Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Szerintetek hogyan...

Ateisták! Szerintetek hogyan keletkezett az Univerzum? Miből nyerte el jelenlegi formáját?

Figyelt kérdés

Figyelem:

- Nem akarok vitatkozni senkivel, csak érdekes kérdésekre várok választ

- Nem konstruktív hozzászólok kíméljenek

- és Jehova tanúi is kíméljenek

Köszi előre is!


Egy magyarázat, amit ismerek: erre a kérdésre sose fogunk biztos választ találni, ezért nem is érdemes feltenni.


Ezen kívül más, esetleg tudományosabb megközelítésből? Milyen teóriák léteznek, amikben nincsen egy isten vagy valamilyen felsőbb lény?



2019. okt. 27. 18:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

32%-os!


Az eredeti kérdésre válaszoltam, amit felvetettél.


Mit olvastál Dawkins-tól? Melyik könyvét olvastad végig?

2019. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Anahystor ***** válasza:
98%

"Hasonló kérdést én is feltettem ateistáknak. "


Feltetted!


Csak a válaszok megértéséhez voltál kevés!

Ne légy rá büszke.

2019. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

"Csak a válaszok megértéséhez voltál kevés!

Ne légy rá büszke."


Ateistáktól olyan válaszokat kaptam hogy véletlenül meg magától. Ezek megértéséhez voltam szerinted kevés? :)

2019. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
95%

"Ateistáktól olyan válaszokat kaptam hogy véletlenül meg magától. Ezek megértéséhez voltam szerinted kevés? "

Hogy ezt sikerült leszűrnöd a válaszokból, csak Anahystor szavait igazolja.

2019. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Anahystor ***** válasza:
91%

45%-os!


1, Nem ezt kérdezted! A te kérdésed ez volt:

"Ateisták szerint a természet törvényei miért nem bizonyíték a teremtésre?"


2,

A kérdés kifejtésében egy totál értelmetlen valamit írtál le:

"Az univerzumot amiben élünk törvények határoznak meg. Olyan állandó törvények amik szabályozzák az anyag és az energia viselkedését, tehát mindenre és mindenkire vonatkoznak. Így nyugodtan nevezhetőek rendezési elveknek,..."

Nevezheted...

"amiből következik hogy nem a véletlen eredménye."

Amiből ez nem következik!


" Olyan "tudományos" válaszok érkeztek mint véletlenül, magától stb."

mondod most!

de ott

" Ateistáktól a leggyakoribb válasz a véletlen vagy magától ..."

kérdés kifejtésében írtad ezt, MIELŐTT egyáltalán egy darab válasz is érkezhetett volna!

Azaz ezt ELŐRE feltételezted, és nem a kérdésedre adott válaszokból szűrted le!


"... de ezek egyértelműen kizárhatóak hiszen egy rendezett, szabályok által vezérelt világ esetében szükséges hogy létezzen tervező aki létrehozta a törvényeket."

Azt, hogy "szükséges" igazolnod kellene, mielőtt kijelentheted! De ezt nem tetted meg.


Nos ennyit a kérdésedről és rá kapott válaszokról. (256 hozzászólás)

2019. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
3%

"Azaz ezt ELŐRE feltételezted, és nem a kérdésedre adott válaszokból szűrted le!"


Ne próbálj meg hazudozni. Ha végigolvasod kiderül hogy ez egy kétrészes kérdés volt és összességében a magától és véletlenül hangzott el ateistáktól mint válasz ami egy 6 éves gyerek értelmi szintje. Azt is levezettem miért gondolom hogy szabályok által vezérelt világ esetében szükséges hogy létezzen tervező aki létrehozta a törvényeket.

2019. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
21%

Ez a kérdésem első fele. Akit érdekel végigolvashatja.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2019. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
77%

# 16

Azt nem értem az információelméletben, hogy lehet objektíven értelmezni az információ hírértékét. Mert az információ hírértéke attól függ, hogy a fogadónál mennyire csökkenti a bizonytalanságot. Tehát szubjektív. Vagy másként fogalmazva a hír információtartalma annál nagyobb, minél kisebb az adott eseménynek vagy állapotnak a valószínűsége, amiről tájékoztat. Ha egy esemény bekövetkezésének valószínűsége teljesen ismeretlen, akkor honnan tudjuk mennyi információ szükséges a leírásához? Attól hogy nekünk valami hírétéknek számít, egy másik független megfigyelő számára dekódolás hiányában lehet teljes káosz.

2019. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
82%

"Azt is levezettem miért gondolom hogy szabályok által vezérelt világ esetében szükséges hogy létezzen tervező aki létrehozta a törvényeket."

Csak épp a gondolatmeneted egyetlen pontját sem támasztotta alá semmi, ahogyan azt arra mindnyájan, az ottani többszörös válaszolók rámutattunk...

Mondhatom én hogy a piros fityfene teremtette az univerzumot, és ezt le is vezethetem, miszerint a piros fityfene képes anyagot fingani, és a fingja atomokból áll, tehát mivel az univerzumunk is atomokból áll, most bizonyítottam hogy mindezt csak a piros fityfene fingotta ide. Csak ugye ahogy a te "levezetéseidnek", ennek sincs semmi értelme, hisz sem az általam leírt állításokat, sem a közéjük képzelt összefüggéseket nem bizonyítja az égvilágon semmi.

2019. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Oké, túl sok válasz érkezett szóval nem fogok egyenként válaszolni, de köszi szépen a konstruktív véleményeket, raktam zöld kezet rájuk :DD


Megválaszoltátok a kérdésem!

2019. okt. 28. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!