Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan szabadult ki Jézus,...

Hogyan szabadult ki Jézus, verekedett, elfutott?

Figyelt kérdés
"De ha azokat viszem végbe, akkor ha nekem nem hisztek, higgyetek a tetteknek, hogy végre lássátok és értsétek: az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.” 39Erre ismét el akarták fogni, de kiszabadult kezük közül."

#Jézus #szabadulása
2019. szept. 25. 14:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" Jézus nem verekedett, nem ütött meg soha senkit. Minden úgy zajlott, ahogy méltósága megmaradjon, és ne legyen része az ilyen emberi erőszaknak."


Na és amikor a kufárokat kiverte a templomból?

2019. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nagyon jó a kérdésed!


39.Ismét meg akarák azért őt fogni; de kiméne az ő kezökből.

40.És újra elméne túl a Jordánon, arra a helyre, a hol János először keresztelt vala; és ott marada.


Luk.4;

28.És betelének mindnyájan haraggal a zsinagógában, mikor ezeket hallották.

29.És felkelvén, kiűzék őt a városon kívül és vivék őt annak a hegynek szélére, a melyen az ő városuk épült, hogy onnan letaszítsák.

30.Ő azonban közöttük átmenve, eltávozék.

31.És leméne Kapernaumba, Galilea városába; és tanítja vala azokat szombatnapokon.


Nos mind a két esetben ugyan az történt! Jézusnak élnie kellet egy kicsit az isteni hatalmával, hogy a tömeg ne tudja meglincselni, megölni. Jézus átment, keresztül ment a tömegen, nevezhetjük akár teleportálásnak is, és egy másik városba ment.


Gondolkodjunk el egy kicsit ezen! Ki tudna kiszabadulni egy felbőszült lincselésre kész tömeg karmai közül???

Emberek közül senki. Ide és ehhez isteni csoda szükséges! Jézusnak meg volt rá a hatalma!

2019. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!