Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tagadják a tanúk, hogy...

Miért tagadják a tanúk, hogy nincs következménye annak, ha valaki nem teljesít megfelelő óraszámot utcai prédikációban eh, hónapban?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Mert a hazugság szelleme van bennük.
2019. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Úgy akartam írni, hogy: egy hónapban.


Tehát már többedszerre tagadják és nem értem miért.

2019. nov. 15. 16:44
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg gondolják, hogy elég az ilyesmivel akkor találkozni, amikor már bepaliztak valakit a szervezetbe.
2019. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Mert igy van

Én magam annyit adok le, amennyit tudok, és senki ember fia nem határozott az felől, hogy X órát kötelezően mennem kell. Ilyen nincs, és nem is szabhat senki ilyet meg senkinek.

Egy néhány héttel ezelőtt volt egy hasonló kérdés, amkor el mondtam, hogy akik szeretnének a körülményeik miatt többet szolgálni, azoknak valóban van egy meghatározott óraszám, de senkit nem köteleznek, hogy ezt végezni kell.

Isten a szavában soha nem tett ilyen kritérumokat. igy senki nem hozhat ilyen döntést, egy ember életében. Biztos vagyok benne, hogy ott valami más egyébb történt, vagy más egyébb is.

Van amikor egy hónapban alig tudok még 10 órát is leadni, és még is szeretettel vannak velem, és soha nem hivtak se kisterembe, hogy kirakják a szűrömet. A nehézségeim idején is kaptam támogatást, érzelmileg, anyagilag, fizikailag, sokad magammal együtt. Miközben Én is igyekszem másokat segiteni azzal, amim van.

S erre se kötelezett senki, magamtól Önként teszem, nem tartozik senkire, és nem is kell beszámolnom Róla.

2019. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4 hogyne. ismerek egy tanut, aki szinte semmi oraszamot nem teljesit. ki is beszelik a hata mogott, tul vilaginak tartjak, beszologatnak neki. ugyhogy "csak" ilyen kovetkezmenyei vannak
2019. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4. Most akkor van, hogy alig tudsz 4 órát leadni, vagy senkinek nem kell beszámolnod róla? :)
2019. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ah, tehát mégis van kötelező óraszám :)


Tehát sose "biztattak" még azzal, hogy megértik a nehézségeidet, na de hát mégis jön armageddon és jó lenne, ha összekapnád magad, különben a jehova szó mérges lesz rád és a büdös életben nem fog megemlékezni rólad? :)))

2019. nov. 15. 21:10
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

"de hát mégis jön armageddon és jó lenne, ha összekapnád magad,"

Tudod kedves Barátom, Isten nem a mennyiséget nézi, hanem a minőséget. Hiába prédikál valaki 1 millió órát, ha más területeken silány ménőségű életet él.


A buzditást Jézus szavaival élve , mindenki kapja, hogy tartson ki, mert:(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az megmenekül.

S ha már itt tartunk:

(Galácia 6:3, 4) . . .. 4 De mindenki a saját tetteit vizsgálja meg, és akkor a saját tettei miatt fog örülni, és nem amiatt, hogy másokhoz viszonyítja magát.

Isten szavában sehol senkit nem kényszeritettek felettébb adakozni, mint amit megtehetett.

S ez ebben az esetben is megállja a helyét.

Jézus azt mondta, hogy a szegény özvegyasszony többet adott, mint a többiek.

Ennek fényében a vének nem is tehetnek, és tesznek ilyet.

Jézus azt tanitotta, és arra buzditott, hogy mindenki a saját körülményei alapján tegye meg a Tőle telhetőt.

A vének is ugyan ezt teszik.

Ha igy volna, akkor már Én is kiközösitett lehetnék, sok társammal együtt.

(Máté 13:8) 8 Megint más magok a jó földbe estek, és termést kezdtek hozni, ez százszorost, az hatvanszorost, amaz harmincszorost.

Ennek a fényében a vének nem mondhatnak olyat, hogy mindenkinek kötelező egyforma szolgálatot tenni, és nem is teszik.

2019. nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a barátod, mert nem barátkozom hazug emberekkel. Tehát mégis kötelező az óraszám. Függően attól, hogy ki milyen egészségügyi állapotban van. Kevesebbet várnak el attól, aki utolsó hónapos terhes, vagy rákos, mint egy egészségestől. Tök mindegy mi a baja, elvárják. Megsúgom, hogy ez egy normális embernek undorító.


És ha valaki nem csinálja, akkor tétlen lesz és utána ki lesz rúgva. Mondjuk erre sosem válaszoltál, mivel nem vagy egyenes ember. A gerincedet az őrtorony már rég kivette.

2019. nov. 16. 07:02
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

És ha valaki nem csinálja, akkor tétlen lesz és utána ki lesz rúgva. Mondjuk erre sosem válaszoltál, mivel nem vagy egyenes ember.


A tétlen ember nincs kirugva, ellenben nem beszélgethetnénk vele. Már pedig sajnos van néhány ilyen személy. Még sincsenek kiközösitve.

A Kiközösités a Biblia alapján, Durva erkölcstelen tettekér jár. Sehol nincs leirva, ezért nem is alkalmazható, hogy a tétlenség az kiközösitési alap.


Bár ezt is egy másik kérdésben megirtam, de sajnos sokan figyelmetlenül, vagy szándékosan ferditenek a későbbiekben.

Mivel nem vagyok senkinek az ellensége, és nem is szándékozom az lenni, ezért Bátrkodtalak "barátként" megszólitani.

Ha ezzel megsértettelek, akkor a bocsánatodat kérem.

Én mindenkit Jézus szavai alapján a felebarátomnak tekintek, és az ellenségért is imádkozom.

2019. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!