Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis honnan veszik a "karizma...

CzeneGalaxy kérdése:

Mégis honnan veszik a "karizmatikusok" ez a Szentlélek-megszállásos dolgot?

Figyelt kérdés
Érthetetlen, miért kell belelátni olyan dolgokba Szentlelket meg ehhez hasonló paranormális fantáziákat, amikor ezek a jelenségek (pl. extázisban van/földön fetreng/hirtelen elönti valami csodálatos érzés és hasonlók) nagyon könnyen magyarázhatóak természettudományos (orvosi/leginkább pszichiátriai) kereteken belül is. Teljesen nyilvánvaló, hogy ezek az emberek, akik azt állítják, hogy eltöltötte/megszállta őket a Szentlélek vagy mi, csak beképzelik maguknak ezt a baromságot, rengeteg tudományos magyarázat van ezekre a jelenségekre. Szerintetek ez az őrület meddig marad még fenn? Én nagyon remélem, hogy nem sokáig és hamarosan pszichiáterek fognak az ilyenekkel fogglalkozni. De ha már itt tartunk: nektek volt hasonló "tapasztalatotok"/ismertek olyat, akinek volt? Ha volt is, később ugye beláttátok, hogy semmi természetfeletti nem volt a dologban?

2019. aug. 17. 21:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Attól még, hogy "extázisban van" valaki, nem kell rögtön Szentlélekre gondolni."


Nekem be is mutatkozott, azt mondta, hogy ő a szentlélek.

2019. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%
Halleluja. Dicsőség a sátánnak.
2019. aug. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Kistál_és_a_bor válasza:
Sztem nem "veszik", hanem csak úgy jön...
2021. júl. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!