Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor keletkezett Dániel könyve?

Mikor keletkezett Dániel könyve?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 18:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Krisztus előtt 167-164
2017. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 követ62 ***** válasza:
Ke: 605-532 között.
2017. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem. :))
2017. ápr. 28. 23:45
 4/18 szp72 ***** válasza:
48%

Dániel könyve tartalmilag a babiloni fogság idején játszódik. A szerző azonban meglehetősen tájékozatlan a babiloni kort illetően, viszont a makkabeusi kort apró részletekig ismeri. Dániel szájába olyan jövendölések is adtak, amelyek mindenki számára érdektelenek és értelmetlenek kivéve a makkabeusi szabadságharcosokat.


Nagy valószínűséggel Dániel könyve egy álcázott buzdító irat a makkabeusi korból, mivel nem írhatta nyíltan, hogy a kegyetlen, zsidóüldöző görög szeleukida birodalom megbukik.


Tehát mint mondjuk Arany János Walesi bárdok című költeménye, amely látszólag az angol királyról szól, valójában a Habsburg önkény ellen íródott.

2017. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem én de ennek nem mondnellent az, hogy Kr. E. 125ből találtak belőle példányt? Maga az h 40név alatt kanonikussá vállt
2017. máj. 1. 12:54
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

Itt van néhány érv, amik Dániel könyvének hitelessége mellett szólnak:

[link]

2017. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves szp72!


Az,hogy Dániel könyve hitelességét,egyetlen -nyilvánvalóan keresztényellenes pogány filozófus, Porphüriosz -véleményére alapozzuk,ugyanolyan baromság,mint egy magyargyűlölő német elképzelésére a magyar nép eredetét(finugor elmélet)alapozni.

2017. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 szp72 ***** válasza:
48%
Én nem Porphüriosz véleményére alapozok, hanem a biblikusokéra. Persze ők is tévedhetnek, mindenesetre eléggé úgy tűnik, hogy kései keletkezésű, amit az is megerősít, hogy Dániel könyve a zsidó kánonba nem a Próféták közé került, hanem az Írások közé. A zsidó kánon ugyanis három részből áll: Törvény (Tóra), Próféták (Nebiím), és az Írások (Ketubím)
2017. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
szp72, ennek inkfb az az oka, hogy Dánielt nem Isten szólította fel, őt csak angyalok meg álmok segítették a prófétálásban
2017. máj. 2. 08:58
 10/18 követ62 ***** válasza:
39%
Dániel könyve mindenképpen a 4.sz előtt keletkezett, mert akkor fordították görögre a septuaginát és már abban benne volt. És gondom nem egy héttel előtte írták le. ;D
2017. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!