Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért tanítják...

A keresztények miért tanítják azt, hogy kell, hogy legyen Isten, amikor a tudomány nélküle is tudja magyarázni a világot?

Figyelt kérdés
2019. aug. 29. 06:09
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
86%

"Ne cseszegessük egymást, úgyis elválik, h kinek van igaza."


ezt a tanácsot leginkább pont neked kéne megszívlelned

2019. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
35%

"Istenhívők (ezért hibás ez a kitételed: "keresztények") nem tudják elképzelni a világot Isten nélkül ugyanúgy, ahogy te Istennel."


Az Istenhívők tényleg nem tudják elképzelni a világot Teremtő nélkül (legalábbis a többség). Viszont az ateisták simán el tudják képzelni Teremtővel is (ugyancsak a többség). Csak épp semmi nem utal arra, hogy így lenne, épp ezért, nem veszik számításba.

Ismered az örök kérdést: ateisták mit szólnának, ha kiderülne, bebizonyosodna, hogy mégis van Teremtő? Hát átgondolnák a dolgot, belevennék az egyenletekbe, és minden menne tovább úgy, ahogy addig is működött. És mit szólnának a hívők, ha bebizonyosodna, hogy nem létezik Teremtő? A világuk dőlne össze. Ez pedig egy elég komoly különbség a hívő és az ateista között.

2019. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor hol van a rengeteg lelet, ami ezt alátámasztja?"

[link]

2019. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

#18


Ajánlom figyelmedbe Brian Cox - Andrew Cohen: A természet erői című kőnyvét. A szerzők intenzíven magyarázzák a világot a tudomány segítségével.


Ahogyan Richard Dawkins mondta: a világ megmagyarázható, vagy megmagyarázható lesz a tudomány által.


Tudom, hogy a hívők a hézagokba kapaszkodnak, ezáltal tartják fent az istenhitet. Vagyis az istenek a tudatlanságból lesznek. Amit nem tudunk, arra mondják a hívek: "isten! ez csak is isten műve lehet". Az egész istenhit tehát a tudatlanságra vezethető vissza.

2019. aug. 29. 12:03
 25/40 anonim ***** válasza:
9%

"Ahogyan Richard Dawkins mondta: a világ megmagyarázható, vagy megmagyarázható lesz a tudomány által."

Ezek szerint az ateizmus rendíthetetlen hitszónoka nagyobb kuruzsló, mint gondoltam. Egyrészt a világ jelenleg nem magyarázható, aki mást állít vagy komplett hülye, vagy hazudik. Nem tudom melyik a jobb.

Hogy megmagyarázható lesz-e, annak megmondásához minimum jósnak kell lenni (lehet hitszónokunk mellékállásban jós is?). Hozzám a fizika áll közelebb, de itt úgy látom, hogy amikor a fizikusok, csillagászok megmagyaráznak, felfedeznek valamit, mindig újabb kérdésekhez jutnak. Sőt nem kevesebb kérdéshez, hanem gyakran többhöz. Tehát jelenleg semmi sem igazolja Dawkins állítását.

2019. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

A világ jelenleg MAGYARÁZHATÓ. Irgalmatlanul sok dolgot derítettünk ki, az elmúlt 200 év alatt a világról. A vallási vezetők által elhintett sötétséget sikerült visszaszorítanunk.


Természetesen vannak olyan dolgok, amik még megfejtésre várnak (pl. sötét anyag). De ezekre is meglesz a válasz. Az pedig a vallás tényleges bukását fogja jelenteni.


Az istenek létezésére azonban nincs bizonyíték. Az istenekben való hit sosem volt reális, mindig is irracionális volt, hiszen az nem bizonyítékokon alapult.

2019. aug. 29. 13:13
 27/40 anonim ***** válasza:
11%

Bírom amikor olyanok okoskodnak, akiknek fingjuk sincs a témához, nem hogy még tudományos fokozatuk. Kíváncsi lennék azért annak a végzettségére, aki ilyeneket írogat, mint te.

Mert te pont olyan fundamentalista vallásos vagy, mint néhány teista hívő és ökörségeket állítasz.

2019. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 tgt ***** válasza:
66%

Szerintem Dawkins is azt mondta, hogy mindig lesznek kérdések, amikre a tudomány nem tud válaszolni, és amikor megtalálja egy kérdésre a választ, újabb kérdések merülnek fel. A hívők ezekbe a kapaszkodnak, hogy na ugye, ez biztos az isten műve, hiszen a tudomány sem tudja rá a választ. Aztán amikor a tudomány mégiscsak ad rá egy magyarázatot, akkor keresnek egy újabb megválaszolatlan kérdést. Ez olyan, mintha a tudományos magyarázatok között lennének rések, amikre még nincs magyarázat, a hívőknek pedig ezek a rések lennének az istenbizonyítékai, a rések istenében hinnének.

De amiket a tudomány meg tudott magyarázni, ott nem találta isten jelenlétét, semmi nem utal rá, hogy az univerzum keletkezésébe, működésébe valaha is valamilyen transzcendens lény beavatkozott volna, és egyáltalán, hogy valaha is kapcsolatba került volna egy ilyen lény a világgal. Ettől persze még nem zárható ki, de egyelőre nincs semmi jele.

2019. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Mivel nem fejeztem be a tanulmányaimat, ezért nincs MÉG tudományoa fokozatom. Amikor lesz, akkor is ugyanezt fogom gondolni.


Már hozzászoktam ahhoz, hogy az istenhívők az ateistákat is vallásosnak nevezik, egye fene, ám tegyék, ettől ateizmus nem lesz vallás.


Ezen az alapon én is gondolhatom, hogy a teisták mind ateisták, hiszem ha isten létezne lazán adhatna magáról bizonyítékot. De nem teszi. Ez alapján a teisták sem gondolják, hogy van isten, csak lelki okok miatt szükség van a benne való hitre.

2019. aug. 29. 14:19
 30/40 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem miért nem veszed elő az Újszövetséget, alapműveltséghez hozzátartozik az ismerete. És nem gúnnyal és pökhendiséggel kell nekifognod, hanem alázattal. Ha így tennél, akkor kapcsolatod lenne Istennel.
2019. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!