Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A templomokat nem lehetne...

A templomokat nem lehetne szabályozni, hogy ne harangozzanak annyit?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy néha miért jön rá a templomra az öt perc, és akár 5-6 percig is folyamatosan kongatja a harangot.

Volt hogy számoltam, és egy perc alatt 35X kongatott, és ezt csinálta 6 percig. Minek?

Miért volt jó 175X kongatnia?


A templomi kongatás már eleve egy olyan dolog amit a "szokáson" kívül semmi az égvilágon nem indokol.


Mindenkinek van telefonja, karórája, számítógép jobb alsó sarkában óra, vagy faliórája.

Senkinek nincs igénye arra hogy negyed óránként kongasson egyet...


de amikor délután négykor, meg este 6-kor csak úgy 5-6 percig kong a templom, akkor a falat lekaparom néha.

Borzalmasan idegesítenek az ilyen ismétlődő zajok.

Pedig nem is a templom mellett lakok, hanem jó 2 utcahossznyira.


Szerintem amúgy kifejezetten élhetetlenné is tesznek egy-egy lakást az ilyen templomok.

Én semmi pénzért nem költöznék be mégegyszer olyan lakásba, aminek az ablakja templomra néz. Nincs kedvem még este 8-kor is meg 9-kor végighallgatni azt hogy 9+4 kongatást végigcsinálja az óraszerkezet.


Szerintem ehhez egyszerűen nincsen joga.

Ha én gázdudával 5 percig folyamatosan hangoskodnék, és zavarnék embereket, akkor jogosan jelentenének fel csendháborításért.


Vagy ha Jézus Krisztus dicsőségének nevében zavarom a lakosságot, az úgy oké?



2019. dec. 1. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha zavar, költözz!

(Gondolom, a templom már pár száz évvel ezelőtt ott volt.)

2019. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet. A vallás sajnos magasabb szinten van, mint az ateizmus, így a mi igényeinket nem veszik figyelembe.
2019. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Aha... Szóval ha a jön új szomszéd egyszer, annak nyomathatom a gázdudát? Hisz ő jött ide!

Én már itt voltam!


Ez a tipikus ekével internetet szántó stílus, hogy "Há' minök mönté' oda, he???!!"

2019. dec. 1. 16:47
 4/10 A kérdező kommentje:

2#


Én nem az ateizmus nevében akarok csöndet, hanem az emberi komfortérzet igényei miatt.


Pl egy 8 sávos autópályát is ugyanilyen zaj és légszennyezés miatt nem engedne egyetlen öntudatos képviselő, vagy civil közösség sem megépíteni a településén belül.

A templom annyiban "jobb" hogy legalább a levegőt nem szennyezi. Csak épp zajszennyez.

Mintha a modern ember nem állandóan zajban kényszerülne amúgy is élni.

Riasztók, mentők, tűzoltók, rendőrautók, kapucsengők, forgalmi zaj, esetleg aki kocsma mellett lakik az még a hangoskodókat is élvezheti...

Minek még felesleges zajforrás a világba?


Nem a kereszténységüket akarom elvenni, hanem a magam jogait védeni.

2019. dec. 1. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező olyan vagy mint valami nyugger aki azon hőzöng, hogy a szomszéd büdös kölkei nem halkítják le a zenét.
2019. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennyibe hogy ha téged zavar a szomszéd, akkor a világ összes felháborodásának jogával fortyogsz bagadban?
2019. dec. 1. 17:14
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: nem lehet.

Volt egy eset, amit jogilag is megnéztek. Röviden összefoglalva: helyi (önkormányzati) rendeletek szabályozzák ezt, amire esetleg lehet hivatkozni. Illetve kormányhatározat szabályozza a zajszintet, amire még lehet hivatkozni, de ezt egy harang általában nem lépi túl.

Részlet a cikkből:

"Az ombudsman állásfoglalása hangsúlyozza: az állami és helyi önkormányzati jogszabályok alapján nem lehetséges a kérdéskör megítélése, a harangozást az érvényben lévő jogszabályok alapján korlátozni nem lehet. Az állampolgári jogok biztosa ezeken felül a helyi megegyezés fontosságát hangsúlyozta."

[link]

Tehát próbálj meg helyi szinten megegyezni, esetleg, ha nagyon ráérsz és pénzed is van, akkor indíts jogi lépéseket, kérj szakvéleményt zajszintmérésre.

2019. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Úgy írod, mintha szinte folyamatosan harangozna a templom, pedig ez nyilván közel sincs így. Mise előtt szoktak sűrűbben harangozni és amikor halott van, meg persze délben. Szerintem ez azért kibírható, az ateisták többsége se hőzöng ellene.


"Szerintem ehhez egyszerűen nincsen joga."

Szerencsére van joga, még nem tartunk ott, hogy a jog többek között ezt is korlátozza. Majd lehet eljön egyszer az az idő is, de remélem nem egyhamar.

2019. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szp72 ***** válasza:
100%

A demokráciában ugye minden megállapodás kérdése, a többségi akarat figyelembe vétele. Ha a többség akarja a harangozást vagy legalábbis nem zavarja, akkor sajnos el kell tűrnöd, ahogy én is eltűröm a gépkocsik zaját, holott nekem nincs autóm.


Egyébként egyetértek azzal, hogy a mai világban semmi szükség a harangozásra. Szerintem nem nagyon figyel már rá senki, én biztos nem, hanem mindig az órámat nézem.

2019. dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

hülye vagy? mit zavar?

én szentendre belvárosában min. 6 templommal vagyok körbevéve és nem zavar, előbb volt ott, mint te

2019. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!