Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti, akik hívők vagytok, miért...

M.Csaba71 kérdése:

Ti, akik hívők vagytok, miért nem veszitek figyelembe, hogy van még rengeteg más vallás is?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben ateista vagyok, de nem azért, mert nem lenne jó az élet utáni élet, hanem mert minden jel arra mutat, hogy az összes vallás és hit szélhámosság. Ugyanis, ha van egy hívő, jár egy közösségbe, ott állandóan megerősítik, hogy jó ez, merre kell menni, mi a helyes és mi a helytelen. Viszont vannak olyan vallások is, amik teljesen máshogy gondolkodnak (pl. az egyiknél a szent képek kívánatosak, a másiknál bálványimádás) és hogy még a vallások között is hatalmas nagy ellentmondás feszül. Erre nem azt mondják, hogy lehet, hogy ebben és abban tévedünk és a másik irányzat mond igazat, hanem vagy nem is vesznek tudomást a többi vallásról (Ez azért nem gyenge!) vagy azt mondják, hogy a többiek hazudnak, nem a Biblia szerint mennek, tévúton járnak, stb. egyedül mi tudjuk az igazat és a helyeset. És mindegyik ezt mondja mindegyikről! Ezért logikus, hogy száz vallásból nem egy az igazi, hanem egyik sem. Felesleges kamu, átverés az egész. Nem gondoljátok?

2019. szept. 10. 12:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tisztán logikailag attól hogy sokféle vallás létezik, nem biztos hogy mind hazudik. Lehet hogy az egyiknek igaza van. Amúgy nem mindenben mondanak egymásnak ellent. Vannak átfedések.
2019. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%

"...egy hívő nő fel nem venne egy miniszoknyát, akármilyen jó lábai vannak, mert a (képzelt) Atya-Fiú-Szentléleknek nem tetszene."

Mivel nem vagy tisztában sok mindennel (ami nem baj, mert senki sem úgy születik és holtunkig tanulunk), elárulom, hogy egy hívő nő nem csak azért nem vesz fel miniszoknyát, mert nem tetszene az Istennek, hanem mert hívőségéből adódóan, más erkölcsi értékrendekkel bír. Ha egy nőnek van önbecsülése, önszeretete, akkor nincs szüksége arra, hogy úgymond kivetkőzzön magából és nincs arra igénye, hogy úgy kövesse a divatot, hogy nem kritikus, plusz az az egyik célja, hogy a nők értékőrző és értékteremtő emberek legyenek a társadalomban és ehhez fontos, hogy hogyan öltöznek és hogyan jelennek meg, hisz az az első kép, amit magukról mutatnak a világ felé. Az érték abban rejlik, ami belül van, amit nem adunk ki, hanem meg tudunk tartani az intim szféránkban azoknak, akik közel állnak hozzánk.Ez a férfiakra is vonatkozik. Azok a hívők, akiknek fontos életükben Isten, azok a megjelenést is nagyon fontosnak tartják.

2019. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#2 #Kerdezo

"minden irányzat egyedül önmagát tekinti helyesnek"

nem, minden iranyzatban es meghozza nem kisebbsegben(!!) benne van (hiveikben - tanitoikat is magabafoglalva) az is hogy a tobbi iranyzat is "helyes"

szelhamossagra felhasznalhato barmi, a vallas is, de mas is!

kifejtesed elejerol:

"Teljes mértékben ateista vagyok"

itt pedig mar ezt irod:

"pont én hiszek az istenben és a teremtésben"

vagyis letrehoztad azt ami ellen harcolsz...

egy iranyzatot aminel egyedul az igazsag

nem tartod meghasonlasnak?

majd ezt is irod:

"én vagyok az igazi hívő"

Jezus: "en vagyok a vilag vilagossaga"

(mellesleg: jo pasztor es barany is o)

Messiasnak erzed magad Kerdezo?

ujbol lathatom, lathassuk az ateizmus es teizmus "tokeletes" fuziojat...

vegen: "Hatalmasat tévedtek"

aha ertem "Megtestesult Megvaltonk" = Te Kerdezo(!)


#3 nem hiszi egy kereszteny hogy Isten a baratja es szereti? dehogynem! te mellekvaganyu "kereszteny" vagy jopar dologban


#5 #Kerdezo

"hívő nő fel nem venne egy miniszoknyát"

rossz a "valto-kapcsolod"? valtogatsz hol ide - hol oda? (mindefeleben, itt egyik variacio hogy a hivok (hato)koret hol tagitod, hol szukited)

lasd meg mi helyes es mi helytelen barmely Igaz (!, igen, szerinted?) Vallas SzentIrasa (es ezek bizony mind osiek...) alapjan meglatod

lehetnek a hivok, vallasosok helytelen uton jaroak, de a SzentIras nem az

egy gondolkodasra kepes (logikussagnak csak reszben van koze hozza) hitetlensegetol fuggetlen szemely latja a vilagos egyszeru Isten Tanitasait

attol meg hogy "Ember tanitasainak" tartja, persze hogy az, Embereknek szol, nem masnak, nem allatoknak, urlenyeknek stb.

"önmagamtól is tudom"

hivonek is pont igy kell, jutalomtol fuggetlenul is helyesen kell elni

(persze nem csak arra vonatkozik amit ideztem, hanem a tobbire amit hozza irtal, mert csak ebben a "tokeletes lelki-(on)ismeretet" latni, ami pedig nincsen ezt epelmeju belassa... - nem az a sulyos problema ha valaki egoja olyan Gigaszi hogy tokeletesnek erzi, tartja magat?)

"Stallone"-s dolog

hat te nem nagyon olvashattal meg vallasi, filozofiai irasokat es eleve a tema alapjan a bulvar vilag vonz, ami nagyon rossz ut! (ha komolyan veszed! - szorakozni barmivel lehet!)

megtehetned (olvas komoly muveket - nem egyaltalan ne nehez olvasmanyokra gondolj, hanem az iro melyen jaratos legyen a vallasban, filozofiaban), artani nem fognak, es eloiteletektol mentesen olvasd, nem a hited/hitetlenseged alapjan kell (at)ertelmezned amit olvasol, hanem ami le van irva onmagat kell felfognod

vegerol:

sajnos sok hivo (barmilyen) tulburjanztatja egojat (mert az embernek sajnos ez a legnagyobb "betegsege") es ilyenkor legbelul valojaban azt gondolja "Egyedul O Udvozul"(!) - pontosan, nem csak azt hogy a vallasa az egyedul udvozito, hanem hogy mindenki mas vagy meghal orokre vagy orok gyotrelemre jut

o pedig Kejesen Vigyorog az orokkevalosagban ezen

sajnos igen alantas szellemisegbe ragadtak az ilyenek de sokan vannak, epp ezert is(!) vagy te is kiakadva

de szerencsere sok jo(!) hivo is van

es kozuluk sokan eletuket(!) adnak felebaratjukert, embertarsukert

az eletuk meghozza az orokeletuket takarja, ha nem takarna akkor milyen aldozat lenne (jutalom remenyeben)?

persze kulonbozo "fokozatok", "szintek" vannak ki "mennyire" "jo"

nehez jonak lenni, hitetlenul is, hittel altalaban konnyebb, Istenben nem-hivok kozt is a Jo-ban hinni szoktak abban hogy masoknak segitsegere legyenek, ne pedig karara


#8 te nem eppen vallas vagyis Isten ellenes vagy? erdekes ezzel ellentetes kijelentesed


(#9 jah, Kerdezo ahogy irtam)


#10 utani valaszokat nem olvastam es nem fogom


#Kerdezo

amugy mit ismersz? a 4 Evangeliumot (Mate, Mark, Lukacs, Janos) - Karoli Gaspar forditasa elsosorban

ismered? elolvastad oket? valamikor nem artana, akarmikor, akarmilyen lassan

es a szoveget olvasd ne a sajat gondolataid szerint itelkezz hanem ami le van irva azt fogd fel (amit meg nem tudsz felfogni azon tullepsz, majd kesobb visszatersz ra)

aztan te tudod ha nem akarod tobbet nem kell, de artani art?

miert kellene vallast (hiveket) keresned ha azt nem akarsz, nem tartod jonak?

ellenben lehet hogy nehezen, sokara de talalhatsz neked megfelelo kozosseget


emelett ezeket is erdemes megismerned:

Bhagavad Gita - Vekerdi Jozsef

Tao the King - Tokei Ferenc


ezekkel meglenne az alapod minden mashoz, "materialis" dolgokhoz is vagyis olyanokhoz ahol teljesen mellozod Istent, hitet, "ezoteriat, spiritualizmust"

miben rosszabb etikai, erkolcsi tanok ezek mint a modern "human" iroke? szerinted ok mibol tanultak?

megveted az osoket? nem az elozo nemzedekektol tanul az ifjusag?

fejlodni lehet, de az valoban fejlodes legyen, ne degradalodas es megis dicsoiteni milyen hatalmasat fejlodtunk


ettol fuggetlenul persze nem artana (ez sem...) ha Elo Megtestesult Bevatkozo Istenben hinnel es hogy az Osi SzentIrasok az o "muvei", Tanitasai, Segitsegei

Hogy a Szabadakarat hasznunkra es ne karunkra legyen


Szerinted?


Xy4

2019. szept. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!