Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus, ha valóban...

Jézus Krisztus, ha valóban Isten fia, miért nem szállt le a keresztről?

Figyelt kérdés
Később is megölhette volna a felhergelt tömeg...

2019. nov. 14. 19:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jézus bármikor megtehette volna, hogy leszáll a keresztről, de viszont akkor nem lett volna az emberiségnek megváltás!


Ahogy a sátán megkísértette Jézus Isteni mivoltát, Istnségét a pusztában 40 napig, ugyanazt művelte Vele a kereszten is. A sátán mindig is az Isteni mivoltánál fogva akarta Jézust megkísérteni.

Gyakorlatilag ezt jelenti "Jézus megkísértése"!


Jézus ugyan testben volt (testben megjelent Isten) mégsem akart Isteni hatalmával visszaélni. Lehetett volna már akkor király, de akkor oda lett volna az emberek üdvössége, örök élete és feltámadása!


Jn.10,17.Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

Jn.10,18.Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

2019. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A felhergelt tömeg bármikor megölhette volna, meglincselhette volna Jézust, ahogy erre két igevers is utal, de a megváltásnak nem így és nem akkor és nem olyan módon, időben és körümények között kellett végbemennie!


Luk.4;

28.És betelének mindnyájan haraggal a zsinagógában, mikor ezeket hallották.

29.És felkelvén, kiűzék őt a városon kívül és vivék őt annak a hegynek szélére, a melyen az ő városuk épült, hogy onnan letaszítsák.

30.Ő azonban közöttük átmenve, eltávozék.


Gyakorlatilag Jézus maga határozta meg a halálának helyét, idejét és módját! Ez több ízben is visszatükröződik az Evangéliumokból!


Jn.7,6.Monda azért nékik Jézus: Az én időm még nincs itt; a ti időtök pedig mindig készen van.

Jn.7,8.Ti menjetek fel erre az ünnepre: én még nem megyek fel erre az ünnepre; mert az én időm még nem tölt be.

2019. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!