Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, az adventisták,...

Jehova tanúi, az adventisták, és a hitgyülisek mi alapjan gondolják azt, hogy a Máté 24 jövendölése alapján a történelem végén élünk?

Figyelt kérdés

Az előző kérdésemben a Jelenések könyve helyes értelmezésről volt szó, lásd a vitát itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ebben az új kérdésemben a Máté 24. fejezet fundamentalista értelmezésével szállnék vitába - a modern szentírástudomány eszközeivel - ugyanis az adventistáknak és a tanúknak ez az egyik leggyakrabban idézett fejezete. Ezt idézik sokszor, amikor a közelgő végítéletet hirdetik. De ide számolom még a hitgyüliseket is, ugyanis úgy látszik, ők is közelre teszik Krisztus 2. eljövetelét.


Meggyőződésem szerint ebből a fejezetből nem lehet arra következtetni, hogy a történelem végén élünk, és ezt igyekszem majd bebizonyítani.


Nos tehát, várok az érveket.


A kérdéseim elsősorban az ateistáknak és a valódi keresztényeknek ajánlom, akiknek hasznukra lehet a fundamentalistákkal folytatott vitában.


2019. okt. 23. 12:23
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
7%

"Európában és az USA-ban kifejezetten jól élenk főleg a fejlett országokban, és békében élnek az emberek."


1Thess 5:3 Mert amikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájuk, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképpen meg nem menekednek.



Linkelhetsz lelkem mert rommá cáfollak!

2019. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
19%

"modern szentírástudomány eszközeivel"


Ézs 55:8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr!

Ézs 55:9 Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én utaim utaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!



A Szentirásbol foglak cáfolni végig!

2019. okt. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
51%

"A Szentirásbol foglak cáfolni végig!"


Ha szakitok időt rád, mert sok értelme nincs akkor mikor valaki nem az igazságot keresi hanem önigazult.

2019. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

A kommentjeid nem cáfolatok, hanem olyan esetlen próbálkozásnak, amilyet az ÉRTEM mozgalom csinált, amikor be akara illeszteni az ID-a tantervbe. Te is kapkodsz össze-vissza, halmozod az igéket, mintha ezzel a bűvészmutatvánnyal érnél valamit.


De lássuk, miket írtál:


Az (1Thess 5,3) nem cáfolat semmire, ugyanis Pál a saját korára várta a világ végét, még csak eszébe sem jutott, hogy egy ilyen ember, mint amilyen te vagy 1900 évvel később őt fogja idézgetni. Másrészt, ugyan megjósolhatod az (1Thess 5,3)-al azt, hogy a békés korszak majd véget ér. De ezzel csak ugyanazt csinálod, mint a 19. századi fundi úttörők, akik egész Amerikát világvége váró lázva hozta, aztán semmi sem lett belőle. Az izaiási idézetedtől pedig rosszul vagyok. Bár iskolapéldája az a tudomany iránti ellenségeskedésednek, hogy még a Bibliát is képes vagy felhasználni a tudomány ellen. Mindenesetre, ha az előtte lévő 6-7. verset elolvastas volna (talán) neked is feltűnt volna, hogy a szerző nem tudományellenes kijelentést tesz, (ahogyan te használod azt az igét hamisan) hanem Izraelt feddi meg.


De tényleg jó, hogy írtál, mert a veled való vitából az olvasók előtt világossá válhat, hogy mi a különbség a fundamentalista, tudományellenes (hamis) kereszténység, és a modern szentírástudomány mérlegén mozgó emberek gondolkodása között. Egy ideig valaszolgatok, amíg ez nyilvánvalóvá nem válik több oldalról is, aztán rád hagyom a többit.

2019. okt. 23. 17:01
 15/49 anonim ***** válasza:
0%

"valódi keresztényeknek"


Mi vagy te szívem? A valdi keresztények apostola?😂


Mielőtt nekiálsz ecseteld már légyszives hogy milyen a valodi keresztény?

Ha megtetted akkor a nem valodi keresztényt is rajzold le.

Tanits mester!

Szomjuhozom a bölcsességed után.

Ugye tudod hogy Isten dönti el hogy ki a valodi és ki a nem valódi keresztény?

Ugye nem azt gondolod hogy a három felekezet amit felsoroltál azok mind a pokolra jutnak a többi meg megy a paradicsomba? Igy ítélne az Istened? Te ennek a betyár Istennek vagy a követője?

2019. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
0%

"Az (1Thess 5,3) nem cáfolat semmire, ugyanis Pál a saját korára várta a világ végét"


2Tim 4:7 Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam:

2Tim 4:8 Végezetre eltétetett nekem az igazság koronája, melyet megád nekem az Úr ama napon, az igaz Bíró; nemcsak nekem pedig, hanem mindazoknak is, akik vágyva várják az ő megjelenését.


Hajjajjj😂

2019. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Nem. Én egyáltalán nem vagyok keresztény.


A 2Tim-el amúgy mit akartál érzékeltetni? Hogy jön az Pál eszkatologikus gondolataihoz?

2019. okt. 23. 17:16
 18/49 anonim ***** válasza:
0%

"De tényleg jó, hogy írtál, mert a veled való vitából az olvasók előtt világossá válhat, hogy mi a különbség a fundamentalista, tudományellenes (hamis) kereszténység, és a modern szentírástudomány mérlegén mozgó emberek gondolkodása között. Egy ideig valaszolgatok, amíg ez nyilvánvalóvá nem válik több oldalról is, aztán rád hagyom a többit."


Hol is vál világossá hogy tudomány ellenes vagyok?

Tudod lelkem én nem irom körbe emberi kigondolásokkal és megtévesztésekkel a mondanivalót. Minél egyszerübben😂

Hogy is volt annó aki ámitott, és megprobálta kimagyarázni Isten szavát?


"Csakugyan azt mondta Isten?"


Nos lelkem a Bibliát emberek irták az Isten harmadik személyétöl inditattva ezért ha megmásitod vagy félremagyarázod akkor káromolod a Harmadik Személyt amit nagyon jol kellene hogy tudjál mivel valodi keresztény vagy hogy azt a bünt nem bocsátja meg soha senki.

2019. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%

"A 2Tim-el amúgy mit akartál érzékeltetni? Hogy jön az Pál eszkatologikus gondolataihoz?"


"Ama napon" ez mindent elmond😉

2019. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
0%

"Nem. Én egyáltalán nem vagyok keresztény."


Ez a legjobb idáig arra nézve hogy valodi és nem valdi keresztényekröl beszélsz😂😂


A vicc kategoriába jobban álna ez a kérdés😂

2019. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!