Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis honnan veszik a "karizma...

CzeneGalaxy kérdése:

Mégis honnan veszik a "karizmatikusok" ez a Szentlélek-megszállásos dolgot?

Figyelt kérdés
Érthetetlen, miért kell belelátni olyan dolgokba Szentlelket meg ehhez hasonló paranormális fantáziákat, amikor ezek a jelenségek (pl. extázisban van/földön fetreng/hirtelen elönti valami csodálatos érzés és hasonlók) nagyon könnyen magyarázhatóak természettudományos (orvosi/leginkább pszichiátriai) kereteken belül is. Teljesen nyilvánvaló, hogy ezek az emberek, akik azt állítják, hogy eltöltötte/megszállta őket a Szentlélek vagy mi, csak beképzelik maguknak ezt a baromságot, rengeteg tudományos magyarázat van ezekre a jelenségekre. Szerintetek ez az őrület meddig marad még fenn? Én nagyon remélem, hogy nem sokáig és hamarosan pszichiáterek fognak az ilyenekkel fogglalkozni. De ha már itt tartunk: nektek volt hasonló "tapasztalatotok"/ismertek olyat, akinek volt? Ha volt is, később ugye beláttátok, hogy semmi természetfeletti nem volt a dologban?

2019. aug. 17. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Honnan veszik? A saját hiszékenységükből, butaságukból, naivságukból - na meg a Biblia félreértelmezéséből.


Ez utóbbi egyébként nagyon könnyen cáfolható többszörösen is: Márk 16 vége szövegkritikailag vitatott, arra nem lehet teológiát építeni. Az 1Kor 14-et teljesen félreértik: a gyülekezet tudatlanságban volt a lelki ajándékokat illetően, Pálnak azért kellett levelet küldeni nekik. Vagyis a tudatlanságban lévői korintusiak teológiájára ugyancsak nem lehet építeni. Az Ap.Csel-ben érthető nyelveken szólásról van szó, stb... Nem sorolom tovább! Szóval olyan lukas a tanításuk, hogy aki beveszi a karizmatikus maszlagot, egy rendkívül ostoba ember.


Továbbá: a pogány és őskeresztény dokumentumok tanulsága szerint a kereszténységben nem volt divat az, ami a karizmatikusoknál. Aki ezt nem hiszi el, az olvassa el pl. Antiochiai Szent Ignác hét pásztori levelét, amely a 2. század elején keletkezett.


Ráadásul amint Hawking-Mlodinow kifejtette "A nagy terv" című könyvében: a Világegyetemet természeti törvények irányítják, amik változatlanok, tehát nincsenek csodák.


Isten - ha létezik - a saját maga által állított törvényeket nem írja felül a szektás hívei kedvéért.

2019. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

"Én nagyon remélem, hogy nem sokáig és hamarosan pszichiáterek fognak az ilyenekkel fogglalkozni."


Szerintem erre nincs szükség.


Az alábbi linken (a legalján) olvashatsz Marjoe Gortner-ról, aki korábban pünkösdista prédikátor volt. Mindent tudott, amit egy átlagos karizmatzikus lelkész: rátette a kezét az emberekre, és összeestek, nyelveken beszélt, stb.


Gortner azonban elmondta az igazat: valójában sosem hitt Istenben, csak a pénz miatt csinálta az egészet. A "természetfeletti" jelenségeket is megmagyarázta:


[link]


Marjoe Gortner példája tehát egyértelműen igazolja, azt, amit minden értelmes ember beláthat: a pünködsizmus hazugság.


Kerestem egy linket egyébként, ahol egy másik ex-karizmatikus lelkész beszél, ő elmondja például, hogy azokat a jelenségeket, amiket a pünkösdisták isteni jelnek vesznek, hogyan kell előidézni. De sajnos azt nem találtam meg.

2019. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
És te egy csalónak hiszel??
2019. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván sok baromság van, de a kérdésed jól prezentálja a témához való hozzáállásod.

Mivel úgy állsz hozzá, az is lesz az eredménye.

2019. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

En abban a formaban hiszek a jelensegben, hogy szerintem a negy fal kozott megtortenhet, hogy valaki imadkozik, es kitolti a Szentlelek. De ez mashogy nyilvanul meg, inkabb egyfajta feltoltodes, foldontuli orom erzes tortenik.

"A tanítványok azonban megteltek örömmel és Szentlélekkel." Apcsel 13:52


De ami egyes felekezetekben (szektakban?) folyik, az mind a latvanyrol es a penzrol szol, es a hipnozist hasznaljak fel, hogy elerjek egy egesz tomegnel a kivant hatast mint pl. dulongeles, hanyas stb.

2019. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Engem már többször szállt meg a szentlélek, pedig még csak nem is vagyok "karizmatikus", és a keresztény vallást sem követem.
2019. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Engem is többször. Jó volt.
2019. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És ti is extázisban voltatok?
2019. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ó yes😋
2019. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy "extázisban van" valaki, nem kell rögtön Szentlélekre gondolni.... tudományos magyarázatok vannak a jelenségre, csak az adott ember, aki átéli ezt az "extázist", képzeli bele a dologba a Szentlelket vagy valami más paranormális magyarázatot. Ez a meggyőződés, hogy a Szentlélek az oka ennek az élménynek, amit állítólag átéltetek, téveszme. Legalábbis a tudományos álláspont ez.
2019. aug. 22. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!