Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha a rossz oldalhoz imátkozok?

Figyelt kérdés
Bár nem járok templomba, de Istenben hiszek. Mindig is éreztem, hogy velem van, segít. Viszont most egy számomra nagyon fontos,de nem nagy dologban kértem a segítségét, és nem adta meg. Most gyerekesen szólva csalódtam benne, vagy haragszom rá, vagy meg vagyok rá sértődve, nem is tudom a helyes kifejezés mi lenne. Ha a rossz oldaltól kérem ugyanazt, teljesíti biztos? Viszont ennek mi lehet a hosszú távú következménye? Nem is gondoltam Isten irányába is lehet ilyet érezni mint az emberek iránt...mikor valakiben csalódsz, és nem vágysz a társaságára, nem akarsz tőle semmit...

2017. nov. 15. 09:51
1 2 3
 1/26 Mansour ***** válasza:
96%
Isten nem kívánság-teljesítő automata, de nem is az üzleti partnered, hogy csalódj benne, ha nem az csinálja, amiben "megállapodtatok". De a Sátán sem az. Úgyhogy ezt mindenképp bukod... Változtass a hozzáállásodon!
2017. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Isten nem egy kívánság-teljesítő automata, aki azért van, hogy teljesítse, amit mi kérünk Tőle. Isten abban fog KIZÁRÓLAG segíteni neked, amiről Ő, aki alkotott téged, aki aki jobban ismer téged, mint te magadat, és aki valóban tudja, hogy mi lenne neked VALÓBAN JÓ (ami azért elég sokszor nem az, amit te magad jónak gondolsz / szeretnél / kívánsz), szóval amiről Ő is azt gondolja, hogy jó lenne neked, a lelkednek, szellemednek, üdvösségednek. Egy szerető földi szülő is így tenne a gyerekével. Nem engedne és nem adna meg neki mindent, ami a gyereknek eszébe jut, csak azt, amiről tudja, hogy nem fog ártani a gyereknek, bármennyire is tomboljon a gyerek és győzködje a saját kis értelmével és érveivel a szülőt. A szülő a felnőtt, a szülő a tapasztalt, és ha a gyerek bízik a szülőben, akkor el tudja fogadni, ha valamire a szülő azt mondja, hogy NEM. Mert tudja, hogy szeretetből mondja. És bár egy földi szülő hibázhat és tévedhet és a jelleme következetlen lehet, Isten szeretete tökéletes. Ha "csalódunk" Benne, akkor az valójában csak azt mutatja, hogy jobbnak gondoljuk magunkat Istennél, és nem vagyunk készek bízni Benne, hanem ahelyett, hogy magunkat kérdőjeleznénk meg, a saját motivációnkat, a saját elképzelésünket, inkább Őt, a tökéletest vádoljuk gonoszsággal.
2017. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igazad van. Nem is tartom annak. Sokkal nagyobb dolgokat kértem már tőle, amiket nem kaptammeg, és mégsem éreztem ilyet. Elfogadtam az akaratát, a döntését. Csak most...

Életre szóló betegségem van, ami miatt nem tudok teljes értékű életet élni, kértem sokáig segítsen visszakapnom az egésségemet. Nem. Mégsem éreztem ilyet. Tehát nem tartom üzleti partnernek, vagybármi hasonlónak. Tisztelem, szeretem, csak most...

2017. nov. 15. 10:15
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Kicsit nagyképű vagy, nem? Valahogy így nézel ki a hozzáállásod:

Hé te ott! Itt vagyok, imádkozom, látod? Tudom, hogy vagy! Ezt és ezt kérem! Add meg! Igaz, hogy semmit sem teszek azért, hogy valóban megismerjelek és nem is érdekel, hogy te mit akarsz tőlem, de legyen elég, hogy én mindenfélét kérek, mi több, követelek, mert hát olyan jó fej vagyok, hogy hiszem, hogy vagy, bár nem hiszek benned, úgyhogy örülj, hogy adhatsz nekem!!!

2017. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Sok embernek van életre szóló betegsége, és mégis teljes értékben tud neki szolgálni. Úgyhogy ezt most buktad.
2017. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Néha a szülő is hagyja a gyereket, hogy a saját hibájából tanuljon...mert ugye azt szokták mondani, hogy a saját hibánkból tanulunk legjobban.

Ráadásul nem kértem nagy dolgot, nem kértem bűnös dolgot.

2017. nov. 15. 10:19
 7/26 A kérdező kommentje:
57%-os, pont azt írtam, annak ellenére sem tagadom a létét. Szeretem és tisztelem.
2017. nov. 15. 10:23
 8/26 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg, ha gondolod, megírhatod, hogy mit kértél, hogy mi is tudjunk hozzászólni.

Igen, a szülő engedi néha, hogy a gyerek a hibájából tanuljon, és Isten is tiszteletben tartja a saját szabad akaratunkat, és engedi, hogy saját fejünk után menjünk. Semmit nem fog rád erőltetni. Azt sem, hogy bízz benne. De aktívan csak abban fog segíteni, amiben jónak látja.

2017. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
(Vagy ha nem akarod kitárni a világ elé, akkor írhatod privátban is...)
2017. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

"Életre szóló betegségem van, ami miatt nem tudok teljes értékű életet élni, kértem sokáig segítsen visszakapnom az egésségemet. Nem. Mégsem éreztem ilyet. Tehát nem tartom üzleti partnernek, vagybármi hasonlónak. Tisztelem, szeretem, csak most..."

Véleményem, hogy ha meggyógyított volna Isten, akkor ez érdekszeretet lenne. Istent teljes szívünkből, feltétel nélkül szeressük. Tapasztalatom szerint ez megvalósítható. Olvasd el Jób könyvét erősítésként

2017. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!