Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Szerintetek hogyan...

Ateisták! Szerintetek hogyan keletkezett az Univerzum? Miből nyerte el jelenlegi formáját?

Figyelt kérdés

Figyelem:

- Nem akarok vitatkozni senkivel, csak érdekes kérdésekre várok választ

- Nem konstruktív hozzászólok kíméljenek

- és Jehova tanúi is kíméljenek

Köszi előre is!


Egy magyarázat, amit ismerek: erre a kérdésre sose fogunk biztos választ találni, ezért nem is érdemes feltenni.


Ezen kívül más, esetleg tudományosabb megközelítésből? Milyen teóriák léteznek, amikben nincsen egy isten vagy valamilyen felsőbb lény?



2019. okt. 27. 18:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%

Nos, én ateista vagyok, de nem istentagadó. Tehát inkább "gyenge ateistának" mondanám magam.


Az Ősrobbanás - amennyire megértetten - nem a Világegyetem keletkezését mondja el, hanem annak fejlődését. A Világegyetem eszerint kezdetben kisebb volt, mint egy proton, majd fokozatosan elkezdett tágulni, hűlni.


Fogalmam sincs tehát honnan lett. Noha lehet Istent feltételezni, amit azonban tudunk a kutatásokból, azzal nyilvánvaló, hogy Istennek semmi köze nem volt már a fejlődéséhez, sem a Naprendszer kialakulásához. Ez önmagában rombolja azt a gondviselő istenképet, amiben a fundamentalisták hisznek. Isten még a Világegyetem fejlődésébe sem szólt bele, tehát a "kapcsolatban vagyok Istennek" mantra egy vicc.


Az isten-hipotézis meg nem ad választ arra, hogy Isten honnan lett.

2019. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
77%
*Istennel
2019. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
18%
Ateisták és hívők abban egyetértenek, hogy valami mindig is létezett. Vagy az anyag vagy Isten. Mert a semmiből soha nem alakulhat ki magától valami. Sőt az ember el sem tudja képzelni az abszolút semmit. A másik univerzumból való kialakulás lehet hogy igaz, de az alap problémát nem oldja meg.
2019. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
3%

"Fogd meg a qrva életet és élvezd! Megfoghatatlan marhaságokkal foglalkozni annyi, mint önmagad meglopni, amikor úgysincs végtelen időd."

Akkor, ateistaként, miért foglalkozol napi több órát a Biblia Istenével?

2019. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
95%

"Akkor, ateistaként, miért foglalkozol napi több órát a Biblia Istenével?"


Miért ne foglalkozhatna? Hát nem ti mondjátok, hogy az ateistáknak az a baja, hogy nem ismerik a Bibliát?


Ellenben ti hívők nem olvassátok az ateisták műveit.

2019. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
15%

"Ateisták és hívők abban egyetértenek, hogy valami mindig is létezett. Vagy az anyag vagy Isten. Mert a semmiből soha nem alakulhat ki magától valami."

Anyag biztos, h nem, mert a tér-idő-anyag összefügg. És ami téridőben van, annak bizony van kezdete. Plusz az entrópia törvénye is kiüti. Nincs entrópia csökkenés intelligencia általi információ nélkül

2019. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
8%

"Miért ne foglalkozhatna?"

Olvastad, vagy értelmezted, amit idéztem tőle?

Na még egyszer, csak a gyengébbek kedvéért. Ezt írta:

"Fogd meg a qrva életet és élvezd! Megfoghatatlan marhaságokkal foglalkozni annyi, mint önmagad meglopni, amikor úgysincs végtelen időd."

Konkrétan tőle kérdeztem,d e ez szerintem nem volt ennyire bonyolult, megfoghatatlan, hogy ennyire félreértsd. Nem érted?


"Ellenben ti hívők nem olvassátok az ateisták műveit."

Dawkinst is olvastam, az csak elég ateista, nem


"Hát nem ti mondjátok, hogy az ateistáknak az a baja, hogy nem ismerik a Bibliát?"

Nem, mi azt mondjuk, h az a baj, h nem olvassák, de kritizálják

2019. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!


Ez a 32%-os egy ismert troll, érdemes lenne töröltetni a "válaszait", mivel értelmes dolgot nem remélhetsz tőle.


Ugyanígy a Svede#@ nevű emberke idehányt hülyeségeit is.


Még egy dolog: nem csak az ateistákat, hanem az értelmes hívőket is kérdezheted, hiszen ők is elfogadják a tudományos álláspontot.

2019. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Ha hazaérek ma délután válaszolok a dolgokra, és köszi mindenkinek akik normálisan válaszolnak
2019. okt. 28. 10:24
 20/38 anonim ***** válasza:
13%

Hasonló kérdést én is feltettem ateistáknak. Olyan "tudományos" válaszok érkeztek mint véletlenül, magától stb. Itt végig lehet olvasni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2019. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!