Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy maradhatott fenn ilyen...

Hogy maradhatott fenn ilyen sokáig egy olyan korszerűtlen rendszer, mint a vallás?

Figyelt kérdés
Régebben remek módszer volt az emberek irányítására, félelemben tartására. "Ezt ne csináld, mert a pokolra jutsz, és akkor jaj neked!" Ezt természetesen a műveletlen középkori parasztemberek bevették, ideális metódus volt az emberek kordában tartására. Ráadásul az adómentesség, az adományok, miegymás, az egyházat a világ legnagyobb maffiájává tette. Mert hatalmas pénzek vannak a vallásban, és ez csak egyre gyarapodik. De jó, hát az a sötét középkor volt, plusz ugye a vallás és az inkvizíció is visszafogott minket a fejlődésben, nem is kicsit. Egy megrögzött világnézet, minden más az Ördög műve, óvakodjatok tőle. Ezzel mindig le is rendezték azokat a találmányokat, vagy embereket, akik nem voltak szimpatikusak az egyháznak. A világ legkeményebb diktatúrája. De jó, vegyük, hogy régen iskolázatlanok voltak az emberek. Viszont a mai civilizált ember miért nem tudja kinyitni a szemét, kitárni az elméjét? Benn l abban a szűk folyosóban, amit a vallás lekorlátoz neki, abból kilépni pedig nem mer. Miért?
2010. júl. 13. 17:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a kérdést én is fel akartam tenni, csak a demokráciáról.
2010. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Valóban, de azért a mai történelmi egyházakat nem hasonlíthatjuk a középkoriakhoz. Ma már nagyrészt valóban azt képviselik amit hirdetnek, és nem gonoszok, ami lehet a modernizáltságuk eredménye, vagy akár azé is, hogy ma már nincs semmilyen hatalom a kezükben. :)
2010. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
48%

Részben ez a válasz rá ami itt van leírva:

[link]

2010. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%
Ezen már én is elgondolkoztam.A legtöbb hívő ugyebár idős.Ők járnak templomba,ők imádkoznak stb...szerintem az ember időskorára eljut egy olyan pontig,amikor már nem számít a racionalitás,csak a hit.De én ezzel nem azt akarom mondani,hogy megőrülnek,csak a belső,lelki világuknak jót tesz az istenben való hitük.Szerintem az emberek 90% élete során eljut odáig,hogy hinni kezd istenben,akár úgy,hogy templomba jár,akár úgy,hogy belül magában hisz benne,de ezt a külvilág felé nemigen mutatja ki.
2010. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

"Benn l abban a szűk folyosóban, amit a vallás lekorlátoz neki, abból kilépni pedig nem mer."

„… keskeny az az út, amely az életre vezet, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.”

2010. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%

17:27 szerintem te kicsit félreértelmezted a kérdező mondatát,ő nem erről beszélt,hanem,hogy miért jó az,hogy egy vallási rendszert szolgátok úgy,hogy közben nem látjátok át mi folyik a színfalak mögött,és nem meritek feltenni a kérdést:-ez valóban az én utam,vagy csak bólogatok és megyek mások után?

a kérdésre válaszolva:mindig vannak emberek akiknek arra van szükségük,hogy vezessék őket,ez kényelmes és könnyű dolog mert nem kell felelősséget vállalni az életben.

ezt használják ki a vallási vezetők.ugyanugy a korlátozásra és félelemkeltésre alapul a mostani vezetők módszere csak sokkal kifinomultabb.mert ha egy hívő azon aggódik,hogy megfelel-e vallása Isten előtt

2010. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
37%

bocs elcsesztem:-) folytatom:

...megfelel-e a vallása istene előtt,akkor ugyanúgy a megfélemlítés eszközének az áldozata,csak ez finom módszerekkel úgy van feltüntetve mintha ez az egész istennek megfelelés egyenesen az ő érdekét szolgálná.

2010. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%

Mert mindenki hisz valamiben! Van,aki abban a pártban,akire szavazott,van aki abban,hogy sok pénze legyen stb.

Az ateizmus pedig éppolyan vallás,mint az Istenhit!ASz egyik hiszi,hogy Isten teremtette a világot, amások az ősrobbanásban hisz! Mi akülönbésg? Smmei. Egyik sem tudja berbizonítani az igazát. Az ősroobbanás honnan jött,mi volt előtte stb.

Az egyházak pedig összefogják az azonos elveket vallókat. Felénk elég sok fiatalember is vallásos,nemcsak az öregek. Elég vasárnaponként valamelyik templomba elmenni. Ők nem tartják korszerűtlennek a vallásukat! Azt pedig végképp nem lehet mondani,hogy csak a tanulatlan,primitív emberek hisznek Istenben!

Az ateizmus a kommunizmus "vallása".

Ha elgondolom,hogy a vallás évezredek óta létezik,akkor az azért mond valamit.

2010. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
23%

VALLÁSI RENDSZER-ről beszéltem vágod? nem a pápáról,az egy dolog,hogy a pápa és más vallási vezetők irányítják a rendszert.de aki rendszeresen templomba jár mint pl.nagyanyám az ugyanúgy manipulálva van a vallási rendszer álltal mert kötelezőnek érzi,hogy elmenjen minden vasárnap mert ugye az istennek ez az ami "tetszik".

és szükségét érzi,hogy a vallás álltal/vezetők álltal/ felállított istenképnek megfeleljen.tehát madzagon van rángatva,és el van vele hitetve,hogy neki ez jó neki ezt meg kell tennie,mert az ő érdeke.amugy igazad van, a gyülekezetekre igaz ez főleg.

ui:én megadtam neked a tiszteletet,nem tudom miért kell rögtön gyökerezni.

2010. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó, bár nagy részt egyet értek veled, de azért felhívnám a figyelmedet, hogy az ősrobbanás nemcsak, hogy nem zárja ki a vallást, hanem egy hívő katolikus/tudós jött rá. A teremtés mikéntjét ugyanis a Biblia nem részletezi.


Kedves kérdező, azt mondod, a vallás korszerűtlen. Melyik vallás? Én a kereszténységet pl. nem látom korszerűtlennek. Szeresd Istent, szeresd felebarátodat, ne ölj, ne lopj, ne tanúskodj hamisan...ebben mi a korszerűtlen?

Azok az emberek, akik nem lépnek ki a vallásból, azért nem lépnek ki, mert nem akarnak. Nekik ez nem korszerűtlen. Sőt! Mikor lehetne korszerűbb mint a mai világban, amikor a technikai fejlődés őrületes tempóban halad, ledarálja azt, aki nem tud lépést tartani. Az erkölcs, a morál széthullóban, a világ állandóan a pusztulás szélén táncol, folyik a fegyverkezés, árad a gyűlölet, a harag, az emberekben meghidegült a szeretet.


Ebben az őrült világban jó tudni, hogy vannak objektív morális értékek, jó bízni abban, hogy van igazság, és becsületesnek lenni nem korszerűtlen hülyeség,hanem igenis értékes és nemes dolog.


Nem a halától vagy az egyháztól való félelemről van itt szó, hanem rendről a káoszban, fényről a sötétségben, friss fuvallatról ebben a büdös nagy szabad, modern világban.

2010. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!