Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Beteljesedhet-e előbb egy...

Beteljesedhet-e előbb egy prófécia, mint ahogy kihirdetik?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Megjósolni a múltat?

A profécia: kinyilatkoztatás.

Ha előbb beteljesedik, az nem prófécia, hanem történelem.

2017. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben az is próféciának minősülne, ha én most megjósolnám, hogy az USA-ban idén Trump fogja nyerni az elnökválasztást.
2017. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocs, tavaly :D
2017. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy.
2017. jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

living witness!


Amint láthattad volt aki le is hülyézett a kérdés kiírása miatt!

De Jehova tanúinak volt egy könyve a "Figyelj Dániel próféciájára" című! Ami azóta megszűnt. De abban volt egy ilyen "próféciának kikiáltott állítás az Őrtorony szervezet részéről!

2017. jan. 16. 12:31
 7/15 Attila_the_hun ***** válasza:
50%

Bizony beteljesedhet!


Utólag megjósoltam, hogy olvasni fogom a buta kérdésedet.

2017. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ignis Subdialis ***** válasza:

Úgy látom, a kérdés kicsit kétértelműre sikerült, tisztázni kellene. A prófécia egy még be nem következett esemény megjövendölése, vagyis a prófécia kihirdetésének (a jövendölésnek) logikailag meg kell előznie a jóslat bekövetkezését.


Ilyen értelemben meglepő, hogy a válaszadók mégis úgy értik a kérdést, hogy az esemény bekövetkezése (C) után történik a jövendölés eseménye (A) ahelyett, hogy a jövendölés (A) maga a legkorábbi esemény, de a jövendölt esemény időpontja hamarabb (B) következik be, mint ahogy azt előrejelezték (C).


Például Lilaköd Mörcsög a falu főterén kihirdeti, hogy egy isteni sugallat szerint két hét múlva szomszédját megbüntetik majd szabálytalan parkolásért. Azonban szomszédja már másnap egy piros zacskóval érkezik haza, vagyis a jóslat hamarabb következett be a kihirdetett időpontnál.


Tehát a kérdés, hogy a kérdező melyik verzióra gondolt?

1) A jövendölés eseménye (A) az esemény bekövetkezése (C) után történik, vagyis valaki kinyilatkoztatja a tegnapi eseményről, hogy az meg fog történni, vagy neadjisten már meg is történt.

2) A jövendölés (A) maga a legkorábbi esemény, de a jövendölt esemény időpontja hamarabb (B) következik be, mint ahogy azt előrejelezték (C).


Szerintem ezt csak nagyon erőltetetten lehet félreérteni, vagyis azt gondolni, hogy a múltra vonatkozó próféciáról van szó, hiszen az utóbbi a logikus, vagyis hogy a kihirdetett időpontnál korábbi bekövetkezésről van szó, ami még mindig a kihirdetés utáni időpont.

Úgyhogy én erre válaszolnék: Tény, hogy még a modern korban is léteznek olyan előrejelzések, melyekkel előre nem látható események bekövetkezését jósolták meg megmagyarázhatatlan módon, méghozzá olyan pontossággal, hogy a véletlen egybeesés tudományosan kizárható. Azonban olyan események is vannak, amik bekövetkeztek, de nem akkor, hanem hamarabb/később, sőt olyanok is vannak, melyek nem következtek be a belátható időn belül. Vannak olyan események is, melyeknél nehéz eldönteni, hogy valaki csak ráérzett valamire, vagy ismeretei alapján kikövetkeztette.

Egy felkapott író nagyon ráérzett egy mondatával arra, hogy miért válhat ilyen módon láthatóvá egy-egy jövőbeli esemény lehetősége a jelenben:

- Isten a jövőt csak nagy ritkán mutatja meg, mégpedig egyetlen esetben: ha az olyanféle jövő, amely úgy van megírva, hogy megváltozzék. /Coelho: Az Alkimista/

(Sajnos idézőjelet ez az oldal képtelen kezelni...)

2017. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Beteljesedhet. Én pl két éve azt mondtam, hogy Németországot (itt élek jelenleg) 10-15 éven belül elárasztják és megfojtják a migránsok. Mint látjuk, igencsak derűlátó becslés volt.
2017. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 rajka76 válasza:
Atya úr Isten! Egy dolog, hogy a kérdező hülye! De az meg már mi, hogy van aki elkezdi hosszasan magyarázni? Ez hülyeség kérem szépen!
2017. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!