Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tagadják a tanúk, hogy...

Miért tagadják a tanúk, hogy nincs következménye annak, ha valaki nem teljesít megfelelő óraszámot utcai prédikációban eh, hónapban?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 16:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Segítsen már valaki nekem végre megérteni, miért kell megvetően, irónikusan, gúnyolódva, bántóan szólni valakihez a (tév)hite miatt? Komolyan mondon, a JT válaszolóban, bármilyen tévúton jár is, több tisztelet van mások felé, mint azokban, akik magukat igaz úton járóknak gondolják! És most nem arról beszélek, hogy mi az igazság, és ki mennyire van "ködben", és védi a ködöt, amit világosságnak hisz, hanem egymás TISZTELETÉRŐL, hogy a szeretetről ne is beszéljünk... Jézus nem ironizálna soha egy elveszett emberen, hanem sírna! A szeretetnek fáj az elveszettség, a tévelygés! Az itteni hozzászólásokból nem érzek még csak tiszteletetben tartást sem, nemhogy fájdalmat, szeretetet... Kérlek, gondoljátok át egy kicsit. Jézus ilyen szívvel lenne egy JT-hoz?
2019. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
#11 lehet tisztelettudónak tűnnek, de ez csak álca. felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkitől, aki nem tanú. mert ők ismerik az igazságot. mert ők fogják megörökölni a földet. mi, akik vagy nem hiszünk vagy nem vagyunk tanúk, mind megdöglünk az armageddonban. és nem sajnálnak senkit egy percig se, se nőt se gyereket.
2019. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12

Igazából még a látszat sincs meg többjük esetében, kiváló példa Edgár rá, vagy akár Living is gyakran. Egyedül KZitus tűnik normálisabbnak közülük ezen a fórumon.

2019. nov. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

#12 #13

Lehet, de egy kereszténynek Jézus a mérce, és Őt ebből a szempontból nem érdekli, hogy a másik ember mit miért tesz vagy nem tesz, Őt az érdekli, ÉN (és TE) miért nem azt tesszük, és úgy, ahogyan Ő tenné.

1Jn2:6

Aki azt állítja, hogy őbenne él, annak úgy kell cselekednie, ahogy ő cselekedett. (Békés-Dalos)

Aki azt mondja, hogy Őbenne marad, az tartozik úgy járni, ahogy Ő is járt. (Csia)

2019. nov. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

" Segítsen már valaki nekem végre megérteni, miért kell megvetően, irónikusan, gúnyolódva, bántóan szólni valakihez a (tév)hite miatt? Komolyan mondon, a JT válaszolóban, bármilyen tévúton jár is, több tisztelet van mások felé, mint azokban, akik magukat igaz úton járóknak gondolják! "


Töménytelen mennyiségű képernyőfotót tudnék küldeni tanúk megnyilvánulásairól. Az meg egy másik dolog,hogy valaki bár szépen megfogalmazva,de magasról lenéz mindenkit és ítélkezik szemrebbenés nélkül. Hiába a fenenagy tiszteletteljes beszéd,ha egyszer ugyanez a tanú hónapokkal ezelőtt olyat írt,hogy akik itt nem értenek vele egyet,az anno azok között lett volna,akik megölték Jézust. Pont tojok rá,hogy milyen szépen fogalmaz,ilyen aljas húzás után tőlem ne várjon jófejséget.

2019. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" miért nem azt tesszük, és úgy, ahogyan Ő tenné"


mert én én vagyok, nem Jézus. its that simple :) állítólag isten adott nekünk szabad akaratot, nem kéne meglepődnie, hogy sokan élnek vele

2019. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Amúgy pedig a hangsúlyt vagy egy hátsó szándékot mindig az olvasó lát bele egy-egy mondatba, nem pedig az írója. Nagyon sokszor megtörtént már, hogy leírtam egy tényt, és mégis azt írták a tanúk, hogy rosszindulatú vagyok. Pedig nagyon sokszor a vének könyvéből másoltam. :)

Az, hogy az én kezemből írva rosszindulatú, míg a vének szájából ugyanaz nekik tanítás, az egyáltalán nem az én bűnöm.

2019. nov. 20. 07:39
 18/18 anonim ***** válasza:

"azt írták a tanúk, hogy rosszindulatú vagyok. Pedig nagyon sokszor a vének könyvéből másoltam. :)"

ez is csak azt bizonyítja hogy nem tudnak gondolkodni, azt fogadják el, ami a nekik megfelelő emberektől jön. képtelenek a kritikus gondolkodásra, az az első, amit kiölnek belőlük, amint bekerülnek a szektába.

2019. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!