Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha az összes...

Mi van akkor, ha az összes vallás istene kitalált, és az igazinak nincs köze egyikhez sem?

Figyelt kérdés
A vallások istenei emberi elképzelések, amellyel az igazit próbálták közelebb hozni magukhoz?
2019. nov. 29. 22:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
72%
Ez van. Igen.
2019. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
64%
Mi van akkor? Semmi. Minden vallás ugyan úgy megmaradna és nem változna semmi. Ha tényleg létezik egy ilyen isten akkor tudatnia kellene a világgal a létét ahhoz, hogy az emberek higgyenek benne.
2019. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
71%
Hogyhogy mi van akkor? 2019. november 29-edike.
2019. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
13%

Isten nem hozott létre vallásokat. A Neki végzett imádat, engedelmességből fakad és Amit kér tőlünk ezeken a területeken, azt kell tennünk.

Sajnos kialakultak bizonyos "vallások", de ezen nincs mit csodálkoni, mert ezt is tudatta az emberekkel, hogy sajnos lesznek akik a hitehagyásba merülnek, és kiegészitve, vagy épen elhanyagolva, az Istentől elvárt imádatot.


Mi van ilyenkor? Jézus elmondta, hogy nem fogadja el, még akkor sem, ha azt az Ő nevében teszik. Mert azok emberek által létrehozott hagyományokon alapulnak.

2019. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

#4


Nem igazán értetted meg a kérdésem. Én arról beszélek, hogy mi van akkor, ha az összes vallás - benne a bibliai Istennel, Jézussal együtt - kitalált, és az igazi Istennek ezekhez nincs köze.

2019. nov. 29. 23:37
 6/62 anonim ***** válasza:
0%
#5 Mi van ha te nem érted, hogy nincs ilyen meg olyan Isten, csak egy, akit minden vallás próbál megközelíteni emberi képességeikhez mérten különböző módokon? Egyik sem mondja, hogy az "én Istenem ilyen" mind Istenről beszél, ugyan arról az Istenről. Akiből lettünk, akihez tartunk, akit felismerünk egymásban.
2019. nov. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
73%

Addig értem a kérdésed kedves kérdező, hogy az összes vallás istenei nem léteznek, de akkor meg nem értem, hogy miért ragaszkodsz Istenhez a továbbiakban?

Hiszen korábban magad állítottad. hogy a vallások istenei emberi kitalációk, illetve elképzelések pontosabban, ami ugyanaz más szóval, de akkor nyugodtan kimondhatod, hogy nincs Isten, semmilyen és nem kell tovább ragozni.

Ennyi, nem több.

Vagy te is kiszeretnél találni egy Istent?

Minek? Inkább válassz egyet a készletből, ha már annyira kell neked.

2019. nov. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

es milyen akkor Ez? Tavolsagtarto?

de ellentet van kerdesed es kifejtesed kozt

2019. nov. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
26%

# 7

"de akkor nyugodtan kimondhatod, hogy nincs Isten"


Nem, nem mondhatod ki, ugyanis ha kimondod, akkor ugyanabba a hibába esel, mint aki azt mondja, hogy van Isten: bizonyítanod kell az állításodat. Márpedig Istennek sem a létét, sem a nem-létét nem lehet bizonyítani.


Üdv, egy ateista

2019. nov. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
84%

# 6 mirőlszól

"minden vallás próbál megközelíteni emberi képességeikhez mérten különböző módokon? Egyik sem mondja, hogy az "én Istenem ilyen" "


De igen, vallások pontosan ezt csinálják, meg akarják mondani, hogy Isten milyen és mindenféle nekik tetsző tulajdonsággal ruházzák fel. Mindenható, jóságos, mindentudó, megbocsátó, csak jót teremt, stb.

Teszik ezt úgy, hogy még a létezését sem tudják bizonyítani, akkor meg honnan tudnák, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik? Ez olyan, mintha én elkezdenék értekezni a jetiről, hogy az barátságos, jószándékú, szereti a banánt. Honnan tudhatnám ezeket, ha még a jeti létezését sem tudom bizonyítani?

2019. nov. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!