Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Zsidók miért tartaják a...

A Zsidók miért tartaják a Keresztényeket Noachitának? A Saját Ősatyjuknak Ábrahámot tekintik? Talmudban olvastam.

Figyelt kérdés
talmud,zsidók,biblia

2018. máj. 31. 19:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rosszul lett foglamazva a kérdésem bocsi.Mindenki aki nem zsidó Noachita és saját magukat tekintik Ábrahám utódainak de van ennek valami alapja vagy csak sima egoizmus az egész?
2018. máj. 31. 19:27
 2/12 KZitus ***** válasza:
50%

Szia


Valóban Ábrahám leszármazottaiból hozta létre Isten a szidó népet, akiket később izraelotáknak, az országukat pedig Izraelnek neveztek. (Isten ezt a nevet adta Jákobnak. Később ezzel a névvel utaltak az egy adott időben élő leszármazottaira együttvéve. Jákob 12 fiának leszármazottait gyakran így nevezték: Izrael fiai, Izrael háza, Izrael népe (férfiai) vagy izraeliták.)


De a "Noachitának"-ra kifejezés engem is érdekel. Soha nem hallottam ezt a nevet.

2018. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én a Talmudban találtam rá utalást és azért jutott nekünk azaza a Nem-Zsidóknak Noach azaz Nóé mert vele szemben Ábrahám megszenteltetett.Én igy tudom gondolom van aki jobban a témában van.
2018. máj. 31. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók minden embert Noachitának tartanak, akik betartják Noé hét törvényét, ezek:


1. Ne imádj bálványokat

2. Ne káromold Istent

3. Bíróság döntsön a bűnökről

4. Ne ölj

5. Ne paráználkodj

6. Ne lopj

7. Ne egyél élő állat testéből kitépett húst

2018. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat.
2018. jún. 1. 14:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A zsido ember az, aki zsidonak szuletett, mert az edesanyja zsido, vagy betert.

Akkor is zsido marad, ha elveszik a hite, es nem gyakorolja a vallasat.

Ez azt jelenti, hogy 613 torvenyt kell betartania.

A nem zsido emberek a goy emberek, akiknek csak 7 noachita torvenyt kell betartani, a 613 helyett.

Az a goy, aki azt a hetet betartja, az noachita.

Felettem valaki szepen leirta a het noqchita torvenyt.

Valoszinuleg, mivel a keresztenyseg (nagyjabol) ezekhez a torvenyekhez maradektalanul tartja magat (bar a Szentharomsag fogalma alaposan bearnyekolja legalabb egy ponton ezt), de legalabnis torekszik betartani, igy a hithu keresztenyeket valoban nevezhetjuk noachitaknak, hiszen amit csinalnak, az gyakorlatilag stimmel a zsido vallás által goy-okra kivetett kovetelmenyeker tekintve. Akarhol is olvastad, sanszosan igy értették.

A zsidoknak tehat aki kereszteny, az egy szep dolog. Hisz Istenben, es betartja a 7 noachita torvenyt.

Gyakorlatilag ezzel tokeletesen teljesitik a Tora rajuk eso kovetelmenyeit.

Amugy, itt van egy szep vice versa osszetettseg. Mivel a keresztenyseg leginkabb csak elvetett a Tora torvenyeibol, a 613-bol, ezaltal kijelentheto, hogy a keresztenyseg szerint a zsidok csak tulteljesitenek. Tobb mindent tartanak be, mint a keresztenyek (pl Jezus kitert arra, hogy nem az a fontos, hogy mi megy be egy ember szajaba, hanem az, hogy mi jon ki rajta, ezzel a koserság fontossaga megszunt).


For the record: nem ismerem a keresztenyseget annyira, igy azzal kapcsolatban lehetnek pontatlansagok. Amit a zsido vallasrol irtam, annak stimmelnie kell, kiveve ha egy roshei yeshiva nezi meg, az biztos belekothetne. De laikusnak ez eleg kell hogy legyen

2018. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kb ezt irtad: csak omagukat tekintik Abraham leszarmazottainak. Van-e alapja vagy egoizmus?

Naszoval. Egoizmus semmikepp, a keresztenyseg is Abraham leszarmazottainak tartja oket.

Szoval nem egoizmus. Olvasd el az Oszovetseget, mielott ilyet irnal, hogy ez egoizmus lehet, ez csunya alaptalan itelet volt.

Foleg, mert a zsidok sem CSAK magukat tartjak Abraham leszarmazottainak. Ismail altal az arabok is azok (a nagyobb nemzet tole szarmazik, a kisebb, zsido nemzet pedig Jakobtol, annak 12 fiatol. Mindegyik fiu egy-egy zsido torzs atyja, Jakob uj neve pedig Izrael. Igy az "Izrael népe" kifejezes ketertelmu. Foldrajzi helyhez kotheto, de szemelyhez is, megjegyzes: Oszovetsegben le van irva. Olvasd el elobb, es utana kerdezz. A noachita kerdes jo volt, de egy picit elmarasztallak, mert a masodik az enyhen szolva provokalo es marhasag.

A Talmud elso magyar forditasa tavaly nyaron jelent meg. Kb 10 evnyi munka utan Magyarorszag legnagyobb rabbijai forditottak le, jo sokba is kerul megvenni, nyilvan nem normalis Talmudot olvastal (mert nem azt), masreszt a Talmudrol egy oldalt tudnek irni, de nagyjabol torvenyfelsorolas (mishna) es mellette vitamagyarazatok illetve rabbinikus gondolatok (gemara) osszessege.

Ne a Talmuddal kezd az ismerkedest a zsido kulturaval, ha erdekel, hanem olvasd el a Torat, ami nagyjabol az Ószövetség, illetve a teljes Tanachot, talan igy pontosabb, esetleg kerj meg egy rabbit, hogy segitsen ertelmezni, ha nem beteresi szandekkal, csak erdeklodokent mesz hozza, szerintem kotelessege lenne segiteni - inkabb jol ertelmezd, mint rosszul.

2018. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A goy megbéllyegzést kivéve ksözönöm a válaszokat. A Pogány talán diplomatikusabb lenne..
2018. jún. 1. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A pogany kifejezes a temaban nem allja meg a helyet, mivel keresztenyek szamara a zsidok is azok lehetnek.

Itt a pontos definicio a goy.

Nem ertem, miert kered ki magadnak, nem rendelkezik pejorativ jelentessel.

Olyan dolog kikerni ha goynak neveznek, mintha egy zsido kikerne h zsidonak nevezik

2018. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom a pogány szót a Zsidókon kívül használták a Görögök és a Rómaiak is.
2018. jún. 1. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!