Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus lányok! Ferenc pápa...

Katolikus lányok! Ferenc pápa akkor most jó vagy nem? (felsorolok 1-2 dolgot)

Figyelt kérdés

-a menekültügyben tisztesen viselkedik, ez tagadhatatlan, meg a szegényekkel is rendes


-de amikor a II. világháború kerül terítékre, mindig terel és semmit sem mond el arról, amiről muszáj lenne neki, azaz a Vatikán feltételezett sötét kooperációját a hitleri, Vichy rezsimmel.

Ha hamis lenne megtagadhatná a vádat igaz?

Akkor miért nem játszik nyílt lapokkal?


-pedofil ügyek, nagyon régóta megy az ígérgetés, hogy színt vallanak és tisztára mossák az Egyház nevét, viszont itt is terelés folyik, vagy eltussolás, mint például a Bencés rend esetében, ahol öngyilkos diákok is voltak.

Miért marad el a feljelentés?


Legtöbb lánybarátnőm így gondolja, lévén nem sok Katolikus lányt ismerek, de akiket igen azok 100%-osan ellene vannak.

Én alapvetően nem ítélkeznék, de ez kiváltja belőlem is.

Mit gondoltok?


2017. nov. 26. 11:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*fiatalok véleménye érdekel
2017. nov. 26. 11:55
 2/15 anonim válasza:
100%
Milyen bencés öngyilkosság eltussolása folyik?
2017. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Győr-megyei Pannonhalmi Apátságban történtekre gondolok specifikusan.
2017. nov. 26. 12:05
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem igazán értem, mért csak lanyokat kerdezel, de oké.


Menekültügy:

Hát szerintem a jó szándék vezérli, de kicsit naiv ezen a téren.


II vh:

nem hinném, hogy volt kooperáció a hitleri rezsimmel, összeesküvés elmélet lehet.


Pedofil ügyek:

Ferenc pápa pont nem terel, többször is úgy nyilatkozott, hogy nincs többé terelés.


Én nem vagyok Ferenc Pápa ellen, de nem is vagyok mellette, semlegesen állok hozzá. Amúgy is, a Pápa is csak ember, ugyanúgy tévedhet és hibázhat, mint bárki más.


18/L

2017. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A nők véleménye számomra azért is fontosabb, mert amikor a Katolikus egyház fórum téma lesz, legtöbbször férfiak adnak hangot, amiből már tudom milyen válaszok szoktak születni.


Köszönöm a véleményedet, Ferenc pápa valóban megígérte, hogy nincs többé terelgetés, de úgy néz ki, hogy az ő hatáskörébe tartozók nem ugyanezt gondolják a legtöbb esetben és szerintem Ferenc pápát nem elég keménykezű ez ügyben.

Más valami kijelenti s azon mód meg is cselekedni.

2017. nov. 26. 12:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmi sötét kooperáció a náci rezsimekkel, ez egészen biztos. Nem is tudom, hogy honnan szedted ezt. Sőt számtalan katolikus pap és szerzetes halt meg a nácik rémuralma alatt. Róluk valahogy divat megfeledkezni manapság.


Pedofil ügyekben sem látok terelést. De érthető módon, nem lehet mindenkit elítélni bizonyítékok nélkül, pusztán egy vallomás alapján. Ilyen a világi jogban sincs.

2017. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Menekültügyben naiv volt, de egy ideje már áll ki nyíltan a menekültek/migránsok mellett.


2. A Vatikán többször is cáfolta, hogy lenne ilyen, és tudósok is kutatták ezeket az időket, de nem a neked tetsző eredményre jutottak. Ha a pápa Hitler ellen beszélt volna, akkor még több katolikust vittek volna kivégezni. Úgyhogy a pápa hallgatott, de mentette a zsidókat.


3. A pedofília ellen még Isten is hiába küzdene. Nem lehet mindent felderíteni, már csak az áldozatok szégyenérzete miatt is. Pedig nem nekik kellene szégyellniük magukat.

2017. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A világ fekete vagy fehér? Léteznek más színek is. Bizonyos kérdésekben egyszerűen lehetetlen egyértelműen állást foglalni, ami az egyik szemszögből jó, az a másikból szörnyű, ami az egyiknek veszteség, a másiknak nyereség.

Megfelelő mennyiségű információ birtokában valamilyen szinten mindig meg lehet érteni, hogy a másik milyen szempontok alapján jelent ki valamit.

A probléma itt az információ hiánya. Nem tudjuk az adott kérdések mögötti hátteret, hogy milyen problémák meddig jutnak el, és az adott megoldási kísérletek hol akadnak meg. Az egyes rendek, sőt az adott országok egyházai is túl nagy önállósággal, és túl nagy saját hatalommal rendelkeznek ahhoz, hogy felülről mintegy varázsütésre az egészben rendet lehessen tenni.

A hazaiban pedig különösen nagy problémák vannak.

2017. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Katolikusként nem fogom megítélni az egyház látható fejét, mintha valami celeb vagy közéleti sztárocska lenne, hogy szimpi vagy nem az.

Ő az egyházfő, én meg kritizálás helyett előbb inkább megérteni próbálom a gondolatmenetét.

-a menekültügy elsősorban politikai kérdés. Én sokszor nem ilyen irányvonalat képviselnék a helyében, de ez az ő véleménye. A valóban rászorulókat erkölcsi kötelességünk megsegíteni, viszont a többieket nem kéne...

-a II. világháború kapcsán mégis mit kéne mondania? Már VI. Pál pápa megnyitotta a Vatikáni Levéltárban XII. Piusz pápa aktáit és fel van dolgozva a történet. Aki akarja, olvassa el: Pierre Blet: XII. Piusz és a második világháború (meg van magyarul is). A Vichy-bábkormány helyett amúgy inkább a Tiso-féle szlovák kormány vagy a horvátok a neccesebb történetek, de itt egyelőre még várjuk, hogy a két állam tegye kutathatóvá ezeket az irataikat.

-a pedofil dolgokban volt már ítélet, ahol tényleg felmerült a gyanú, persze a bulvár többet várna.

Miért marad el a feljelentés? - a sértett félnek kell megtennie a feljelentést, nem a pápának... Amúgy az egyházi bíróság vizsgálja, ha ilyen gyanú merül fel.


"A Győr-megyei Pannonhalmi Apátságban történtekre gondolok specifikusan."

Pannonhalma nullius apátság, nem tartozik a győri egyházmegyéhez. De most ez mindegy.


Én amúgy ezek helyett inkább más kérdésekről beszélnék Ferenc pápával kapcsolatban, mert ezek nem olyan szignifikánsak.

28/N

2017. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Elmondanám neked, hogy azért ültették XVI. Benedek helyére, hogy végrehajtsa a Kalergi tervet. Mivel nem európai születésű, így könnyebb lelkiismerettel pusztítja ki a fehér fajt és iszlamizálja a kontinenst. Szóval egy negatív figura, minden ami a hagyományos keresztény értékek, azokat lenullázza. Még sorolhatnánk, hogy támogatja a gendereseket stb.. Bayer Zsoltot tudnám idézni ezzel kapcsolatban, hogy egy liberális idióta a pápa.
2017. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!