Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szent Lélek jelenlétében...

Szent Lélek jelenlétében elesnek az emberek. Ez valódi?

Figyelt kérdés

Egy videót berakok, miről is van szó:


https://www.youtube.com/watch?v=UDagfFZT-sY


Beépített emberek színészkenek? Áramgenerátor van a prédikátorra kapcsolva? Vagy úgy van, ahogy állítják, a Szent Lélek munkája ez?



2019. okt. 28. 08:47
1 2 3 4
 1/38 Alain Delon ***** válasza:
84%
A színészkedés? Valódi.
2019. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Vagy színészkedés, vagy valódi. Mondjuk egy ateistánál, aki nem hisz Istenben, biztosan nem mondhatja, hogy ez Istentől van.
2019. okt. 28. 09:15
 3/38 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes módon egy ateista sem esett össze még vallási dolgoktól. Vannak beépített emberek is, de olyat is el tudok képzelni, hogy a hatalmas nagy meghatottságban valaki tényleg elájul. De ehhez nem kell isten, se pap. Nagy érzelmi sokk esetén, vki halálhíre, vagy pl lottó ötös esetén simán el lehet vágódni. Ez az emberi agy, szervezet normális reakciója, de nem kell belemagyarázni istent, meg csodákat.
2019. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Láttad a videót? Itt nem lottón nyertek az emberek, akik elesnek.
2019. okt. 28. 09:29
 5/38 anonim ***** válasza:
0%

Ez talán nagyon profi hipnózis.

Bár volt már nekem, hogy attól voltam ennél is durvább állapotban, amit szentléleknek hívsz.

2019. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

A hipnózisról:


"

A hipnózis technikáiban közös, hogy az öntudatot kevés figyelmet igénylő feladatokkal foglalják le, és fokozatosan kikapcsolják. Így az öntudat elveszti vezető szerepét, a kritizálás képessége is korlátozódik, és a tudattalan közvetlenül megszólíthatóvá válik.


A hipnotizőr a szuggesztiókat többször is megismétli.


A hipnózis feloldása:


A felébredéshez szuggesztiókkal állítják helyre az eredeti tudatállapotot. Egyes szuggesztiókat ellenszuggesztiókkal oldanak fel. A felébredés rendszerint gyorsabb, mint az indukálás, de nem szabad elsietni vagy elhagyni. Ha az alany szervezetének nincs elég ideje az átálláshoz, akkor annak fejfájás lehet az eredménye, mert a szervezetnek vissza kell állítania a keringési rendszer szokásos értékeit. Ha a hipnotizőr nem szuggerált amnéziát, vagy nem volt mély a hipnózis, akkor az alany mindenre emlékezni fog.


Ha a hipnózist nem oldották fel rendesen, akkor újra kell hipnotizálni az alanyt, és rendesen feloldani.

"


A videóban nem látom a hipnózis fenti ismérveit, csak egy gyors mozdulat, és elesnek.

2019. okt. 28. 09:47
 7/38 anonim ***** válasza:
Egyébként a szent lélek miért akarná, hogy elessenek tőle?
2019. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Jó kérdés. A Bibliában többször szerepel, hogy az Úr előtt, az Úr jelenlétében a földre estek az emberek.


János evangélium 18, 1-6:


1

Mikor ezeket mondta vala Jézus, kiméne az ő tanítványaival együtt túl a Kedron patakán, ahol egy kert vala, amelybe bemenének ő és az ő tanítványai.

2

Ismeré pedig azt a helyet Júdás is, aki őt elárulja vala; mivelhogy gyakorta ott gyűlt egybe Jézus az ő tanítványaival.

3

Júdás azért magához vevén a katonai csapatot, és a papi fejedelmektől és farizeusoktól szolgákat, oda méne fáklyákkal, lámpásokkal és fegyverekkel.

4

Jézus azért tudván mindazt, ami reá következendő vala, előre méne, és monda azoknak: Kit kerestek?

5

Felelének néki: A názáreti Jézust. Monda nékik Jézus: Én vagyok. Ott állt pedig ő velök Júdás is, aki elárulta őt.

6

Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.



Jézus miért akarta, hogy a földre essenek?


Jelenések könyve 1:


12

Megfordulék azért, hogy lássam a szót, amely velem beszéle; megfordulván pedig, láték hét arany gyertyatartót;

13

És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve.

14

Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng;

15

És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érchez, mintha kemencében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása.

16

Vala pedig a jobb kezében hét csillag; és a szájából kétélű éles kard jő vala ki; és az ő orcája, mint a nap amikor fénylik az ő erejében.

17

Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt.

2019. okt. 28. 10:04
 9/38 A kérdező kommentje:

Egy másik videó még 1974-ből: Kathryn Kuhlmann imádkozik egy süket nő gyógyulásáért, és ima közben elesik a nő:


https://www.youtube.com/watch?v=_bRo9WlvP7Q


és meg is gyógyul a süketségből.

2019. okt. 28. 10:09
 10/38 anonim ***** válasza:
Hát esetleg bedrogozták őket?
2019. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!