


Isten azonban egészen pontosan tudja azt, hogy mit kellene tennie velem vagy bárki mással ahhoz, hogy elfogadjam őt.

Tehát még csak bizonyítékra SINCS szüksége, pusztán ezt a dolgot kéne megtenni.

Mindenkivel, aki ezt kéri tőle.

2019. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!