Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ma a templomban Illésről volt...

Ma a templomban Illésről volt szó, ahogy lemészároltak rengeteg pogányt. Nem veszik észre a keresztények, hogy ez semmiben nem különbözik attól, amikor a muszlimok robbantgatnak?

Figyelt kérdés
Miért kell ennyire mindent elfogadni, amit mondanak a templomban? Ma hazajöttünk, és kérdőre vontak a szüleimet, hogy miért kell ilyen helyre járnunk, el nem tudom képzelni, hogy ezzel ők egyetértenének. És csak azt kaptam, hogy ,,tudtam, hogy ezzel fogod kezdeni". Nem mondják azt sem, hogy milyen rossz dolog ez, de egyet sem értenek, viszont a némán templomba járás az nekem a beleegyezés jele.

2019. dec. 15. 13:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom miről írsz, mert a mai nap Izajás prófétától volt az alábbi rész:


"Örüljön a puszta és a kiaszott vidék, ujjongjon a sivatag, és viruljon, mint a liliom. Virulva viruljon és örömében ujjongva daloljon! Mert övé a Libanon dicsősége, a Kármel és a Sáron pompája. Meglátják az Úr dicsőségét, Istenünk fönségét.

Erősítsétek meg az elernyedt kezeket, és a roskadozó térdeket szilárdítsátok meg! Mondjátok a csüggedt szívűeknek: „Bátorság! Ne féljetek! Íme, eljön Istenetek, eljön, hogy bosszút álljon és megfizessen. Maga az Isten jön el, hogy szabadulást hozzon nektek.” Akkor megnyílik a vakok szeme, és a süketek füle hallani fog. Ugrándozik majd a sánta, mint a szarvas, és a némák nyelve ujjongva ujjong.

Akiknek az Úr szabadulást szerzett, azok visszatérnek. Éneket zengve érnek a Sionra, és örök boldogságot tükröz az arcuk. Öröm és ujjongás jár a nyomukban, mert fájdalom és siralom nem lesz többé."


Ebben sincs se mészárlás, se robbantgatás, hanem meglehetősen pozitív.


Másrészt pedig ha olyan rész is lett volna, mint állítod (bár annak kellett lennie, amit idéztem), az sem mészárlásra való felhívás lenne, csak egy ószövetségi történet. Ha azt mondanák a szószékről, hogy kezd mészárlásba, azzal lehetne egyet nem érteni (vagy egyetérteni).

2019. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
41%

Nem. A keresztények szerint Illés jogosan pusztította el JHVH ellenségeit, amikor megölte a Baal papokat. A muszlimok ugyanígy gondolkodnak: jogosan gyilkoljáj meg Allah ellenségeit.


Ne felejsd el, hogy mindkét vallás ábrahámita, így ugyanabból a szennyes forrásból fakadnak.

2019. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
52%

#1


A Kérdező a Királyok könyvéről ír, ahol ahol Illés megyikolja a pogány papokat, JHVH ellenségeit.

2019. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
63%

#3

Lehet, de akkor is az volt a mai napi olvasmány, amit idéztem. Ezért nem értettem az összefüggést, hogy jön ehhez Illés.

2019. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
31%

#4


Érdekes egyébként, hogy a napi olvasmányokban rendszerint ezek a szép részek szerepelnek. Izajás könyvében - talán a 38. vagy 39. fejezetben - van egy történet, ahol JHVH lemészárolja az asszír hadsereget.


Nem csodálkozom ezeken a vallásháborúkon, amik vannak. Az Ótestamentum kevés kivételtől eltekintve arról szól, hogy Isten ellenségeit el kell pusztítani.

2019. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező.

Az általad emlitett történetben Isten határozta meg, kik vehetnek részt az itéletben, és milyen módon kell azt végrehajtani. Nem összevissza öldöklés történt. A Bibliában csak azok a nemzetek, vagy népek kerültek ilyen helyzetbe, akik veszélyeztették a messiás megszületését, és az Isten által felállitott imádat megszegését.


Ez tanulságúl kell szolgálnia a keresztény embernek, akik most kegyelmi időszakban élnek, és az idő rövid. Istennek nem kötelessége eltürni az erkölcstelenséget, és a helytelenségeket. A törvényeket elveket azért állitotta fel, hogy ne megszegjék, hanem betartsák. Az életet jelent.

A muszlimok, nem Isten népe, és nem kaptak felhatalmazást semmire. Hogy Ábrahám leszármazottjai bizonyos értelemben, az egy dolog, Isten határozott arról, kik az örökösök. Ők nem örökösök, csak nem vesznek tudomást róla. Sajnos belőlük is hiányzik az alázatos szellem, hogy megvizsgálják Isten szavát, miről, miért határozott úgy ahogy van.

Ha abban a korban élnének azok akik "Keresztényeknek" vallják magukat, mint választottak, sokan megkövezés által meghaltak volna, mert nem tartják be Isten erkölcsre vonatkozó elveit, és sok mást sem. Visszaélnek a türelmi idővel.

Ami lefog járni hamarosan, és ugyan azt az itéletet kapják, amit a Baál papjai, hiába hivatkoznak Jézusra.

Lehet nullázni

2019. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
50%
Semmi köze sincs ehhez , ószevetségi mészárlásokat a héberek és az akkori birodalmak intéztek egymással. Ami a hódítás része . Kereszténységet felhasználták àlcaként az államot vezető császárok pápák , ami rombolást tettek nem azonos Krisztussal , sem a naív hívekkel . Eredeti keresztenysegnek semmi köze a Mózesi sem más sémi hagyományokhoz .
2019. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom más keresztény egyházaknál hogy megy, de ma témyleg minden katolikus misén ezeknek kellett elhangoznia elvileg, és egyik sem Illésről szól: [link]

Ha gondod van egy ószövetségi történettel, legalább írd ki ide melyik az. Miért gondolod, hogy mindenki aki a misén van és ezt hallgatja, egyet ért azzal, hogy le lehetne mészárolni népeket pusztán vallási alapon? Mert szerintem ott sem erről lehetett szó, és gondolom a pap sem mondott ilyet.

Elhiszem hogy hallottál valahol valamiről, de az nem a mai katolikus misén lehetett, és valószínűleg nem azt az üzenetet hordozza a tartalom amit te megláttál benne. Ha a szüleid nem tudnak válaszolni, esetleg keress rá a neten, vagy írd ki ide mint kérdést, hogy ez a rész mit akarhatott elmondani. Azzal jutnál is valamire.

2019. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
43%

"A Bibliában csak azok a nemzetek, vagy népek kerültek ilyen helyzetbe, akik veszélyeztették a messiás megszületését, és az Isten által felállitott imádat megszegését."


Mit mondjak, elég gagyi magyarázat.


Ha Isten egyrészt jóságos, másrészt mindenható, akkor ki tudott volna találni olyan módszert, hogy ne kelljen más népeket meggyilkolni.


Ez a cselekedet ellenben utal egy haragos, gonosz istenre, aki háború okán oldja meg a feszültegeket (tipikus emberi vonás...) vagy éppebséggel egy vaskori, buta, műveletlen nép fantáziájára, aki kitalált ilyen történeteket.


Azt hiszem, minden egyes vallásos magyarázat közelebb visz ahhoz a tényhez, hogy a keresztények istene is csak egy kitalált, mint másoké.

2019. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
56%
A mozifilmek szuperképességű hősei pedig szintén komplett hadseregeket mészárolnak le, és városokat gyalulnak földbe az emberiség meg az igazság védelmében. Ez ugyanaz a mintázat, ugyanaz az archetipikus szerkezet. Csak a régi történetekben az emberség és az igazság is gyakran antropomorf, és nem elvont fogalom.
2019. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!