Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan nehéz az emberekne...

Miért olyan nehéz az embereknek lemondani a kényelmükről?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége nem született ateistának. Kisgyermek koruk óta beléjük van nevelve a hit, viszont amúgy is igaz hogy az emberek lelke mimor még kicsik, és híszékenyek, akkor szomjaznak a hitre. Akik csalódtak a hitben, és azért lettek ateisták, azok azért hittek, mert vártak valamit. Úgy pedig nem lehet adni, hogy cserébe várjunk valamit. Ezért nem szeretem, mikor azzal tömik a gyermekek fejét tele, hogy azért adjanak hogy kapjanak. Értem én azt hogy jobb egy olyan társadalomban élni, ahol mindenkinek adnak, lemondanak magukról. De az aki csakis saját magáért mond le a másik javára, az csak mohóságot . Tény hogy a lelki egészséghez ez hozzá tartozik, és a lelki egészség ugyanolyan mint a fizikai egészség. Isten valóban megjutalmazza örömmel, lelki egészséggel, szeretettel azokat akik jótékonyak. Beszéltetek már olyan emberrel aki képes lemondani magáról, pedig bizony neki sincs semmilye? Én számtalanszor, és még a hozzá állásuk is sókkal pozitívabb. Nem olyan pesszimista, hanem hálás a falásnyi kenyérért is amit eszik. Ez a baja a mai társadalomnak, hogy nem tudnak hálát adni azért amijük van, pedig így az emberek a helyüket is jobban megtalálnák a világban. Sokan azért buknak bele abban, hogy önzően adnak másoknak (saját kényelmükért, egészségükért), mert Isten próbára teszi őket, hogy akkor is képesek-e lemondani magukról hogy másnak legyen jó, ha cserében úgy érzik hogy Isten elfordult tőlük és egész életük romokban van. Hogy akkor sem hagyják el a jó utat, fordulnak el tőle, minden féle modern parázna dolog felé, vagy ezotéria, sátánizmus felé, mert így még jobban tönkre menne az életük. Isten csak ez után jutalmaz, ad kitartást, amiért hálát adunk, mert hálát kell adnunk!

2019. dec. 10. 21:41
1 2
 11/19 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Miért nehéz lemondani a kényelemről? Ennek többféle oka lehet. Az egyik az emberi önzés.

Amirőla kérdésed alatt filozófálsz, azt Pál apostol majd 2 ezer éve így fogalmazta meg: "A Krisztusban levő szeretet ugyanis kényszerít minket, mert arra a következtetésre jutottunk, hogy egy ember meghalt mindenkiért, tehát mindenki meghalt. És azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt." 2Korint. 5:14,15

Ha annak élünk aki meghalt értünk, akkor a másoknak való segítség, támogatás az életünk részévé válik. Nem méricskélünk amikor a másik embernek ránk van szüksége: van-e időnk, lehetőségünk, pénzünk....nem, inkább MINDENT megteszünk, amit a lehetőségünk megenged. Ez bizony sokszor az időnkkel, energiánkkal, lemondással, anyagi áldozattal is jár, és soha nem úgy tesszük a felebaráti támogatását, hogy azért valamit várunk... Ebben is Urunkat Krisztust utánozzuk. Bármiről mondunk le, hogy támogassunk másokat, még csak árnyéka sem lehet annak, amiről Krisztus mondott le, amikor lejött a földre emberként, és vállalta a halált értünk, hogy megszabadítson az ádámi bűntől és haláltól. Ugyan mi az amit teszünk másokért ehhez képest. Tényleg mit adhatunk másnak, amit nem úgy kaptuk mi is?

2019. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%
Rendben, akkor foglaljátok össze, hogy mit akar, mert úgy látszik, hogy a magyar tudásom kevés hozzá.
2019. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

" Akik csalódtak a hitben, és azért lettek ateisták, azok azért hittek, mert vártak valamit. Úgy pedig nem lehet adni, hogy cserébe várjunk valamit. "


Á,én eddig azt hittem,hogy teljesen más okból hagytam ott a kereszténységet,de még jó,hogy te jöttél és felvilágosítottál. Egyre több a bölcs mester itt,aki jobban ismeri az embereket,mint ők saját magukat.

A kis kérdésbe bújtatott motivációs beszédedre meg annyit,hogy nem találtad fel vele a melegvizet. Hadd foglalkozzon mindenki a SAJÁT kényelmével,neked ahhoz semmi közöd. Ha te lemondasz a tiédről,te dolgod,én sem szóllak meg érte.

2019. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg meg én sem értem,mit akartál ebből kihozni....az első pár kommentet olvastam csak,azok alapján velem együtt 3-an vagyunk,akik nem értik. De te biztos jól írtad,csak mindenki hülye körülötted...
2019. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Wesler ***** válasza:
58%
Kérdező látom fel vagy dúlva, de nyugodjál meg szépen, gyújts rá egy kávéra, igyál meg egy bögre cigit és git gud.
2019. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

" Én értem a kérdezőt, aki nem érti az valószínűleg ateista és inkább nem AKARJA megérteni..."


Most ez az új trend nálad meg a kérdezőnél,hogy aki kicsit nem szimpi,az biztos ateista? Meg nem akarja érteni? Igen,mert rajtatok,szentéletűeken kívül mindenki egy önző disznó,aki csak merő gonoszságból nem akar megérteni,egy első indulatból összehányt szöveget.

Én meg pl agnosztikus vagyok,mégsem értem. Ha jól tudom (javítson ki,ha nem) Letargia pedig keresztény és ő sem érti. De mondjuk te meg a kérdező olyan frankón beleláttok mások indítékaiba,hogy biztos jobban tudjátok,hogy ki milyen vallású.

2019. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
Ja,és még egy egyszerű kérdés: mit keres ez a valláskritika rovatban? Ha egy hívő jön és jól megmondja a "gonosz önző világi embereknek" a tutit,az nem valláskritika.
2019. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
36%
Baromságokat beszélsz. Az én életem akkor volt a legszarabb, amikor vallásos voltam. Azóta csak emelkedett a színvonal.
2019. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
34%

Még valami: az ezoterikus irodalomban sokkal több használható dolog van, mint a kereszténységben.


Rhonda Byrne renteget ember életére volt pozitív hatással, ez is bizonyítja: nem kell mindenkinek a kereszténység, a vallás.

2019. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!