Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A paráználkodó keresztényeket...

A paráználkodó keresztényeket az Úr mivel bünteti?

Figyelt kérdés
2019. okt. 25. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Eltörli a családukat, még a távoli rokonokat is.
2019. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
semmivel
2019. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

A szavában leiratta, hogy hogyan kell eljárni azok ellen, akik ilyet tesznek, hogy Isten népe, gyülekezete tizta maradjon.

De hogy nem Én találtam ki, a mérvadó Isten szava:

(Héberek 13:4) . . .Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.

(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.

(Galácia 5:21) . . .akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.

(Jelenések 21:7, 8) . . .. 8 De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”

Mielőtt még félre érti valaki, nem Tűzzel fogják kinozni az ilyen éltmódot folytatókat.

A második halál a feltámadás lehetősége nélküli életmegvonást jelenti. Az az, meghal és vége nincs tovább az életének.

2019. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég valószínűtlen, hogy Isten egy adott bűn alapján kategorizálja az embereket, s valami egységes csapást mér rájuk. A Szentírás azt mondja, hogy Isten a szívek és vesék vizsgálója, minden embert külön ítél meg.


"Én, az Úr, aki a szíveket vizsgálom, és próbának vetem alá a veséket, hogy megfizessek kinek-kinek életmódja és tetteinek gyümölcse szerint."


Ahogy az idézett ige mondja, majd Isten megítél minden egyes embert, bízzuk rá, hogy kit miként.

2019. okt. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A szavában leiratta, hogy hogyan kell eljárni azok ellen, akik ilyet tesznek, hogy Isten népe, gyülekezete tizta maradjon.

De hogy nem Én találtam ki, a mérvadó Isten szava:

(Héberek 13:4) . . .Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.

(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.

(Galácia 5:21) . . .akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.

(Jelenések 21:7, 8) . . .. 8 De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”

Mielőtt még félre érti valaki, nem Tűzzel fogják kinozni az ilyen éltmódot folytatókat.

A második halál a feltámadás lehetősége nélküli életmegvonást jelenti. Az az, meghal és vége nincs tovább az életének.


A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 24%-ban hasznos válaszokat ad."



Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos és érdekes volt! Ment a zöld kéz rá.

2019. okt. 25. 23:12
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mielőtt még félre érti valaki, nem Tűzzel fogják kinozni az ilyen éltmódot folytatókat.


A második halál a feltámadás lehetősége nélküli életmegvonást jelenti. Az az, meghal és vége nincs tovább az életének."


Hát csak nem bírtad ki, hogy a Biblia szavai közé ne csempéssz hazugságot? :(

2019. okt. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Megfigyeltem, még ha nem is a kérdéshez tartozik, akkor is betold valamit az őrtorony hamisságából.

2019. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megszabadulnak a kereszténységtől
2019. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!