Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Ferenc...

Mi a véleményetek Ferenc pápáról? Tényleg nem szereti sok katolikus ezt a pápát?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 14:59
1 2
 1/19 hírnök ***** válasza:
73%

hányszor teszed még fel ezt a kérdést?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2019. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1. Tényleg nem én tettem fel a kérdést....
2019. nov. 1. 15:20
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg, és okkal.
2019. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
A vezetőinket sem mindenki szereti, és mégis maradnak.
2019. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Mások nevében nem nyilatkoznék. Ő Szent Péter utóda és az Egyház látható feje. Ezt én teljesen elfogadom és épp ezért törekszem minél jobban megérteni azt a tanítást, amit közvetít. Tény, hogy nekem ez II. János Pál pápa és Benedek pápa esetében könnyebb volt, ők nem tettek olyan dolgokat és nem fogalmaztak úgy, ami számomra furcsa volt és katolikus hitemmel nehezen összeegyeztethető.
2019. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És miben rossz? Mi nem tetszik benne? Miért volt jobb pl Benedek pápa?
2019. nov. 1. 16:43
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy "rosszabb", inkább úgy mondom, hogy másabb.

Ferenc pápa nyilatkozataiban, írásaiban van arra példa, hogy úgy érzem, hogy a Katekizmus, a zsinatok vagy akár a Biblia mást mond, és ez összezavar, aztán több más atyának a magyarázatát olvasom Ferenc pápához, hogy megértsem, hogy nem akart ő ellent mondani ezeknek a dolgoknak. Benedek pápánál vagy János Pál pápánál ilyet soha nem éreztem. Nyilván az egyik ok erre az, hogy ők európaiak, Ferenc pápa pedig dél-amerikai és igen, nagyon nem mindegy az a tényező, amit a kultúra ad az ember személyiségéhez és gondolkodásához.

Meg néha úgy érzem, hogy a prioritások nem a megfelelő helyen vannak. De ezt is inkább óvatosan kezelném, mert ki tudja, hogy a Szentszék a háttérben mennyi fontos dolgot tesz (pl. diplomáciai szinten), ami sosem fog bekerülni semmilyen hírforrásba.

2019. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
Fecó a hippipápa.
2019. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
Feri a libsi pópa.
2019. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Bár evangélikus vagyok, de én bizony kedvelem.
2019. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!