Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint létezne...

A keresztények szerint léteznek démonok?

Figyelt kérdés

Tudtommal a Biblia 19 könyvében szerepelnek, így akik szerint a démonok babona termékei, azok valójában nem is lehetnek igazi keresztények, bár természetesen abban egyetértünk, hogy démonok nincsenek, illetve azoknak sem lehet sem a létüket, sem a nemlétüket bizonyítani, akár a hétfejű sárkányét, vagy magának Istennek a nemlétét, szóval mi a véleményetek?

Vannak démonok, vagy nincsenek démonok?



2019. dec. 21. 05:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Valójában az idézett tartalmak nem az én álláspontomat írják le, hanem az adott vallás nézeteit, tehát éppen azt amire kívàncsi voltál. Ahogy a katolikus egyház álláspontját is magad is megtalálhatod, ami jól látod, állandóan változik, de elég könnyen érthető, pontosan jelölik a korszakokat, mikor, mi, miért módosult. Egyik vallás szövegében sincs semmiféle mellébeszélés, ezeket szándékosan köznyelvi szinten fogalmazzák meg, hogy a teológiában nem járatos, vagy a teljesen tanulatlan emberek is megérthessék.

Ha az érdekel mit hisznek az emberek általában, akkor nem a megfelelő kategóriában érdeklődsz, az ezotériában sokkal több lesz a "még valaki" aki válaszol neked, és rengeteg új infót kaphatsz a démonokról, ördögűzésről.

Minden esetre a négyféle keresztény vallás nézeteiből azt az egyet fogadtad el általánosnak ami nem egyezik a másik hároméval. Talán egyfajta megérzés alapján vonsz le következtetéseket, ezért is közelebb állhat hozzád az ezoterikus szemléletmód.

2019. dec. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekelnek az ezósok, hanem a vallások, illetve a hívőik véleménye jelen esetben.

Az igaz, hogy inkább a vallás rovatban kellene érdeklődnöm, de oda csak párszor kukkantottam be és nem is akarom ezt többet megtenni, mert aki a valláskritika rovatba lép, az nyilván számít kritikára, vagy ilyen jellegű kérdésre is és mindezeket már megtanulhatta kezelni, vagy ha nem, hát magára vessen.

Úgy vettem észre, itt edzettebbek a válaszolók.

Szerintem elég jó válaszokat kaptam, ezen már el lehet indulni, majd karácsony után lehet, hogy foglalkozni fogok vele, mert már kezd olyan hangulatom lenni.

Mindenkinek kellemes ünnepet kívánok.

2019. dec. 22. 06:32
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


Jézust ezt tanította a démonokról:

(A tisztátalan lélek és a démon szinonimák.)


Máté evangélium 12. rész:

"

43

Mikor pedig a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélkül való helyeken jár, nyugalmat keresve, és nem talál:

44

Akkor ezt mondja: Visszatérek az én házamba, ahonnét kijöttem. És oda menvén, üresen, kisöpörve és fölékesítve találja azt.

45

Akkor elmegy és vesz maga mellé más hét lelket, gonoszabbakat ő magánál, és bemenvén, ott lakoznak; és ennek az embernek utolsó állapotja gonoszabb lesz az elsőnél. Így lesz ezzel a gonosz nemzetséggel is.

"


Itt látszik egyértelműen, hogy nem egy pszihés betegségről van szó, hanem olyan lényekről, akik kimennek az emberből, illetve vissza tudnak menni, ha a "házuk" üres. Egymással is úgy tűnik tudnak kommunikálni Jézus tanítása alapján: "vesz maga mellé más hét lelket".

2019. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Egy részük szerint igen,egy másik részük szerint pedig nem. De ahova én járok,ott azt mondta a pásztor,hogy természetesen szerinte érdekes,ha nem hisznek bennük,mert elég konkrétan említve vannak,de ettől még lehetnek hívők,az,hogy valaki keresztény-e,az nem a démonokban való hitüktől függ.
2019. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Igen boszorkanyok is vannak.


De mi is a kerdesed? Hogy mert ilyent "feltelezunk" ez tovabb rombolja a vallas/hit hit-elesseget?

vagy mire gondolsz?


"Jo Istenben hisznek a vallasosak, de azert semmi masban ne higyjenek." - ilyesmire gondolsz?

mert a modern hitetlen gondolkodas pont errol szol hogy mese minden SzentIras


magaval vonja az hogy "nincs demon, boszorkany" azt hogy nincs Isten?

vagy eppen hogy ezek mivel nem egymas feltetelei ezert nem is kell feltetelezni oket?


Mivel hatarozott tanitasok hogy vannak, leteznek ezert nem lehet tagadni hivokent oket, legfeljebb valamilyen szektaskent, masfajta Istenhivokent vagy masban Hivokent


de a kerdes keresztenyekhez szol


vagy elohozod a "kepletesseg" Adu Asz-t?

ugyanaz a sema vonatkozik erre is amit fentebb irtam, ha kepletes a demon es boszorkany akkor Isten is

de ez magaban meg semmit nem mond

mert a hivo kepletesseg fogalma azt jelenti hogy valos dolgot ir le csak maskeppen

tehat meg igy is valosagos mindegyik

hitetlen szemszogbol meg mindegy mit is tartanak ezekrol, hisz altalaban ellentetes allaspontot kepviselnek, termeszetukbol adodoan

szoval?

ertelmetlenseg hivotol azt kovetelni hogy hivonek megmaradva valjon hitetlenne, de ez te szemszogedbol is ertelmetlen, es nem is ezt akarod hanem pusztan hogy hitetlenne valjon o is es materialis vilagkepet fogadja el egyedulikent

pusztan miert is? itt a bizonyitast epp ezert haritja egy teista az ateistara mivel elvarna hogy ne higyjen "csak" mert nem tud bizonyitekot (elegednot, megfelelot) felmutatni egy ateista szamara


mibol gondolod hogy ez elegendo arra hogy eldobaj hitet? leirhatod hogy gondolod ezt, vagy ha mar leirtad a hozzaszolas # szamat kuld el, mert ennyit nem tudok elolvasni

2019. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A hollywood-i rémmese gyàrtók akarják elhitetni az emberekkel meg a vallásból élő(sködők) más más okokból ezt a badarságot, hogy léteznek démonok. Még mit nem?
2019. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 P0nk0.13 válasza:
Természetesen vannak. Rengeteg helyen tapasztalod őket, csak nem feltétlen fogod fel
2020. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!