Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szólják meg a Hit...

Miért szólják meg a Hit Gyülisek azt aki beteg? Mégis mi alapján kapcsolják össze a betegségre való hajlamot a hittel?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom ezt, még itt is. Hîvő vagyok, de számomra mégis döbbenetes ez az îtélkezés - ha ez tenyleg igaz róluk.

2019. nov. 28. 14:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Sokáig a zsidók és a keresztények is úgy hitték, hogy a betegség Isten csapása, például a pestisjárvány, de ma már kevesen hiszik ezt.
2019. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
26%
Mit vársz, keresztények. Amúgy te jógázol?
2019. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

#1


Igen, régen îgy vélekedtek, de azóta ismerjük az emberi immunrendszert is, főleg, hogy az egyénenként különböző erősségű. Igy ugy gondolom abszurdum a betegségre hajlamosabb emberek életében mindig csak a bűnt kutatni, vagy az ördögöt. Gondolom te sem hiszed el, ha én hîvőként nem tudom elhinni, hogy minden mögött folyton ártó "elemeket" kellene kizárólagosan keresnünk.

2019. nov. 28. 15:32
 4/35 anonim ***** válasza:
77%

"Mit vársz, keresztények. Amúgy te jógázol?"


Csak a tisztánlátás végett,nem csak a keresztények vélekednek így a beteg emberekről,sőt,szerencsére azért jó részükre ma már nem jellemző. Szcientológia megvan? Na ők pl nem keresztények,de próbálj meg csak tüsszenteni egyet közöttük.

2019. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

RachelWarner


Nekem sajnos Hit Gyülis ismerősöm fejtette ki, hogy îgy vélekednek amit leîrtam. Ő mondta többes szamban. Ezert erdekelt, hogy más is hallotta e ezen álláspontjukat.

2019. nov. 28. 17:11
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
Sőt olyat is hallottam, hogyha nem hablatyolsz (értsd: szólsz nyelveken), akkor téged biztos nem töltött el a Szentlélek, sőt lehet nem is vagy igaz hívő.
2019. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%
Ez igaz utolsó. Volt egy asszem 18 éves srác,aki ráírt a férjemre azzal az indokkal,hogy ő bajban van,mert nem adatott meg neki a habla...izé,nyelveken szólás. Segítséget kért,hogy ilyenkor mi van. Férjem gondolta megnyugtatja,leírta neki,hogy ő se szól nyelveken,nem minden kereszténynek kell. Azt a kiakadással vegyített csalódottságot láttad volna a sráctól. "Jaa,hát te nem kaptad meg a nyelveken szólás ajándékát? Hát bocs,de én kereszténytől vártam segítséget,de azért köszi". Na mondom,erre is aztán megérte az időt pazarolni...
2019. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
27%
Sokan támadják a katolikus egyházat, de messze a legértelmesebbek ezek között a beteges szekták között.
2019. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Lucifer-666


Miert beteges szerinted pl a Hit Gyülekezete?

Tenyleg erdekel a velemenyed.

2019. nov. 28. 20:18
 10/35 anonim ***** válasza:
65%

Nem konkértan csak rájuk gondoltam, hanem ezekre a turbó buzgó keresztyénekre, akiknek kiválasztott öntudatok van, pedig rosszabbak egy pogánynál. Most pl. a heteik válaszban is olvasható történet ihletett.

De valjuk be, hogy nem normális fetrengeni a földön és halandzsázni.

2019. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!