Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van valami bizonyíték Isten...

Van valami bizonyíték Isten létezésére, valami ami azt mondatja velem, hogy hiszek benne 100%-ig?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 12:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy nagyon hasonló ilyen kérdés, régebbről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Remélem segít. Üdv.

2019. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ha így: "Van valami bizonyíték Isten létezésére, valami ami azt mondatHATja velem, hogy hiszek benne 100%-ig?" szólna a kérdésed, akkor a válaszom igen lenne.

2019. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 KZitus ***** válasza:
37%

Szia

Tényleg azt várod, hogy valaki itt neked néhány sorban 100%-os bizonyítékot adjon? Ez lehetetlen! Senki sem veheti le a leplet a szemedről, amitől nem látod Isten létezését, csak te magad. Nekem hosszú hónapok kutatásába tellett, mert én sem hittem el másnak, hogy létezik a Teremtőm mindaddig, ameddig magam meg nem győződtem erről.

Szóval ha tényleg érdekel, tégy erőfeszítéseket, mert nem Istennek van szüksége rád, hanem Neked Őrá.

2019. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
2019. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Anahystor ***** válasza:
54%

Kedves KZitus!


"létezik a Teremtőm mindaddig, ameddig magam meg nem győződtem erről."


Erről tudnál mesélni bővebben? Mi győzött meg téged erről?

2019. szept. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 KZitus ***** válasza:

Kedves Anahystor


Ahogyan a hozászólásomban is írtam, erről nem lehet pár sorban meggyőző érveket írni.

De azt meg tudom írni, mi győzött meg. Ez: [link]

Bár akkor még csak a Károli féle fordítással rendelkeztem. Ma már több féle fordításom van.

2019. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Anahystor ***** válasza:
54%

Kedves KZitus!


Nem tudom, félreérthető vole-e ennyire a kérdésem (megegyezően a kérdező kérdésével), de az arra vonatkozott, hogy milyen módon nyertél bizonyítékot Isten létezésére?


A Biblia ÖNMAGÁBAN erre nem alkalmas, mivel csupán egy leírt szöveg, melynek igazságtartalmát FÜGGETLEN forrásokkal kell bizonyítani.


Az, hogy a Biblia azt írja MAGÁRÓL, hogy Isten szava és ezért igaz, tipikus körkörös érvelés, így semmit sem bizonyít.


Te a válaszodban egyedül a Bibliára utaltál, de mint látod, ez egymagában nem elég.


Milyen TOVÁBBI érveid vannak Isten létezésével kapcsolatban.


(Eddig ott tartunk, hogy minden bizonnyal hitelt adtál egy mások által leírt szövegnek. OK, de milyen alapon döntötted el, hogy igazat ír???)

2019. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

"A Biblia ÖNMAGÁBAN erre nem alkalmas, mivel csupán egy leírt szöveg, melynek igazságtartalmát FÜGGETLEN forrásokkal kell bizonyítani."


Talán tudok segíteni neked: "Nyisd ki a szíved!"

Csak így lehet olvasni a Bibliát, sehogy máshogy nem. Ez benne a nehéz.

Segítségképpen még azt tudom mondani, hogy láttál-e szent képet, amin Jézus vagy pl. Szűz Mária megnyílt mellkassal égő szívvel látszódik. Nagyon szép és megható. A szív körül töviskoszorú is van. Tehát amikor olvasod a Bibliát vagy imádkozol egy olyan furcsa érzést kell átélned, hogy a szíved szorongatja valami szúrós dolog, de közben ég ott belül valami, amit nagyon befűtöttek és megnyílik a szíved. Közben ha sikerül ezt átélned, akkor úgy érzed hogy kibújsz a bőrödből. És ez egy csoda. Ha ráéreztél erre, akkor utána újra fel akarod idézni és egyre jobban és könnyebben fog menni, később természetes lesz. Ez kb. olyan mint amikor kamaszok a maszturbálással felfedezik testüket. Akik jól csinálják, később egy érintéstől elélveznek.

Ez kicsit buta hasonlat volt, de ti, akik nem hisztek, hatalmas ajándéktól estek el.

Ez a titok, amit már a korabeli festők is megjelenítettek, de a papok sem mondják el a templomban.


Hogy Jézus mit érezhetett, mert még mennyei szózat is hangzott az égből, az már valami fenomenális lehetett. Megmondom kicsit irigy is vagyok, de viszont ez a titok, hogy igazából nem is tudjuk, hogy mit élhetett át, csak vágyakozunk érte.


Az embernek a vizen járás az életcélja, mert Simonnak is sikerült pár perc erejéig, amit Jézus azzal indokolt, hogy pillanatra elvesztette a hitét.

2019. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Anahystor ***** válasza:

"Talán tudok segíteni neked: "Nyisd ki a szíved!""



Talán tudok segíteni neked: "Nyisd ki a szemed!"


Ébredj fel, és nézz körül a világban.


Fájdalmas, mint a megszületés, amikor felsír a gyerek, mert oda az anyaméh puha, meleg, biztonságot adó ölelése!

De ugyanakkor tied a szabadság, hogy a SAJÁT életedet élheted, egy valóságos világban.

És a fantázia barát helyett találhatsz hús vér barátokat, társat, aki szeret!

2019. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Alex Fly ***** válasza:

Azt hiszem, ez a kérdés összetettebb, mint aminek tűnik...

Ha objektív bizonyítékot keresel, akkor azt nem fogsz találni. Nem is lehetne... Az ember lételemeb hogy keresi a választ a természetb önmaga, akár Isten mibenlétére vonatkozóan. Ha kész választ kapna akkor pont az szűnne meg, amitől az ember ember.

Ha valamely ideológia egyszerű, kész választ ad a kérdéseidre, amelyekhez nincs szükség semmi erőfeszítésre, akkor tudhatod, hogy az hamis.

De ha nyitott vagy és keresed, akkor meg fogod találni a te saját, személyre szabott szubjektív bizonyítékodat. Azt a valamit, ami képes arra, hogy kimondassa veled, hogy 100%-ban hiszel benne. Sokan éppen azzal teszik a legnagyobb kártb hogy azt feltételezik, hogy ez másnak is olyan egyértelmű és ezzel próbálják bizonyítani mások számára a saját igazukat -nagyon sok esetben ezzel inkább eltávolítva másokat Istentől...

Szóval ne másokra hallgass, csak keresd Istent és majd ő megadja neked a bizonyítékot -ami csak a tied és nem másoké.

2019. szept. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!